|
Our Media/Results from Eye Opener
Our ResultsTeam Scores
2014 Results - Eye OpenerPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Sep 6th 2014, 2:27pm
Website:Click here Results by: Timing Inc. ********** International Boys 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Tanis Baldwin M 11 East Henderson High 15:35.04
2 Nick Linder M 12 Providence Day 15:37.47
3 Micah Williams M 10 Greer Middle College Chart 15:55.39
4 Jackson Ellenburg M 11 Ashley Ridge High School 16:00.37
5 Jack Paddison M 12 Providence Day 16:08.60
6 Noah Charles M 11 Science Hill High School 16:11.92
7 William Glenn M 12 Providence Day 16:16.43
8 Myers McKinney M 11 Spartanburg 16:26.37
9 Joseph Wilson M 8 Carolina Homeschool Cougar 16:29.16
10 Ryan Smith M 11 Mauldin 16:29.78
11 Malik Epps M 7 Byrnes 16:44.17
12 Alex Crigger M 10 Science Hill High School 16:46.84
13 Logan Veatch M 10 Wando 16:48.48
14 Jack Zemp M 11 J. L. Mann 16:50.02
15 Wynn Johnson M 9 Dorman 16:57.58
16 Kyle Mook M 11 Riverside 17:03.56
17 Elijah Cartier M 11 Asheville High 17:04.38
18 Graham Borsum M 9 Tl Hanna 17:06.01
19 Matt Green M 8 Spartanburg 17:06.43
20 Andrew Emery M 12 South Aiken 17:08.38
21 Griff Tolly M 7 Tl Hanna 17:08.93
22 Matias Montiel M 9 Wando 17:09.75
23 Patrick Spychalski M 9 Wando 17:10.60
24 Davis Turner M 10 Asheville High 17:10.74
25 Colt Griffith M 10 Woodmont High 17:12.59
26 Noah Dolhare M 12 Providence Day 17:18.62
27 Bradley Sanders M 9 Wando 17:20.80
28 John Ward M 11 Wade Hampton (g) 17:21.47
29 Neel Taber M 9 Riverside 17:22.02
30 Terry Young M 9 Asheville High 17:23.17
31 Collin Kemper M 9 Asheville High 17:25.44
32 Josiah Thorsland M 9 Seneca High School 17:25.51
33 Alex Spencer M 11 Wade Hampton (g) 17:28.08
34 Charles Holbrook M 10 Morristown West High Schoo 17:28.88
35 Tyler Fish M 11 Boiling Springs 17:31.93
36 Ben Baumgardner M 11 Greenville 17:34.18
37 Luke Daniell M 8 Wando 17:34.98
38 Abraham Balawi M 8 Liberty 17:38.64
39 Jacob Spencer M 12 Wando 17:41.86
40 Ryan Little M 9 Boiling Springs 17:43.67
41 Hudson McKinney M 10 Spartanburg 17:44.02
42 Ben Cignarale M 12 Riverside 17:44.45
43 Jake Crow M 9 Mauldin 17:44.69
44 Charles Ludlow M 12 Wade Hampton (g) 17:47.26
45 Elias Eskind M 12 Providence Day 17:48.70
46 Alex Cothran M 11 Tl Hanna 17:49.49
47 Billy Gist M 11 J. L. Mann 17:50.75
48 Deondre Durrah M 11 J. L. Mann 17:55.75
49 Jarrod Bohr M 12 Wando 17:57.16
50 Thomas Wade M 12 Eastside 17:58.21
51 Christopher Ludlow M 9 Wade Hampton (g) 17:59.28
52 Noah Graham M Brevard 18:01.12
53 Harry Stathakis M 9 Byrnes 18:04.38
54 Andrew Castano M 9 Riverside 18:06.08
55 Matthew McClelland M 9 Providence Day 18:06.18
56 William Kennedy M 6 Riverside 18:06.30
57 Harrison Barrett M 11 Science Hill High School 18:06.37
58 Keegan Green M 10 Wando 18:07.35
59 Walker Gibbs M 10 J. L. Mann 18:08.15
60 Jordan Scoval M 10 Greenville 18:11.91
61 Noah McLain M 11 Dorman 18:14.17
62 Michael Sia M 12 Morristown West High Schoo 18:14.34
63 Andy Burlos M 10 Wando 18:14.89
64 Hunter Foster M 11 Wade Hampton (g) 18:14.93
65 Zach Marion M 12 Mauldin 18:16.70
66 James Williams M 10 Ashley Ridge High School 18:19.00
67 Philip Quillen M 8 Dorman 18:19.32
68 Christian Laboissonnier M 9 J. L. Mann 18:21.13
69 Antonio Williams M 10 Woodmont High 18:22.62
70 Brooks Hovis M 12 Wade Hampton (g) 18:22.80
71 Cruz Ramos M 11 Morristown West High Schoo 18:23.11
72 Patrick Crotty M 10 Ashley Ridge High School 18:23.36
73 Daniel Urquieta M 10 Morristown West High Schoo 18:25.48
74 Ryan Hofmann M 10 Greer Middle College Chart 18:25.57
75 Timmy Palumbo M 9 Dorman 18:26.05
76 Josh Simpson M 10 Science Hill High School 18:27.12
77 Cameron Murr M 7 J. L. Mann 18:28.69
78 Zane Austill M 9 Spartanburg 18:29.57
79 Sammy Holcomb M 9 Riverside 18:30.25
80 R.J. Jerina M 10 Wade Hampton (g) 18:30.55
81 Talmage Bakker M 10 Greenville 18:31.11
82 Alex Grajeda M 10 Science Hill High School 18:32.15
83 Ryan Nation M 9 Seneca High School 18:33.36
84 Kade Gosnell M 7 Boiling Springs 18:35.04
85 Carson Blick M 9 Dorman 18:36.55
86 Aaron Passmore M 10 J. L. Mann 18:36.77
87 Mason Baird M 12 Wade Hampton (g) 18:37.29
88 Davis Belue M 11 Dorman 18:38.21
89 Dan Henderson M 11 Science Hill High School 18:39.94
90 Kenneth Cole M 11 Morristown West High Schoo 18:40.85
91 Daniel Fox M 10 Eastside 18:41.54
92 Reed Baker M 9 Providence Day 18:42.40
93 Sam Kennedy M 10 Eastside 18:42.63
94 Jerrod Timmons M 12 Carolina Homeschool Cougar 18:42.86
95 Scott Sweet M 9 Mauldin 18:43.05
96 Matthew Justus M 10 Mauldin 18:43.10
97 Nicholas Larson M 11 Tl Hanna 18:45.20
98 Robert Tinsley M 12 Eastside 18:46.56
99 Paul Windsor M 10 Eastside 18:46.87
100 Nathan Brown M 10 East Henderson High 18:47.04
101 Keaton Parr M 10 Science Hill High School 18:47.66
102 Talon Gomek M East Henderson High 18:47.88
103 Trevor Oyugi M 8 Spartanburg 18:49.05
104 Zack Urban M 8 Dorman 18:49.45
105 Bryce Tessmann M 8 Eastside 18:50.25
106 Collin Casey M 10 Wando 18:50.50
107 Mitchell Felt M 12 J. L. Mann 18:53.24
108 Rory Hayes M 11 Wade Hampton (g) 18:53.85
109 Alex Umberg M 12 Dorman 18:54.40
110 Jonathon Jimenez M 9 South Aiken 18:54.98
111 Ian Seal M 11 Morristown West High Schoo 18:56.98
112 Alex Shipley M 11 Science Hill High School 19:01.79
113 Josh Lonon M 11 Science Hill High School 19:03.92
114 Layton Davis M 8 Spartanburg 19:04.39
115 Kendell Haley M 11 South Aiken 19:05.54
116 Connor Haaf M 9 Providence Day 19:08.46
117 Evans Harrison M 12 Riverside 19:09.38
118 Brandon Tyson M 8 Pendleton 19:11.95
119 Chandler Schell M 11 Greer Middle College Chart 19:12.31
120 Harrison Collier M 11 Woodmont High 19:13.38
121 Tristin Lotivio M 11 Morristown West High Schoo 19:14.92
122 Johnathan Bowman M 9 South Aiken 19:15.49
123 Heyward McPhail M 8 Spartanburg 19:16.33
124 Logan Miller M 9 Boiling Springs 19:17.26
125 Logan Ruddick M 10 Ashley Ridge High School 19:17.43
126 Matt Frey M 7 Liberty 19:17.61
127 Sam Thorsland M 10 Seneca High School 19:17.80
128 Nathan Brown M 8 Spartanburg 19:19.74
129 Michael Allewelt M 9 South Aiken 19:20.03
130 Wessley Culbertson M 10 East Henderson High 19:20.18
131 Jake Hollingsworth M 9 Pendleton 19:20.85
132 Hampton Lott M 9 Tl Hanna 19:21.74
133 Tj Thigpen M 8 Byrnes 19:25.55
134 Harrison MacDonald M 11 Eastside 19:26.34
135 Austyn Sumerel M 8 Pendleton 19:28.28
136 Nate Baker M 9 Providence Day 19:31.48
137 Benja Mohr M 10 Pendleton 19:32.89
138 Aiden Hearne M 7 Byrnes 19:33.45
139 Jared Hamby M 10 Science Hill High School 19:33.93
140 Isaac Arnold M 8 Seneca High School 19:34.03
141 Sam McDonald M 7 Greenville 19:35.30
142 Cade Wooten M 9 Asheville High 19:36.57
143 Brady Rafanan M 9 South Aiken 19:37.70
144 Christopher Barrick M 11 Seneca High School 19:38.86
145 Rayn Wittrock M 12 Seneca High School 19:41.25
146 Elijah Stewart M 8 Seneca High School 19:41.79
147 Rion Longfellow M 12 South Aiken 19:42.00
148 Louis Holbrook M 10 Morristown West High Schoo 19:42.54
149 Joshua Williams M 12 Ashley Ridge High School 19:43.08
150 Bryson Gillespie M 9 Pendleton 19:47.55
151 Dustin Davis M 8 Liberty 19:48.72
152 Jacob Swartz M 11 Ashley Ridge High School 19:50.39
153 Luke Rochester M 8 Pendleton 19:50.46
154 Ethan Mills M 9 Boiling Springs 19:50.54
155 Drew Thomas M 11 Boiling Springs 19:51.96
156 Bryan Huff M 8 Spartanburg 19:54.82
157 Zach Pace M 10 Eastside 19:55.66
158 Austin Spencer M 8 Tl Hanna 19:56.29
159 Clay Embler M 8 Tl Hanna 19:56.37
160 Drew Winn M 10 East Henderson High 20:01.07
161 Ridge Welch M 9 Byrnes 20:02.81
162 Dylan Stepp M 12 East Henderson High 20:04.04
163 Ryan McDougal M 7 Woodmont High 20:07.87
164 Seth Corey M 10 Greer Middle College Chart 20:08.03
165 Matthew Stiles M 10 Greer Middle College Chart 20:11.38
166 Adam Balawi M 10 Liberty 20:12.52
167 Christian Dunn M 11 Greer Middle College Chart 20:13.87
168 Allen Gravot M 11 Ashley Ridge High School 20:14.46
169 Love Guerrin M Morristown West High Schoo 20:14.88
170 Micah Broome M 10 Greer Middle College Chart 20:15.62
171 Christian Rice M 6 Carolina Homeschool Cougar 20:16.70
172 Logan Burroughs M 11 East Henderson High 20:20.63
173 Alexander Unterzaucher M 10 Greenville 20:22.94
174 Aaron Nuemann M Brevard 20:24.99
175 Stephen Elliott M 11 Eastside 20:29.51
176 Soloman Mouse M 10 Asheville High 20:33.80
177 Evan Hawkins M 10 Boiling Springs 20:34.17
178 Jacob Hudson M 10 Greer Middle College Chart 20:37.25
179 Chandler McCarl M 9 Greenville 20:39.11
180 Hunter Beard M 8 Tl Hanna 20:44.30
181 Christopher Riley M 11 Greenville 20:44.65
182 Brinton Leidy M 9 Carolina Homeschool Cougar 20:44.86
183 Gabe Lavisuer M 11 Asheville High 20:45.02
184 Patrick Burton M 9 Spartanburg 20:48.09
185 Alex Giglotti M 11 Greer Middle College Chart 20:49.76
186 Alex Dunbar M 8 Greenville 20:50.46
187 Ethan Harris M 9 Liberty 21:03.29
188 Matthew Ruzika M 9 Pendleton 21:06.93
189 Benjamin Duncan M 9 South Aiken 21:11.27
190 Henry Lanthrop M 10 Asheville High 21:12.33
191 Owen Cieluth M 9 Byrnes 21:13.95
192 Evan Papier M 9 Woodmont High 21:15.67
193 Justin Cintron M 9 Pendleton 21:20.59
194 Matthew Greene M 10 Pendleton 21:24.99
195 Matthew Ostheim M 11 Byrnes 21:26.23
196 Jimmy Rader M 10 Asheville High 21:29.16
197 Sterling Murray M 10 South Aiken 21:29.75
********** FEMALE 5K OVERALL RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Sarah Sears F FR Davidson 18:59.66
2 Allison Cheeseman F FR Davidson 19:07.03
3 Helen Webster F FR Davidson 19:09.65
4 Charlotta Zeiler F FR Scad Savannah 19:17.15
5 Amelia Martin F FR King 19:20.25
6 Jasmine Polite F SR Usc Upstate 19:20.81
7 Olivia Menden F SO Davidson 19:21.31
8 Grace Watt F JR Davidson 19:23.14
9 Marlee Rhodes F SR Erskine 19:24.58
10 Jessy Scarpone F SO Scad Savannah 19:24.93
11 Sierra Ponthiers F FR Davidson 19:28.72
12 Caroline Cook F FR Scad Savannah 19:33.01
13 Utami Ketchem F SO Brenau 19:35.37
14 Brittany Truitt F FR North Georgia 19:35.52
15 Brigid Behrens F SO Davidson 19:37.54
16 Hayden Bates F SO Davidson 19:37.58
17 Maggie Tindol F SO North Georgia 19:41.10
18 Ashlyn Gruber F SO Davidson 19:44.18
19 Ali Cobb F JR Davidson 19:53.32
20 Alessa Reuffurth F FR Scad Savannah 19:57.24
21 Grace Carr F SO Davidson 19:57.66
22 Brittany Aikens F SR Brenau 20:02.44
23 Rachel McKay F SO Davidson 20:04.98
24 Shauntel Smullen F FR Coker 20:05.37
25 Eliza Lawless F FR Davidson 20:06.56
26 Emily Beusse F JR North Georgia 20:08.05
27 Anna Buser F FR Davidson 20:17.78
28 Chrissy Glover F FR Scad Savannah 20:21.31
29 Laurel Sheffield F FR Davidson 20:24.92
30 Anastasia Kolesnitchenk F JR Usc Upstate 20:30.12
31 Madison Holley F FR Limestone 20:31.64
32 Caroline Turner F SO Davidson 20:35.19
33 Jennell Jones F FR South Carolina St. 20:36.21
34 Lillian Hall F FR King 20:37.54
35 Hannah Sanford F FR King 20:38.03
36 Hannah Moerk F FR Davidson 20:41.92
37 Ellie Tanner F SO North Georgia 20:42.84
38 Alana Grant F FR Southern Wesleyan 20:45.37
39 Nicole Smith F FR Young Harris College 20:47.42
40 Tiffany Hutson F FR Limestone 20:56.64
41 Caitlin Connell F SO North Georgia 20:57.00
42 Jenna Tilton F FR North Georgia 20:57.70
43 Gabriele Lesieur F SR Presbyterian 20:59.07
44 Autumn Stone F FR Converse 21:00.95
45 Ciara Wood F FR Young Harris College 21:02.15
46 Alaina Norman F SO Limestone 21:02.77
47 Elizabeth Dibona F FR Presbyterian 21:04.59
48 Alyssa Sale F JR North Georgia 21:08.65
49 Chloe Walter F SO Scad Savannah 21:09.60
50 Maggie Edwards F FR King 21:10.77
51 Sally Francis F SR Scad Savannah 21:11.62
52 Haylea Seals F FR King 21:14.52
53 Mercy Muhuhu F SO Coker 21:19.95
54 Taylor Lehman F SO Spartanburg Methodist 21:20.27
55 Sierra Zemanick F SR Southern Wesleyan 21:25.36
56 Molly Bliss F JR Usc Upstate 21:27.93
57 Monica Medrano F FR Scad Savannah 21:28.38
58 Brianna Moring F JR North Georgia 21:29.29
59 Michelle Last F FR Southern Wesleyan 21:29.39
60 Jenae Jones F FR South Carolina St. 21:30.10
61 Kristen Dippold F SO Young Harris College 21:36.68
62 Rachel Campbell F FR Scad Savannah 21:37.06
63 Essence Jackson F SO Usc Upstate 21:38.07
64 Becky Dionisio F FR Spartanburg Methodist 21:42.75
65 Ashleigh Torres F JR Usc Upstate 21:45.67
66 Jazmyne Jones F FR South Carolina St. 21:47.66
67 Jessie Fortner F FR Young Harris College 21:48.60
68 Deishane Honeycutt F JR Brenau 21:51.00
69 Jasmine Ray F JR Brenau 21:55.37
70 Lauren Morris F SO Converse 21:57.57
71 Sarah Ballard F FR North Georgia 21:59.19
72 Eden Christopher F FR Limestone 21:59.82
73 Amelia Chassevent F JR Erskine 22:00.13
74 Codi Januszkiewicz F FR Scad Savannah 22:02.62
75 Kaylie Tanner F FR North Georgia 22:06.86
76 Amy Licht F FR Young Harris College 22:07.30
77 Abbigail Pierce F FR King 22:11.34
78 Allison Sorenson F FR Erskine 22:15.38
79 Madeline Carmody F FR King 22:16.87
80 Ashley Barker F FR Limestone 22:21.88
81 Claire Warren F FR Young Harris College 22:23.23
82 Kristen Clark F SO Spartanburg Methodist 22:23.34
83 Carrie Ruis F SO Piedmont 22:28.61
84 Elise Engles F FR Scad Savannah 22:34.95
85 Chandler Spivey F FR Young Harris College 22:37.84
86 Hannah Miller F FR North Georgia 22:38.12
87 Kaitlyn Gearing F FR Brenau 22:44.30
88 Hydia Green F FR Presbyterian 22:45.73
89 Stor-Alexis Gandy F FR Usc Upstate 22:47.92
90 Sarah Saenz F SR Brenau 22:49.65
91 Mollie Shaw F SO North Georgia 22:50.01
92 Makeda Eley-O'reilly F FR Coker 22:54.12
93 Vanessa Pina F JR Coker 22:56.16
94 Kelsey Warren F FR Usc Upstate 22:59.28
95 Rachel Tolliver F SR Piedmont 22:59.55
96 Hayley McCoy F JR Presbyterian 23:09.19
97 Rachel McGill F FR Erskine 23:10.53
98 Danielle Cruz F SO Newberry 23:11.33
99 Skykeya Wimberly F FR Southern Wesleyan 23:17.74
100 Tyana Luna F JR Brenau 23:27.40
101 Isabella Brown F SO Piedmont 23:28.74
102 Alicia Sanchez F FR Spartanburg Methodist 23:34.62
103 Nicole Kurtz F FR Scad Savannah 23:35.00
104 Michelle Lackey F SR Limestone 23:38.83
105 Emily Harper F JR Southern Wesleyan 23:44.86
106 Brittany Sandifer F FR Converse 23:48.00
107 Libby Jennette F FR Limestone 23:50.75
108 Lauren Waage F JR Scad Savannah 23:55.18
109 Sarah Cobb F FR Converse 23:56.96
110 Stephanie Mimbs F SO Young Harris College 24:04.93
111 Rebecca Eddy F SR Newberry 24:07.79
112 June Lisa Foster F FR Coker 24:13.79
113 Genesis Newton F FR Young Harris College 24:18.35
114 Romina Adum F Newberry 24:20.29
115 Emily Montgomery F JR Limestone 24:21.78
116 Hannah Taber F FR Converse 24:23.88
117 Asea Mayfield F SR Savannah State 24:25.23
118 Paige Mathias F JR Limestone 24:28.63
119 Ismaelle Occeus F SO Brenau 24:28.80
120 Jacoy Hutto F SO South Carolina St. 24:30.34
121 Andrea Morell F Newberry 24:30.39
122 Kristen Bonner F Usc Upstate 24:34.78
123 Aunica Clinton F SO Brenau 24:54.53
124 Brandi Jackson F FR Southern Wesleyan 25:02.43
125 Alison Missler F FR Young Harris College 25:03.98
126 Kelsey Welborn F SO Spartanburg Methodist 25:06.78
127 Jane Macsay F FR Converse 25:15.44
128 Mary Long F FR Wake Tech Cc 25:23.09
129 Breonna Green F SR South Carolina St. 25:26.05
130 Monika Nwajei F SO Brenau 25:43.57
131 Noelle Welch F FR North Georgia 25:50.79
132 Brianna Archer F FR Brenau 25:55.98
133 Kelley Strong F SR Newberry 26:16.03
134 Ashley Rhodes F Southern Wesleyan 26:19.21
135 Kayla Roberts F FR Wake Tech Cc 26:21.42
136 April Bussey F JR Erskine 26:22.20
137 Makaylyn Higgins F Newberry 26:25.17
138 Nikkia Jefferson F SO South Carolina St. 26:30.52
139 Brandi Taylor F FR Spartanburg Methodist 26:44.77
140 Anazjah Mayes F SO Brenau 26:46.65
141 Diana Terrell F Newberry 26:49.07
142 Naomi Watson F JR Coker 26:53.23
143 Grace Popek F SR Converse 26:59.61
144 Abby Waldron F JR Presbyterian 27:14.41
145 Wede Yarsiah F JR Voorhees 27:18.91
146 Kelsey Higgins F SO Scad Savannah 27:23.34
147 Harley Palmer F SO Piedmont 27:28.04
148 Kortney Sizemore F FR Savannah State 27:37.93
149 Phylicia Grant F JR Voorhees 27:40.98
150 Bethany Rezac F FR Erskine 27:55.55
151 Grace Lifer F SR Presbyterian 28:12.18
152 Eva Williams F FR Brenau 28:48.92
153 Ashley Goss F FR Savannah State 29:43.78
154 Alysia Potts F JR Savannah State 30:04.54
155 Amari Calhourn F FR Savannah State 30:06.38
156 Tiffany Murillo F FR Piedmont 30:22.19
157 Andrea Bell F FR Piedmont 31:10.98
-------------------------------------------------------------------------
---
Female Team Results
-------------------------------------------------------------------------
---
1. 21 Davidson (19:12.15 96:00.79 0:23.48)
==========================================
1 1 Sarah Sears F FR 18:59.66
2 2 Allison Cheeseman F FR 19:07.03
3 3 Helen Webster F FR 19:09.65
4 7 Olivia Menden F SO 19:21.31
5 8 Grace Watt F JR 19:23.14
6 ( 11) Sierra Ponthiers F FR 19:28.72
7 ( 15) Brigid Behrens F SO 19:37.54
2. 64 Scad Savannah (19:42.72 98:33.64 1:04.16)
==========================================
1 4 Charlotta Zeiler F FR 19:17.15
2 10 Jessy Scarpone F SO 19:24.93
3 12 Caroline Cook F FR 19:33.01
4 17 Alessa Reuffurth F FR 19:57.24
5 21 Chrissy Glover F FR 20:21.31
6 ( 39) Chloe Walter F SO 21:09.60
7 ( 41) Sally Francis F SR 21:11.62
3. 108 North Georgia (20:12.90 101:04.51 1:21.48)
==========================================
1 14 Brittany Truitt F FR 19:35.52
2 16 Maggie Tindol F SO 19:41.10
3 20 Emily Beusse F JR 20:08.05
4 27 Ellie Tanner F SO 20:42.84
5 31 Caitlin Connell F SO 20:57.00
6 ( 32) Jenna Tilton F FR 20:57.70
7 ( 38) Alyssa Sale F JR 21:08.65
4. 138 King (20:36.22 103:01.11 1:54.27)
==========================================
1 5 Amelia Martin F FR 19:20.25
2 25 Lillian Hall F FR 20:37.54
3 26 Hannah Sanford F FR 20:38.03
4 40 Maggie Edwards F FR 21:10.77
5 42 Haylea Seals F FR 21:14.52
6 ( 61) Abbigail Pierce F FR 22:11.34
7 ( 63) Madeline Carmody F FR 22:16.87
5. 176 Usc Upstate (20:56.52 104:42.60 2:24.86)
==========================================
1 6 Jasmine Polite F SR 19:20.81
2 22 Anastasia Kolesnitchenko F JR 20:30.12
3 46 Molly Bliss F JR 21:27.93
4 50 Essence Jackson F SO 21:38.07
5 52 Ashleigh Torres F JR 21:45.67
6 ( 71) Stor-Alexis Gandy F FR 22:47.92
7 ( 75) Kelsey Warren F FR 22:59.28
6. 211 Brenau (21:13.69 106:08.48 3:08.93)
==========================================
1 13 Utami Ketchem F SO 19:35.37
2 18 Brittany Aikens F SR 20:02.44
3 55 Deishane Honeycutt F JR 21:51.00
4 56 Jasmine Ray F JR 21:55.37
5 69 Kaitlyn Gearing F FR 22:44.30
6 ( 72) Sarah Saenz F SR 22:49.65
7 ( 81) Tyana Luna F JR 23:27.40
6. 211 Limestone (21:22.55 106:52.75 1:50.24)
==========================================
1 23 Madison Holley F FR 20:31.64
2 30 Tiffany Hutson F FR 20:56.64
3 36 Alaina Norman F SO 21:02.77
4 58 Eden Christopher F FR 21:59.82
5 64 Ashley Barker F FR 22:21.88
6 ( 84) Michelle Lackey F SR 23:38.83
7 ( 87) Libby Jennette F FR 23:50.75
8. 227 Young Harris College (21:28.43 107:22.15 1:19.88)
==========================================
1 29 Nicole Smith F FR 20:47.42
2 35 Ciara Wood F FR 21:02.15
3 49 Kristen Dippold F SO 21:36.68
4 54 Jessie Fortner F FR 21:48.60
5 60 Amy Licht F FR 22:07.30
6 ( 65) Claire Warren F FR 22:23.23
7 ( 68) Chandler Spivey F FR 22:37.84
9. 285 Southern Wesleyan (22:08.54 110:42.72 2:59.49)
==========================================
1 28 Alana Grant F FR 20:45.37
2 45 Sierra Zemanick F SR 21:25.36
3 47 Michelle Last F FR 21:29.39
4 80 Skykeya Wimberly F FR 23:17.74
5 85 Emily Harper F JR 23:44.86
6 ( 96) Brandi Jackson F FR 25:02.43
7 (101) Ashley Rhodes F 26:19.21
10. 299 Coker (22:17.87 111:29.39 4:08.42)
==========================================
1 19 Shauntel Smullen F FR 20:05.37
2 43 Mercy Muhuhu F SO 21:19.95
3 73 Makeda Eley-O'reilly F FR 22:54.12
4 74 Vanessa Pina F JR 22:56.16
5 90 June Lisa Foster F FR 24:13.79
6 (107) Naomi Watson F JR 26:53.23
11. 310 Erskine (22:38.56 113:12.82 6:57.62)
==========================================
1 9 Marlee Rhodes F SR 19:24.58
2 59 Amelia Chassevent F JR 22:00.13
3 62 Allison Sorenson F FR 22:15.38
4 78 Rachel McGill F FR 23:10.53
5 102 April Bussey F JR 26:22.20
6 (112) Bethany Rezac F FR 27:55.55
12. 318 South Carolina St. (22:46.07 113:50.36 4:49.84)
==========================================
1 24 Jennell Jones F FR 20:36.21
2 48 Jenae Jones F FR 21:30.10
3 53 Jazmyne Jones F FR 21:47.66
4 94 Jacoy Hutto F SO 24:30.34
5 99 Breonna Green F SR 25:26.05
6 (104) Nikkia Jefferson F SO 26:30.52
13. 326 Presbyterian (23:02.59 115:12.99 6:15.34)
==========================================
1 33 Gabriele Lesieur F SR 20:59.07
2 37 Elizabeth Dibona F FR 21:04.59
3 70 Hydia Green F FR 22:45.73
4 77 Hayley McCoy F JR 23:09.19
5 109 Abby Waldron F JR 27:14.41
6 (113) Grace Lifer F SR 28:12.18
14. 341 Spartanburg Methodist (22:49.55 114:07.76 3:46.51)
==========================================
1 44 Taylor Lehman F SO 21:20.27
2 51 Becky Dionisio F FR 21:42.75
3 66 Kristen Clark F SO 22:23.34
4 83 Alicia Sanchez F FR 23:34.62
5 97 Kelsey Welborn F SO 25:06.78
6 (105) Brandi Taylor F FR 26:44.77
15. 357 Converse (23:01.47 115:07.36 3:22.93)
==========================================
1 34 Autumn Stone F FR 21:00.95
2 57 Lauren Morris F SO 21:57.57
3 86 Brittany Sandifer F FR 23:48.00
4 88 Sarah Cobb F FR 23:56.96
5 92 Hannah Taber F FR 24:23.88
6 ( 98) Jane Macsay F FR 25:15.44
7 (108) Grace Popek F SR 26:59.61
16. 452 Piedmont (25:21.42 126:47.13 7:53.58)
==========================================
1 67 Carrie Ruis F SO 22:28.61
2 76 Rachel Tolliver F SR 22:59.55
3 82 Isabella Brown F SO 23:28.74
4 110 Harley Palmer F SO 27:28.04
5 117 Tiffany Murillo F FR 30:22.19
6 (118) Andrea Bell F FR 31:10.98
17. 454 Newberry (24:29.16 122:25.83 3:04.70)
==========================================
1 79 Danielle Cruz F SO 23:11.33
2 89 Rebecca Eddy F SR 24:07.79
3 91 Romina Adum F 24:20.29
4 95 Andrea Morell F 24:30.39
5 100 Kelley Strong F SR 26:16.03
6 (103) Makaylyn Higgins F 26:25.17
7 (106) Diana Terrell F 26:49.07
18. 549 Savannah State (28:23.57 141:57.86 5:41.15)
==========================================
1 93 Asea Mayfield F SR 24:25.23
2 111 Kortney Sizemore F FR 27:37.93
3 114 Ashley Goss F FR 29:43.78
4 115 Alysia Potts F JR 30:04.54
5 116 Amari Calhourn F FR 30:06.38
********** JV Girls 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Sophia Della Rocca F 10 Riverside 21:57.08
2 Tia Hrubala F 9 Dorman 22:06.01
3 Lauren Revis F 11 R-S Central H.S. 22:15.11
4 Ryan Newton F 9 Riverside 22:16.75
5 Lindsay Hannah F 10 Eastside 22:23.74
6 Jadyn Slaughter F 7 Tl Hanna 22:31.67
7 Amy Funcik F 11 Wando 22:32.79
8 Samantha Huffman F 12 Providence Day 22:40.32
9 Rachael Yon F 11 Tl Hanna 22:40.60
10 Hannah Salley F 9 Tl Hanna 22:43.08
11 Baylie Sisk F 7 Dorman 22:46.31
12 Rebekah Lannamann F 7 Dorman 22:56.29
13 Annika Imai F 9 Riverside 22:56.40
14 Margaret Smith F 9 Eastside 22:57.17
15 Sandra Boyle F 9 Dorman 23:00.55
16 Anna Yang F 8 Riverside 23:01.77
17 Gabrielle Milton F 12 Wando 23:07.19
18 Rachel Lentz F 7 Riverside 23:13.12
19 Grace Clements F 12 Providence Day 23:15.96
20 Melinda Schenk F 9 Tl Hanna 23:17.41
21 Erin Woods F 10 Riverside 23:17.84
22 Natalie Williams F 12 Riverside 23:24.45
23 Claire Younger F 7 Dorman 23:25.72
24 Molly Suttle F Stbg Christian Academy 23:29.48
25 Abby Spencer F 12 Riverside 23:31.70
26 Hamah Vanderheen F Mauldin 23:32.74
27 Chloe Peden F 6 Stbg Christian Academy 23:33.37
28 Abby Potter F 10 Wade Hampton (g) 23:40.09
29 Adela Coffey F 10 Wando 23:41.00
30 Anna Turner F 11 Wando 23:42.11
31 Aotumn Shea F Providence Day 23:43.31
32 Hazel Kral F 12 Wando 23:46.75
33 Janie Schmitt F 11 Christ Church 23:50.54
34 Samantha Gilstrap F 11 Providence Day 23:51.95
35 Hannah Hubert F 12 Science Hill High School 23:52.91
36 Piper Black F 10 Riverside 23:55.08
37 Amie Rapp F 9 Tl Hanna 23:55.61
38 Anna Lummus F 8 Tl Hanna 24:00.95
39 Emily Nagy F 11 Science Hill High School 24:05.56
40 Keely Gosnell F 8 Dorman 24:08.84
41 Holly Coker F 10 Eastside 24:13.04
42 Chandler Shelton-Swenso F 9 Science Hill High School 24:13.82
43 Cj Miles F 11 Providence Day 24:17.26
44 Abbie Johnson F 7 Oakbrook Preparatory Schoo 24:18.29
45 Jennifer Cahill F 9 Providence Day 24:19.59
46 Hogue Emily F 10 Ac Flora 24:21.99
47 Mary Kahler F 7 Tl Hanna 24:24.72
48 Addison O'Steen F 12 Dorman 24:25.62
49 Sophie Mitchell F 11 Wando 24:29.11
50 Ryleigh Mahaffee F 9 Riverside 24:29.38
51 Sarah Cannon F 10 Dorman 24:30.45
52 Alison Wuerfel F 11 J. L. Mann 24:30.60
53 Grace Purgason F 12 Morristown West High Schoo 24:30.87
54 Rachel Eimen F 11 J. L. Mann 24:33.30
55 Joanna Fayonsky F 12 Wade Hampton (g) 24:36.66
56 Delayne Nickles F 9 Shannon Forest Christian 24:38.79
57 Carly Bouts F 10 Eastside 24:39.78
58 Anna Cade F 10 Science Hill High School 24:42.70
59 Dazia Poland F 10 Science Hill High School 24:47.77
60 Emily Smith F 11 Mauldin 24:50.94
61 Sarah Frye F 9 Asheville High 24:51.77
62 Alexandra Embs F 11 Providence Day 24:52.02
63 Beth Miller F 10 J. L. Mann 24:52.58
64 Abby Angalet F 12 Mauldin 24:52.97
65 Mary Rebecca Allison F 11 Providence Day 24:59.27
66 Caroline Bruns F 11 Providence Day 25:00.88
67 Anna Bulsa F 10 Carolina Homeschool Cougar 25:02.49
68 Anna Gelotte F 8 Dorman 25:02.88
69 Stephanie Cano F 10 Wade Hampton (g) 25:02.99
70 Paola Cortes F 7 Wade Hampton (g) 25:05.35
71 Bali Channa F Boiling Springs 25:08.99
72 Katherine Heffner F 12 Providence Day 25:09.14
73 Audrey Pooser F 9 Asheville High 25:09.30
74 Madison Hunt F 9 Sullivan Central 25:09.87
75 Hannah Peterson F Carolina Homeschool Cougar 25:09.91
76 Sarah Byrd F 11 Riverside 25:11.32
77 Anna Hicks F 12 Asheville Trailblazers 25:13.59
78 Sara Teel F 8 Pendleton 25:14.42
79 Marlee Bryan F 10 Ac Flora 25:16.83
80 Mia O'Donnell F Carolina Homeschool Cougar 25:18.49
81 Ellissa Lankford F 6 Stbg Christian Academy 25:18.76
82 Mickey Evans F 12 J. L. Mann 25:19.46
83 Dayn Asher F 12 Providence Day 25:19.81
84 Obrien Delamly F Providence Day 25:23.85
85 Sara Madgett F 9 Sullivan Central 25:24.76
86 Hannah Jordan F Spartanburg 25:24.93
87 Maddy Miller F 10 St Josephs 25:27.01
88 Amber Stokes F 12 Riverside 25:28.02
89 Madison Foster F 11 Wade Hampton (g) 25:29.33
90 Lauren Fallow F 10 Riverside 25:29.36
91 Lindsey Bailey F 9 East Rutherford High Schoo 25:30.68
92 Emily Goad F 11 Shannon Forest Christian 25:31.07
93 Elizabeth Ollar F 9 J. L. Mann 25:32.17
94 Mollie Jones F 12 Pendleton 25:32.36
95 Kelsey Hawkins F 10 Hillcrest 25:34.50
96 Taylor Davis F 7 Wren 25:34.74
97 Miranda Czapla F 9 Mauldin 25:35.14
98 Alexis Smith F 12 Asheville Trailblazers 25:36.27
99 Brooke Satterfield F 7 Riverside 25:36.43
100 Marie Pirochta F 12 Riverside 25:36.84
101 Elissa Scherer F 10 Providence Day 25:38.91
102 Isabelle Scanlon F 9 Boiling Springs 25:43.82
103 Ana Hernandez F 10 Morristown West High Schoo 25:44.38
104 Ashley Parker F 9 Riverside 25:45.26
105 Ariel Allison F 8 Dorman 25:45.76
106 Rachel Cohen F 12 Providence Day 25:46.69
107 Khloe Saunders F Tl Hanna 25:46.87
108 Abby Windsor F 11 Eastside 25:47.92
109 Brooke Graham F 12 Pendleton 25:49.41
110 Kyrsten Cornett F 6 Shannon Forest Christian 25:51.23
111 Grace Moore F 9 Ac Flora 25:51.84
112 Alli Land F 8 Palmetto 25:53.75
113 Emily Porter F 11 Wade Hampton (g) 25:57.06
114 Caroline Ortiz F 8 Providence Day 25:57.27
115 Rachel Frady F 9 Pendleton 25:58.43
116 Alyssa Parker F 7 Riverside 25:59.23
117 Faith Nelson F 12 Dorman 26:02.67
118 Kelly Light F 11 Sullivan Central 26:03.22
119 Maya Barr F 11 Providence Day 26:03.38
120 Mary Beth MacGregor F 9 Riverside 26:05.75
121 Gracie Cole F 9 Boiling Springs 26:06.86
122 Linden Hillhouse F 12 Science Hill High School 26:08.61
123 Sarah Hinton F 11 Morristown West High Schoo 26:08.65
124 Natalie Wall F 12 Boiling Springs 26:09.07
125 Elizabeth Treece F 11 Science Hill High School 26:09.94
126 Abbi Smith F 7 Dorman 26:10.69
127 Best Oneil F 12 Ac Flora 26:12.04
128 Roberts Ellie F 9 Ac Flora 26:12.29
129 Caitlyn Allen F 8 Travelers Rest 26:13.89
130 Cecily Black F 10 Eastside 26:15.52
131 Gabrielle Little F 8 J. L. Mann 26:17.36
132 Raegan Turner F 9 J. L. Mann 26:18.79
133 Ashley Campbell F 10 R-S Central H.S. 26:20.02
134 Katie Goad F 7 Shannon Forest Christian 26:21.26
135 Alycia Hensley F 12 Sullivan Central 26:22.21
136 Emma Nixon F 8 St Josephs 26:22.78
137 Kathryn Ableman F 10 Travelers Rest 26:24.31
138 Megan Al-Khalil F 8 Dorman 26:26.58
139 Matte Clark F 8 Wren 26:27.99
140 Julianna Miller F 10 Science Hill High School 26:28.34
141 Graciela Lopez F 10 Morristown West High Schoo 26:31.75
142 Brianna Sapcunas F Boiling Springs 26:32.07
143 Jessica Xayasane F 7 Spartanburg 26:32.36
144 Rebecca Lesley F 11 Hillcrest 26:32.78
145 Celena Culbreth F 11 Dorman 26:34.10
146 Kiley Walker F 12 Riverside 26:34.38
147 Maya Ellone-Mckenle F 8 J. L. Mann 26:34.73
148 Claire Farnsworth F 8 Eastside 26:35.24
149 Claire Chabot F 9 Riverside 26:36.25
150 Emily Flemming F 10 R-S Central H.S. 26:36.33
151 Jenna Harkins F Mauldin 26:36.43
152 Mekaylah Terry F Liberty 26:38.27
153 Alex Nyguist F 8 Hough 26:38.45
154 Amia Winchell F 7 Dorman 26:39.69
155 Haley Ritchie F 11 Providence Day 26:40.92
156 Kourtni Traynham F 7 Dorman 26:43.47
157 Catherine Hughes F 9 Hillcrest 26:44.13
158 Ashleigh Ewens F 11 Riverside 26:46.18
159 Valerie Epps F 8 J. L. Mann 26:47.10
160 Kiana Thompson F 11 J. L. Mann 26:48.03
161 Ellie Bradbury F 9 J. L. Mann 26:49.04
162 Annie-Lee Bouwkamp F 8 Landrum 26:49.43
163 Tatum Epperson F 10 Asheville Trailblazers 26:49.62
164 Lindsay Taylor F 12 Pendleton 26:51.41
165 Sara Martin F 11 Sullivan Central 26:54.44
166 Hannah Fowler F 10 Southside Christian 26:58.97
167 Emma Arnold F 9 Shannon Forest Christian 26:59.72
168 Leah Wright F 10 Covenant Day School 27:01.01
169 Izabella Kamieniecki F 9 Riverside 27:01.46
170 Maria Carter F 9 Asheville High 27:03.65
171 Laura MacGregor F 6 Riverside 27:04.63
172 Hannah Ertel F 9 Covenant Day School 27:05.22
173 Jocie Morrow F 8 Travelers Rest 27:07.61
174 Jessie Heiser-Whatley F 10 Riverside 27:08.67
175 Taylor Harris F 8 Landrum 27:09.31
176 Maddie Bridges F Byrnes 27:10.61
177 Sarah Jacob F 9 Science Hill High School 27:11.08
178 Madison Sell F 10 Palmetto 27:11.47
179 Grace Halligan F 12 Providence Day 27:13.76
180 Annalee Goodale F 9 Riverside 27:13.99
181 Sidney Ford F 8 Palmetto 27:17.05
182 Tori Heiser-Whatley F 7 Riverside 27:20.09
183 Genevieve Wiklacz F 12 J. L. Mann 27:22.60
184 Aubrey Bland F 8 Boiling Springs 27:26.15
185 Caroline Lister F 9 Wren 27:26.76
186 Karly Dunn F 8 Hillcrest 27:27.52
187 Annalena Griffin F 8 Mt. Zion Christian School 27:27.94
188 Elise Bright F 11 Spartanburg 27:28.36
189 Elise Friedman F 12 Providence Day 27:28.85
190 Marisa Oliver F 10 Science Hill High School 27:30.32
191 Catalina Marin F 12 J. L. Mann 27:30.57
192 Jessica Reason F Boiling Springs 27:31.36
193 Katlyn Snook F Tl Hanna 27:34.56
194 Maddie Sweet F 7 Riverside 27:35.16
195 Sarah Lynch F 11 Mauldin 27:35.63
196 Soleil Schaffer F 7 Pendleton 27:37.02
197 Sophie Wall F 7 Wade Hampton (g) 27:37.96
198 Madison Turcotte F 10 St Josephs 27:39.58
199 Cameron Boyce F 6 Riverside 27:40.00
200 Annie Tinsley F 9 Eastside 27:43.18
201 Sarah Hill F 10 Riverside 27:43.37
202 Tatyana Biechier F 10 Hough 27:43.78
203 Natalie Boynton F 9 Butler High School 27:44.18
204 Lauren Gawalthey F 10 Butler High School 27:45.65
205 Lauren Shaw F 8 Riverside 27:47.57
206 Ashlyn Lee F 9 Science Hill High School 27:47.67
207 Julia Dollar F 10 Aynor 27:49.35
208 Maisie Heitman F 9 Providence Day 27:50.31
209 Emily Wike F 11 Eastside 27:50.61
210 Abigail Haithcox F 8 Spartanburg 27:52.11
211 Alyssa Robinson F 6 Stbg Christian Academy 27:52.78
212 Rebecca Rodriguez F 12 Shannon Forest Christian 27:53.25
213 Sammy Lazarus F 11 Wade Hampton (g) 27:53.41
214 Madison Morehead F 9 Byrnes 27:53.80
215 Bailey Rogers F 12 J. L. Mann 27:54.21
216 Davie Marchant F 7 St Josephs 27:55.07
217 Mallory Haley F 11 Riverside 27:55.82
218 Ivy Young F 10 Southside Christian 27:56.19
219 Allison Burton F 11 Spartanburg 27:56.64
220 Kyra Verostek F 8 Southside Christian 27:58.39
221 Angela Rao F 11 William A 27:59.01
222 Beth Castello F 11 Riverside 27:59.61
223 Madelyn Ray F 9 Fox Creek High School 28:00.77
224 Shaylan Gaspar F 7 Byrnes 28:02.65
225 Shealy Dominick F 10 Spartanburg 28:03.18
226 Caroline Hyatt F 10 Boiling Springs 28:03.27
227 Sidney Gilstrap F 7 Wade Hampton (g) 28:04.16
228 Abby Sheppard F 11 Asheville Trailblazers 28:05.15
229 Kailey Shields F 11 J. L. Mann 28:05.66
230 Abbie Staegburg F Providence Day 28:06.02
231 Lauren Strange F 8 Mitchell Road Christian Ac 28:07.38
232 Madison Carter F 9 Science Hill High School 28:07.93
233 Edie Dominick F 8 Spartanburg 28:08.87
234 Lauren Kent F 11 Covenant Day School 28:11.20
235 Allison Fuerst F 9 Hough 28:11.54
236 Kerrigan Sunday F 10 Ac Flora 28:12.12
237 Elva Young F 9 Oakbrook Preparatory Schoo 28:15.03
238 Abbey Rock F 12 Pendleton 28:15.75
239 Kaylee Copeland F Stbg Christian Academy 28:16.11
240 Sophia Beyer F 7 Spartanburg 28:18.61
241 Kensley Echols F 7 Dorman 28:21.17
242 Caroline Fletcher F 11 Covenant Day School 28:26.67
243 Savannah Young F 10 Boiling Springs 28:27.07
244 Lianna Fusco F 9 Southside Christian 28:28.94
245 Carrington Fleming F 12 Pendleton 28:29.32
246 Abby Cowan F 10 Pendleton 28:29.88
247 Maddy Rousseaux F 11 Covenant Day School 28:32.65
248 Kelsey Wise F 10 Wren 28:33.65
249 Anna Page F 11 Asheville Trailblazers 28:34.46
250 Lindsay Lizars F 9 Asheville High 28:34.66
251 Ashae McCarroll F 10 Wade Hampton (g) 28:35.03
252 Kate Kissam F 6 Mitchell Road Christian Ac 28:35.65
253 Lilly Mathis F 10 Landrum 28:36.55
254 Lillian Sivers F Carolina Homeschool Cougar 28:36.76
255 Cassidy Van Houten F 11 Shannon Forest Christian 28:37.39
256 Samantha Shuford F 10 R-S Central H.S. 28:37.70
257 Winter Gibson F 12 Aynor 28:41.56
258 Chloe Foster F 9 Byrnes 28:42.63
259 Claire Henry F Stbg Christian Academy 28:43.17
260 Savanna Patterson F 11 William A 28:43.67
261 Brianna Rasmussen F Byrnes 28:43.98
262 Madeline Fletcher F 11 Greenville 28:44.62
263 Haley Sanders F 12 Hough 28:44.86
264 Cecila Whittle F 11 Asheville High 28:45.17
265 Jodi Ann Gosnell F 12 Wade Hampton (g) 28:49.25
266 Helen Purnell F 10 Greenville 28:51.25
267 Gracen Mitrick F 10 J. L. Mann 28:51.47
268 Daley Barrett F 8 Mitchell Road Christian Ac 28:52.75
269 Kyleigh Alman F 7 Dorman 28:53.03
270 Lexie Lebegue F 10 Hillcrest 28:53.85
271 Jessica Crosby F 10 St Josephs 28:54.74
272 Ashley Hamada F 11 Hillcrest 28:55.44
273 Alexis Conner F 10 East Rutherford High Schoo 28:56.15
274 Briana Marler F 12 Riverside 28:58.69
275 Azalia Reyes F 9 Morristown West High Schoo 28:58.70
276 Riley Debruhl F 12 Riverside 29:02.63
277 Juliana Hawkins F Byrnes 29:04.04
278 Lauren Haswell F 11 Wade Hampton (g) 29:04.77
279 Amanda Mahaffey F Mauldin 29:06.69
280 Rowan Sivers F Carolina Homeschool Cougar 29:07.15
281 Grace Taylor F 10 Greenville 29:07.61
282 Emily Dillon F 10 Eastside 29:09.36
283 Abigail Coggins F Byrnes 29:10.33
284 Kaitlyn Flora F 10 Hough 29:12.30
285 Sierra Vite F 11 Liberty 29:14.54
286 Carolyn Collins F 12 Hough 29:14.55
287 Cameron Johnson F 9 William A 29:15.53
288 Meredith McHugh F 11 William A 29:16.78
289 Beskid Caroline F 9 Ac Flora 29:17.36
290 Elenor Hart F 6 Mitchell Road Christian Ac 29:17.96
291 Ellie Johns F 9 J. L. Mann 29:18.93
292 Addie Beard F 12 William A 29:20.27
293 Elliott Marron F 7 Christ Church 29:20.31
294 Natasha Kudlak F 6 Mitchell Road Christian Ac 29:21.37
295 Kara Philipi F 12 Hough 29:22.42
296 Maddie Moseley F 8 J. L. Mann 29:24.60
297 Hannah Spencer F 8 Riverside 29:26.64
298 Sarah Lloyd F 8 Westgate Christian 29:27.45
299 Quinn Sallé F 6 Mitchell Road Christian Ac 29:27.95
300 Hannah McAntyre F 8 Stbg Christian Academy 29:29.48
301 Emily Woo F 8 Dorman 29:30.32
302 Grace Dangerfield F 9 Asheville Trailblazers 29:34.73
303 Sally Edwards F 7 Oakbrook Preparatory Schoo 29:35.67
304 Hogue Elizabeth F 10 Ac Flora 29:36.40
305 Olivia Quick F 10 St Josephs 29:36.50
306 Emily Delperdang F 10 Riverside 29:38.62
307 Hannah Conner F 9 East Rutherford High Schoo 29:42.68
308 Jordan Beall F 11 Fox Creek High School 29:42.78
309 Katlyn Godwin F 10 Fox Creek High School 29:43.20
310 Ashley Torres F 7 Aynor 29:45.61
311 Keaira Trammell F 7 Clinton 29:48.47
312 Julia Haynes F 12 Covenant Day School 29:52.81
313 Anne Riddle F 11 Greenville 29:55.76
314 McInnis Susannah F 9 Ac Flora 29:58.03
315 Rylee Guernsey F 8 Pendleton 29:59.49
316 Kylie Rawls F 12 Pendleton 30:06.06
317 Sallie McKissick F 10 Christ Church 30:08.86
318 Catherine Jerozal F 11 Southside Christian 30:09.28
319 Ashlyn Bradberry F 11 Palmetto 30:11.48
320 Emilie Martin F 10 Wade Hampton (g) 30:12.47
321 Caroline Game F 12 Stbg Christian Academy 30:13.30
322 Gretchen Baudendistel F 12 Riverside 30:14.19
323 Meredith Gentry F 12 Greer Middle College Chart 30:14.68
324 Sara Tiddy F 9 Greenville 30:16.41
325 Margaret Kirby F 8 Christ Church 30:17.74
326 Anna Nicholson F 12 Stbg Christian Academy 30:18.38
327 Charlotte Grover F 10 Christ Church 30:21.42
328 Madison Bolick F 12 St Josephs 30:21.58
329 Kristee Cole F 7 Byrnes 30:26.56
330 Faith Cassas F 10 Southside Christian 30:30.27
331 Sophie Houser F 7 Christ Church 30:33.16
332 Elisabeth Kelly F 8 Southside Christian 30:33.59
333 Karina Vega Monrroy F 7 Liberty 30:34.09
334 Sidney Seiber F 8 Westgate Christian 30:35.08
335 Audrey Roache F 11 Palmetto 30:36.61
336 Morgan Fisher F Spartanburg 30:42.26
337 Maggie Barcley F 11 Covenant Day School 30:42.48
338 Savannah Shealy F 10 Palmetto 30:46.37
339 Erica Harrison F 8 Palmetto 30:49.14
340 Julie Dunbar F 11 Science Hill High School 30:49.69
341 Emma Beard F 12 William A 30:51.95
342 Taylor Marshall F 10 Riverside 30:52.62
343 Abbey Hudson F 12 Wade Hampton (g) 30:57.31
344 Shyenne Oglesb F Liberty 30:59.88
345 Alexis Mahaffee F 10 Riverside 31:02.86
346 Margaret Smith F 12 St Josephs 31:03.15
347 Sydney Lee F Christ Church 31:06.70
348 Kallie Phillips F 7 Greenville 31:07.80
349 Emily Taylan F Byrnes 31:08.21
350 Skyler Ware F 7 Dorman 31:09.40
351 Allison Pyatt F 9 R-S Central H.S. 31:12.96
352 Tate Steele F 7 Riverside 31:13.98
353 Kaylee Sparrow F 9 Greer Middle College Chart 31:15.08
354 Sierra Myers F 12 Landrum 31:18.54
355 Calista Psichopaidas F 11 Morristown West High Schoo 31:20.76
356 Katie Kennedy F 12 Greenville Tech Charter 31:29.72
357 Michaela Segar F 7 Westgate Christian 31:36.09
358 Alexis Rogers F 7 Aynor 31:37.75
359 Lillian Dowell F 12 Palmetto 31:39.30
360 Kaitlin Clark F 10 R-S Central H.S. 31:43.22
361 Arianna Mork F 11 Hopewell 31:44.76
362 Marissa Black F 10 Eastside 31:46.24
363 Emmon Tyson Ruth F 12 Ac Flora 31:53.52
364 Megan Rudley F 7 Riverside 31:55.03
365 Alyssa Dowlilng F 10 Spartanburg 32:04.35
366 Rose McCarthy F 10 Travelers Rest 32:06.17
367 Hannah Lee F 10 Travelers Rest 32:10.28
368 Gail Holland F 9 Riverside 32:20.48
369 Rachel Elliott F 10 Eastside 32:22.54
370 Madison Blanch F 12 Riverside 32:29.29
371 Savannah Cooper F 11 Hough 32:39.41
372 Monica Frazier F 10 St Josephs 32:40.96
373 Allison Moore F 7 Greenville 32:43.31
374 Erin Delperdang F 11 Riverside 32:48.15
375 Anna Clark F 9 St Josephs 32:50.46
376 Cora Bisbee F 10 Greenville Tech Charter 32:55.25
377 Grace Jackson F 10 Greenville Tech Charter 32:58.90
378 Jenny Carlton F 9 Covenant Day School 32:59.87
379 Sydney Morales F Byrnes 33:02.79
380 Cecily Rabon F 8 Aynor 33:05.58
381 Alicia Porter F 11 Hopewell 33:10.53
382 Marta Cristobal F 8 Palmetto 33:11.52
383 Heebner Kelly F 11 Ac Flora 33:25.72
384 Camila Perez F 11 Wade Hampton (g) 33:30.55
385 Lindsay Tilley F 10 Greenville Classical Acade 33:32.52
386 Amanda Harris F 10 J. L. Mann 33:33.48
387 Julie Riddle F 10 Greenville 33:34.36
388 Rosa Pineda F JR Berea 33:35.09
389 Jenna Cleavenger F 7 Wren 33:43.67
390 Hallie Shraeder F Christ Church 33:55.55
391 Bates Hinsdale F 10 Christ Church 33:56.14
392 Erin Nelson F 12 Greenville Tech Charter 34:01.99
393 Isabella Hammond F 11 Wade Hampton (g) 34:08.21
394 MacKenzie Stewart F 10 Riverside 34:14.34
395 McKenzie Edwards F 8 Palmetto 34:20.66
396 Sammy Stocking F 9 Riverside 34:29.90
397 Cassie Haynes F 9 Greer Middle College Chart 34:37.96
398 Madison Mares F 11 Fox Creek High School 34:41.55
399 Trinity Sparks F 9 Chapman 34:46.74
400 Evan Gaubert F 12 Spartanburg 34:52.81
401 Emmeline Bagwell F 9 Riverside 34:53.14
402 Paige Dumortier F 10 Greenville Classical Acade 34:54.44
403 Marianna Fuenmayor F 11 Wade Hampton (g) 35:10.57
404 Kaylie Underwood F 10 Clinton 35:12.12
405 Sarah Wilson F 11 Hopewell 35:12.47
406 Aparna Mahendranath F 8 Southside High School 35:13.56
407 Hannah Buford F 12 J. L. Mann 35:18.25
408 Kalli Dulin F 10 Science Hill High School 35:19.18
409 Faith Archer F 12 R-S Central H.S. 35:32.51
410 Alex Walajtys F 8 St Josephs 35:52.71
411 Sallie Siri F 9 Eastside 36:01.26
412 Katie Brimer F 9 Morristown West High Schoo 36:03.30
413 Emily Maeder F 8 Spartanburg 36:09.45
414 Faith Davis F 7 Aynor 36:14.02
415 Gracie Wyatt F 10 Clinton 36:20.51
416 Isabella Bowling F 11 Clinton 36:24.90
417 Cierra Bundy F 8 Wren 36:32.00
418 Jenny Brown F 10 Wade Hampton (g) 36:36.38
419 Mia Easler F 7 Spartanburg 36:37.28
420 Carly Quarm F 9 Providence Day 36:46.25
421 Haley Rose Owens F 8 Palmetto 37:00.16
422 Maggie Davis F 12 Fox Creek High School 37:01.96
423 Sidney Cansler F 8 Westgate Christian 37:04.66
424 Olivia Johnson F 12 Hopewell 37:15.11
425 Paulina Veremchuck F 11 Westgate Christian 37:34.39
426 Ridley Crane F 10 St Josephs 37:42.76
427 Chanele Sherman F 9 Southside High School 38:19.73
428 Hannah Rogers F 12 Covenant Day School 38:22.73
429 Annie Puckett F 10 St Josephs 38:53.64
430 Sharon George F 7 Spartanburg 39:11.00
431 Abby Rinkliff F 7 Southside Christian 39:21.33
432 Darby Parham F 7 Riverside 39:26.89
433 Sims Crittendon F 9 Greenville 39:45.89
434 Karina Jimenez F 7 St Josephs 39:54.54
435 Sarah Kato F Spartanburg 39:57.73
436 Carson Grace Spearman F 11 Southside Christian 40:01.01
437 Lawren Shockley F 7 Blue Ridge 40:15.85
438 Meri Liv Gray F 8 Palmetto 40:26.01
439 Becca Toney F 12 East Rutherford High Schoo 40:35.47
440 Anaja Thomas F 9 Southside High School 40:39.25
441 Kiala Gutierrez F 10 Southside High School 40:49.13
442 Jodi Lawson F 7 Westgate Christian 40:51.78
443 Caitlin Kilpatrick F 11 Westgate Christian 41:01.44
----------------------------------------------------------------------------
Female Team Results
----------------------------------------------------------------------------
1. 74 William A (20:41.91 103:29.57 2:17.38)
==========================================
1 1 Maddie McHugh F 12 19:25.81
2 2 Paige McKinney F 12 19:47.77
3 14 Malea Smith F 10 20:57.83
4 26 Breana Jenkins F 10 21:34.97
5 31 Lauren Brodauf F 10 21:43.19
6 ( 47) Grace Riley F 12 22:31.75
7 ( 82) Lexi Powers F 10 23:25.08
2. 135 St Josephs (21:31.18 107:35.94 2:31.46)
==========================================
1 4 Annika Bissinger F 8 19:57.14
2 16 Sara Catheri Masaschi F 12 21:13.02
3 24 Ashlyn Bayadi F 10 21:32.88
4 45 Bailey Mullins F 12 22:24.30
5 46 Katherine Uprichard F 22:28.60
6 ( 53) Hannah White F 12 22:45.60
7 (120) Anna Thompson F 9 24:24.70
3. 172 J. L. Mann (21:43.02 108:35.14 2:53.14)
==========================================
1 7 Morgan Moseley F 9 20:12.10
2 13 Abby Cason F 12 20:55.43
3 28 Elisabeth Morse F 10 21:36.25
4 54 Alexus Harris F 10 22:46.12
5 70 Isabel Treanor F 11 23:05.24
6 ( 74) Virginia Cook F 12 23:13.98
7 ( 76) Mary Kate Baus F 11 23:15.00
4. 182 Asheville High (21:56.34 109:41.72 2:24.65)
==========================================
1 10 Naomi Cartier F 11 20:47.06
2 19 Audrey Kayser F 9 21:21.42
3 33 Emily Hamel F 9 21:46.40
4 48 Anne Worth F 10 22:35.13
5 72 Isabella Ceraldi F 9 23:11.71
6 (112) Maya Keefer F 9 24:11.04
7 (170) Chelsea Troutman F 9 25:48.50
5. 213 Ac Flora (22:06.68 110:33.40 3:09.40)
==========================================
1 8 Susannah Cate F 11 20:13.00
2 40 Emily Cate F 12 22:16.93
3 42 Maryann Riley F 12 22:19.46
4 44 Haley Fulton F 9 22:21.61
5 79 Maddie Torres F 12 23:22.40
6 (127) Caroline Amrol F 11 24:31.05
7 (133) Blake Ford F 9 24:46.14
6. 239 Southside Christian (22:12.62 111:03.10 3:55.36)
==========================================
1 6 Ashleigh Keiser F 8 20:10.86
2 30 Madison Patrick F 8 21:37.34
3 38 Mary Chandler F 10 22:12.78
4 61 Maddie Buddenberg F 10 22:55.90
5 104 Elizabeth Voigt F 8 24:06.22
6 (107) Ashley Fowler F 10 24:08.43
7 (152) Amelia Kemble F 8 25:19.12
7. 243 Christ Church (22:19.22 111:36.10 2:54.62)
==========================================
1 9 France Wavro F 8 20:38.89
2 22 Sitton Furman F 8 21:28.65
3 55 Kendal Kipper F 10 22:46.34
4 71 Victoria Patterson F 12 23:08.71
5 86 Isabel Pentaleri F 8 23:33.51
6 ( 88) Adelaide Vergnolle F 11 23:42.15
7 (160) Lydia Swofford F 8 25:33.66
8. 261 Tl Hanna (22:31.85 112:39.28 3:02.90)
==========================================
1 11 Paige Mower F 11 20:52.35
2 36 Melea Sangl F 8 22:04.56
3 57 Bailey Davidson F 11 22:50.86
4 62 Kinsey McClure F 9 22:56.26
5 95 Kaitlyn Jones F 11 23:55.25
6 ( 96) Haley Newton F 10 23:56.60
7 (108) Kate Martin F 10 24:08.88
8. 261 Greer Middle College Charte (22:20.10 111:40.54 3:31.17)
==========================================
1 15 Tabi Robinson F 10 21:03.86
2 17 Tori Cooper F 11 21:16.72
3 18 Aysia Cooper F 9 21:18.82
4 83 Holly Houston F 11 23:26.11
5 128 Jamie Bennett F 9 24:35.03
6 (132) Maddie Dentler F 9 24:43.21
7 (144) Hannah Houston F 9 25:03.74
10. 278 Stratford (22:37.88 113:09.42 2:53.42)
==========================================
1 12 Bethany Reeves F 12 20:53.12
2 41 Alexandra Zimmer F 12 22:17.30
3 56 Lauren Adams F 11 22:49.14
4 80 Caitlin McDade F 10 23:23.32
5 89 Jillian Ruey F 12 23:46.54
11. 287 Wren (22:35.91 112:59.55 3:00.79)
==========================================
1 20 Allie Griffith F 8 21:21.49
2 27 Abbie Adams F 12 21:35.53
3 37 Sarah Beth Barker F 9 22:10.86
4 84 Alex Lavore F 9 23:29.39
5 119 Olivia Panasko F 8 24:22.28
6 (149) An-Mei Tow F 12 25:13.10
7 (156) Chandler Neal F 12 25:25.32
12. 321 Waccamaw (22:52.93 114:24.65 2:02.79)
==========================================
1 23 Amelia Jones F 12 21:31.19
2 66 Briley Arnold F 11 22:59.23
3 68 Jamie Barnett F 11 23:03.58
4 77 Mary Butler Despain F 12 23:16.67
5 87 Madeline Francke F 7 23:33.98
6 (102) Shirey Quigley F 12 24:05.74
7 (114) Riley Allison F 7 24:15.05
13. 323 Covenant Day School (22:48.90 114:04.52 3:11.81)
==========================================
1 29 Cameron Echols F 10 21:36.45
2 32 Hannah Joyce F 12 21:44.90
3 59 Abby Traywick F 9 22:52.52
4 67 Sophie Linder F 11 23:02.39
5 136 Jessica Boyce F 12 24:48.26
6 (137) Christina Boyce F 11 24:52.56
7 (220) Erin McNulty F 9 27:57.24
14. 389 Spartanburg Day School (23:05.60 115:28.00 5:39.97)
==========================================
1 5 Nora Duesterhaus F 10 19:57.90
2 58 Jesseca Kusher F 10 22:51.62
3 60 Julia Wall F 7 22:54.60
4 103 Vinnie Webster F 8 24:06.01
5 163 Rachel Summers F 7 25:37.87
6 (185) Molly Mahon F 7 26:17.51
7 (210) Katie Hay F 8 27:23.60
15. 392 Palmetto (23:19.07 116:35.36 2:16.69)
==========================================
1 34 Morgan Roberts F 8 21:53.31
2 73 Gisela Avila-Zea F 8 23:12.12
3 85 Mackenzie Roberts F 9 23:32.44
4 90 Hannah Beach F 9 23:47.49
5 110 Taylor Merner F 10 24:10.00
6 (116) Savannah Fields F 10 24:16.37
7 (125) Kaylee Mayberry F 12 24:29.20
16. 442 Hopewell (23:39.47 118:17.36 5:43.31)
==========================================
1 21 Tasha Regan F 11 21:26.72
2 51 Caroline Rinehardt F 11 22:42.31
3 69 Riley Axe F 11 23:04.44
4 94 Ashley Funderud F 12 23:53.86
5 207 Bryn Mohn F 10 27:10.03
6 (230) Kaitlyn Owen F 10 28:20.76
7 (240) Olivia Loudermilk F 11 28:57.26
17. 467 Jesse C. Carson (23:52.42 119:22.12 3:18.56)
==========================================
1 49 Jesse Nichols F 9 22:40.51
2 52 Korbynne Hill F 10 22:44.50
3 93 Olivia Gabriel F 11 23:53.37
4 99 Summer Blais F 10 24:04.67
5 174 Cierra Josey F 11 25:59.07
6 (198) Hannah Barringer F 11 26:50.33
7 (205) Brie Baur F 10 27:06.02
18. 469 Landrum (23:44.75 118:43.77 1:59.53)
==========================================
1 50 Grace Furman F 10 22:40.98
2 64 Grace Valentine F 7 22:56.95
3 109 Michelle Suddeth F 10 24:09.66
4 115 Jamie Connelly F 11 24:15.67
5 131 Kenslee Padgett F 7 24:40.51
6 (153) Ashley Blanton F 7 25:22.42
7 (184) Sarah Kelly Rowe F 9 26:16.66
19. 504 Aynor (23:56.66 119:43.33 1:41.26)
==========================================
1 75 Bailey Johnson F 8 23:14.75
2 81 Hannah Page F 7 23:24.22
3 91 Hannah Johnson F 9 23:47.49
4 118 Kaitlyn O?eill F 9 24:20.86
5 139 Carly Altman F 11 24:56.01
6 (157) Alexis Graham F 11 25:28.93
7 (177) Kimberly Torres F 7 26:01.59
20. 579 Westminster Schools Of Augu (24:20.98 121:44.93 2:12.43)
==========================================
1 63 Emily Rogers F 9 22:56.93
2 98 Tyra Kimbler F 11 24:01.24
3 124 Caroline Paulk F 10 24:28.93
4 146 Catherine Paulk F 11 25:08.47
5 148 Mary Garrett McLeod F 11 25:09.36
6 (182) Caroline Gibbs F 11 26:14.50
7 (239) Christy Newton F 10 28:54.94
21. 595 Walhalla (24:25.61 122:08.09 2:03.81)
==========================================
1 78 Mary Claire Abbott F 11 23:20.53
2 105 Tori Robert F 9 24:07.24
3 122 Anna Loftus F 9 24:27.72
4 135 Savannah Rex F 9 24:48.26
5 155 Aubrey Bailey F 12 25:24.34
6 (190) Mackenzie Hopkins F 10 26:25.79
7 (200) Emma Marcengill F 8 26:55.73
22. 629 Augusta Prep Hs (24:39.91 123:19.58 5:17.66)
==========================================
1 25 Jamie Holdodak F 21:34.04
2 92 Gabrielle Turner F 12 23:52.31
3 117 Hannah Rahmen F 24:17.59
4 196 Alex Hill F 26:43.94
5 199 Megan Seigler F 10 26:51.70
6 (211) Amy Sheppard F 27:25.32
7 (229) Elise Beazley F 10 28:17.84
23. 738 Blue Ridge (25:21.05 126:45.28 4:38.59)
==========================================
1 65 Morgan Summey F 8 22:58.15
2 121 Leah Trusty F 11 24:25.29
3 141 Shana Pereira F 8 24:59.23
4 197 Abbey Barnwell F 10 26:45.87
5 214 Adrianne Niskanen F 7 27:36.74
6 (264) Hailey Collins F 11 31:19.71
7 (271) Julia Ross F 8 31:38.84
23. 738 Southlake Christian Academy (25:17.22 126:26.11 2:37.67)
==========================================
1 100 Victoria Ballard F 10 24:04.70
2 111 Nicole Aswell F 11 24:10.59
3 165 Alison Geis F 9 25:43.71
4 167 Kerrington Manor F 10 25:44.74
5 195 Haley Conway F 12 26:42.37
6 (202) Avery Rikard F 11 26:59.62
7 (228) Sydney Seferyn F 9 28:16.70
25. 745 Broome (25:17.86 126:29.33 2:17.82)
==========================================
1 101 Ashlyn Bishop F 9 24:05.03
2 142 Jetta Turner F 8 25:01.11
3 143 Hailey Wells F 8 25:03.16
4 172 Morgan Odom F 12 25:57.18
5 187 Hannah Chumley F 12 26:22.85
6 (193) Jessica Pettit F 9 26:32.31
7 (252) Abby Marcengill F 12 29:50.95
26. 748 Brashier Middle College (25:18.59 126:32.96 2:20.64)
==========================================
1 97 Allison Pierece F 12 24:00.54
2 140 Holly Cannady F 10 24:56.62
3 150 Ryan Piller F 9 25:15.13
4 175 Kate Earle F 10 25:59.49
5 186 Caroline Witmer F 9 26:21.18
6 (203) Hannah Roller F 9 27:00.99
7 (250) Kayleigh Standard F 10 29:41.93
27. 800 Greenville (25:33.34 127:46.71 0:37.66)
==========================================
1 145 Carleigh Newman F 11 25:07.40
2 159 Adeline Beeks F 9 25:33.60
3 162 Mary Laurel Patrick F 7 25:36.55
4 166 Madison Dumpert F 11 25:44.10
5 168 Allison Copsey F 11 25:45.06
6 (234) Sophie Cuny F 11 28:29.79
7 (255) Alston Richardson F 7 30:03.25
28. 812 Travelers Rest (26:17.20 131:26.03 7:46.66)
==========================================
1 126 Bekah Woodard F 11 24:30.13
2 129 Katelyn Hubbard F 11 24:37.42
3 130 Kylie Simms F 7 24:38.92
4 154 Anna Dunn F 7 25:22.77
5 273 Allison Gregg F 7 32:16.79
6 (284) Ashlee Gregg F 9 34:42.01
29. 829 Emerald (25:52.73 129:23.69 9:42.21)
==========================================
1 3 Courtney Shearer F 9 19:52.43
2 176 Darcy Compton F 11 25:59.79
3 194 Emeline Peeler F 10 26:37.89
4 208 Chloe Compton F 11 27:18.94
5 248 Jijie Fan F 11 29:34.64
6 (266) Alyssa Williams F 10 31:22.08
7 (272) Jessica Clark F 10 32:09.12
30. 853 University School (26:50.26 134:11.3010:39.78)
==========================================
1 43 Cora Allison F 11 22:21.00
2 147 Rebekah Owen F 9 25:09.28
3 164 Ashley Daniel F 9 25:40.43
4 223 Chloe Graves F 12 27:59.81
5 276 Grace Owen F 10 33:00.78
31. 878 Hillcrest (26:05.13 130:25.66 2:33.95)
==========================================
1 138 Kat Goldfuss F 9 24:53.03
2 151 Sydney White F 9 25:17.19
3 188 McKenzie Boyd F 9 26:23.71
4 189 Kayla Hayes F 11 26:24.75
5 212 Savannah Ormand F 10 27:26.98
6 (241) Madison George F 11 29:03.26
7 (263) Rachel Persall F 10 31:16.10
32. 900 South Aiken (27:57.72 139:48.6314:47.03)
==========================================
1 39 Kara Dixon F 11 22:13.48
2 123 Oliva Esselman F 24:28.68
3 209 Anna Hewitt F 27:20.90
4 237 Elizabeth Peck F 12 28:45.06
5 292 Marrisa Bowman F 37:00.51
33. 902 Westside (26:18.55 131:32.76 3:40.07)
==========================================
1 134 Daniela Warner F 9 24:46.78
2 171 Jennifer Croxton F 10 25:55.13
3 173 Stephanie Warner F 7 25:57.79
4 191 Makayla Plummer F 11 26:26.21
5 233 Amber Turpin F 11 28:26.85
6 (256) Maddison Scruggs F 7 30:03.38
7 (279) Julia Dempsey F 11 33:52.30
34. 917 Gaffney High School (26:48.34 134:01.71 7:57.85)
==========================================
1 35 Madison Millwood F 12 21:54.09
2 183 Aubrey Patterson F 9 26:15.66
3 222 Gracie Minor F 11 27:59.07
4 224 Savannah Wilson F 11 28:00.95
5 253 Alexandrea Pruitt F 9 29:51.94
35. 944 Woodruff (26:38.24 133:11.22 4:11.55)
==========================================
1 113 Elizabeth McCallion F 11 24:11.38
2 192 Holly Stockhaus F 11 26:31.42
3 201 Summer Brown F 9 26:59.12
4 206 Tori Brady F 8 27:06.37
5 232 Katherine Willis F 8 28:22.93
6 (236) Katherine Thompson F 7 28:34.22
7 (269) Caitlyn Morris F 7 31:35.40
36. 951 Greenville Tech Charter (26:49.25 134:06.29 4:22.12)
==========================================
1 106 Elizabeth Donohue F 9 24:08.17
2 179 Caitlin Mulholland F 9 26:06.24
3 215 Hannah Walter F 12 27:38.40
4 216 Laura Setzer F 12 27:43.19
5 235 Emily Helms F 9 28:30.29
6 (242) Laura Gill F 10 29:06.26
7 (244) Morgan Gardner F 10 29:08.87
37. 1005 Tamassee-Salem (27:06.61 135:33.08 2:12.38)
==========================================
1 169 Kylee Hamby F 7 25:46.17
2 180 Madison Pierce F 12 26:09.56
3 217 Kelly Alexander F 10 27:45.17
4 218 Mary Smith F 7 27:53.63
5 221 Kristen Nabors F 7 27:58.55
6 (225) Carrie Miller F 12 28:02.50
7 (288) Shelby Owens F 8 35:36.35
38. 1065 Chapman (27:52.28 139:21.44 5:24.41)
==========================================
1 161 Starla Sprouse F 12 25:36.16
2 204 Lacey Key F 9 27:03.03
3 213 Oksana Lutsik F 7 27:32.49
4 227 Sarah Ratliff F 9 28:09.19
5 260 Madison Crooker F 12 31:00.57
39. 1114 Greer (28:44.87 143:44.36 5:58.05)
==========================================
1 158 Makenna Hill F 11 25:32.03
2 181 Mandy Farmer F 10 26:12.60
3 243 Emmy Roberts F 8 29:08.29
4 265 Abby Lea F 9 31:21.36
5 267 Danielle Blair F 12 31:30.08
6 (275) Kaylee Sherburne F 10 32:28.66
7 (280) Charlie Prakit F 9 33:58.48
40. 1214 West Oak (29:20.01 146:40.06 2:42.50)
==========================================
1 219 Gracie Hall F 11 27:55.80
2 231 Chastity Roach F 7 28:22.01
3 251 Emma Rackley F 10 29:43.79
4 254 Marlee Jones F 7 30:00.16
5 259 Kelsey Ramey F 7 30:38.30
6 (283) Chloe Campbell F 34:36.71
7 (287) Emma Vincent F 35:33.05
41. 1216 Clinton (30:27.78 152:18.94 8:42.48)
==========================================
1 178 Mikayla Gregory F 12 26:04.61
2 226 Adriana Webb F 8 28:07.20
3 249 Audrey Atkinson F 11 29:40.95
4 278 Maggie Hellams F 11 33:39.09
5 285 Stephen Braswell F 8 34:47.09
42. 1300 Southside High School (31:01.72 155:08.61 4:17.89)
==========================================
1 246 Noemi Gutierrez F 10 29:18.65
2 247 Cathy Chi F 9 29:32.50
3 262 Dahlia Dendy F 9 31:09.65
4 268 Anmeili Cambell F 10 31:31.27
5 277 Brittany Mischer F 10 33:36.54
6 (281) Aleeza Masood F 8 34:06.22
7 (282) Jenny Par F 10 34:12.70
43. 1310 Greenville Classical Academ (31:25.70 157:08.54 6:35.91)
==========================================
1 245 Fedna Clark F 8 29:15.59
2 257 Millrenne Clark F 12 30:27.20
3 258 Brianna Williamson F 10 30:30.97
4 261 Ameila Gray F 10 31:03.28
5 289 Lydia Martzin F 12 35:51.50
6 (290) Riley Clark F 10 36:00.47
7 (291) Peyton Dumortier F 10 36:02.33
44. 1361 Laurens (33:32.37 167:41.8910:45.90)
==========================================
1 238 Katelyn Norris F SR 28:46.81
2 270 Charlotte Davis F FR 31:35.82
3 274 Sally Cathcart F FR 32:21.11
4 286 Hope Buzbee F FR 35:25.44
5 293 Amanda Lee F 9 39:32.71
********** Championship Girls 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Maddie McHugh F 12 William A 19:25.81
2 Paige McKinney F 12 William A 19:47.77
3 Courtney Shearer F 9 Emerald 19:52.43
4 Annika Bissinger F 8 St Josephs 19:57.14
5 Nora Duesterhaus F 10 Spartanburg Day School 19:57.90
6 Ashleigh Keiser F 8 Southside Christian 20:10.86
7 Morgan Moseley F 9 J. L. Mann 20:12.10
8 Susannah Cate F 11 Ac Flora 20:13.00
9 France Wavro F 8 Christ Church 20:38.89
10 Naomi Cartier F 11 Asheville High 20:47.06
11 Paige Mower F 11 Tl Hanna 20:52.35
12 Bethany Reeves F 12 Stratford 20:53.12
13 Abby Cason F 12 J. L. Mann 20:55.43
14 Malea Smith F 10 William A 20:57.83
15 Tabi Robinson F 10 Greer Middle College Chart 21:03.86
16 Sara Catheri Masaschi F 12 St Josephs 21:13.02
17 Tori Cooper F 11 Greer Middle College Chart 21:16.72
18 Aysia Cooper F 9 Greer Middle College Chart 21:18.82
19 Audrey Kayser F 9 Asheville High 21:21.42
20 Allie Griffith F 8 Wren 21:21.49
21 Tasha Regan F 11 Hopewell 21:26.72
22 Noor Agha F 11 Butler High School 21:27.91
23 Sitton Furman F 8 Christ Church 21:28.65
24 Amelia Jones F 12 Waccamaw 21:31.19
25 Ashlyn Bayadi F 10 St Josephs 21:32.88
26 Jamie Holdodak F Augusta Prep Hs 21:34.04
27 Breana Jenkins F 10 William A 21:34.97
28 Abbie Adams F 12 Wren 21:35.53
29 Elisabeth Morse F 10 J. L. Mann 21:36.25
30 Cameron Echols F 10 Covenant Day School 21:36.45
31 Madison Patrick F 8 Southside Christian 21:37.34
32 Lauren Brodauf F 10 William A 21:43.19
33 Hannah Joyce F 12 Covenant Day School 21:44.90
34 Emily Hamel F 9 Asheville High 21:46.40
35 Josie Heglar F 11 West Rowan 21:51.45
36 Lauren Coleman F 12 Butler High School 21:52.76
37 Morgan Roberts F 8 Palmetto 21:53.31
38 Madison Millwood F 12 Gaffney High School 21:54.09
39 Melea Sangl F 8 Tl Hanna 22:04.56
40 Sarah Beth Barker F 9 Wren 22:10.86
41 Mary Chandler F 10 Southside Christian 22:12.78
42 Kara Dixon F 11 South Aiken 22:13.48
43 Emily Cate F 12 Ac Flora 22:16.93
44 Alexandra Zimmer F 12 Stratford 22:17.30
45 Maryann Riley F 12 Ac Flora 22:19.46
46 Cora Allison F 11 University School 22:21.00
47 Haley Fulton F 9 Ac Flora 22:21.61
48 Bailey Mullins F 12 St Josephs 22:24.30
49 Katherine Uprichard F St Josephs 22:28.60
50 Grace Riley F 12 William A 22:31.75
51 Anne Worth F 10 Asheville High 22:35.13
52 Jesse Nichols F 9 Jesse C. Carson 22:40.51
53 Grace Furman F 10 Landrum 22:40.98
54 Caroline Rinehardt F 11 Hopewell 22:42.31
55 Korbynne Hill F 10 Jesse C. Carson 22:44.50
56 Hannah White F 12 St Josephs 22:45.60
57 Alexus Harris F 10 J. L. Mann 22:46.12
58 Kendal Kipper F 10 Christ Church 22:46.34
59 Lauren Adams F 11 Stratford 22:49.14
60 Bailey Davidson F 11 Tl Hanna 22:50.86
61 Jesseca Kusher F 10 Spartanburg Day School 22:51.62
62 Abby Traywick F 9 Covenant Day School 22:52.52
63 Julia Wall F 7 Spartanburg Day School 22:54.60
64 Hailey Neil F 12 Butler High School 22:55.05
65 Maddie Buddenberg F 10 Southside Christian 22:55.90
66 Kinsey McClure F 9 Tl Hanna 22:56.26
67 Emily Rogers F 9 Westminster Schools Of Aug 22:56.93
68 Grace Valentine F 7 Landrum 22:56.95
69 Morgan Summey F 8 Blue Ridge 22:58.15
70 Briley Arnold F 11 Waccamaw 22:59.23
71 Sophie Linder F 11 Covenant Day School 23:02.39
72 Jamie Barnett F 11 Waccamaw 23:03.58
73 Emily Wood F 10 Belton-Honea Path 23:04.06
74 Riley Axe F 11 Hopewell 23:04.44
75 Isabel Treanor F 11 J. L. Mann 23:05.24
76 Victoria Patterson F 12 Christ Church 23:08.71
77 Isabella Ceraldi F 9 Asheville High 23:11.71
78 Gisela Avila-Zea F 8 Palmetto 23:12.12
79 Virginia Cook F 12 J. L. Mann 23:13.98
80 Bailey Johnson F 8 Aynor 23:14.75
81 Mary Kate Baus F 11 J. L. Mann 23:15.00
82 Mary Butler Despain F 12 Waccamaw 23:16.67
83 Mary Claire Abbott F 11 Walhalla 23:20.53
84 Maddie Torres F 12 Ac Flora 23:22.40
85 Caitlin McDade F 10 Stratford 23:23.32
86 Hannah Page F 7 Aynor 23:24.22
87 Lexi Powers F 10 William A 23:25.08
88 Holly Houston F 11 Greer Middle College Chart 23:26.11
89 Alex Lavore F 9 Wren 23:29.39
90 Annie Zemp F 11 J. L. Mann 23:30.31
91 Molly Passmore F 12 J. L. Mann 23:31.89
92 Mackenzie Roberts F 9 Palmetto 23:32.44
93 Isabel Pentaleri F 8 Christ Church 23:33.51
94 Madeline Francke F 7 Waccamaw 23:33.98
95 Lauren Mossberg F Chesnee 23:38.62
96 Hannah Garity F 12 J. L. Mann 23:41.52
97 Adelaide Vergnolle F 11 Christ Church 23:42.15
98 Jillian Ruey F 12 Stratford 23:46.54
99 Hannah Beach F 9 Palmetto 23:47.49
100 Hannah Johnson F 9 Aynor 23:47.49
101 Brieanna Owens F 10 West Rowan 23:49.17
102 Gabrielle Turner F 12 Augusta Prep Hs 23:52.31
103 Olivia Gabriel F 11 Jesse C. Carson 23:53.37
104 Ashley Funderud F 12 Hopewell 23:53.86
105 Kaitlyn Jones F 11 Tl Hanna 23:55.25
106 Haley Newton F 10 Tl Hanna 23:56.60
107 Allison Pierece F 12 Brashier Middle College 24:00.54
108 Tyra Kimbler F 11 Westminster Schools Of Aug 24:01.24
109 Summer Blais F 10 Jesse C. Carson 24:04.67
110 Victoria Ballard F 10 Southlake Christian Academ 24:04.70
111 Ashlyn Bishop F 9 Broome 24:05.03
112 Shirey Quigley F 12 Waccamaw 24:05.74
113 Vinnie Webster F 8 Spartanburg Day School 24:06.01
114 Elizabeth Voigt F 8 Southside Christian 24:06.22
115 Tori Robert F 9 Walhalla 24:07.24
116 Elizabeth Donohue F 9 Greenville Tech Charter 24:08.17
117 Ashley Fowler F 10 Southside Christian 24:08.43
118 Kate Martin F 10 Tl Hanna 24:08.88
119 Michelle Suddeth F 10 Landrum 24:09.66
120 Taylor Merner F 10 Palmetto 24:10.00
121 Nicole Aswell F 11 Southlake Christian Academ 24:10.59
122 Maya Keefer F 9 Asheville High 24:11.04
123 Elizabeth McCallion F 11 Woodruff 24:11.38
124 Abby Driest F 12 William A 24:14.09
125 Riley Allison F 7 Waccamaw 24:15.05
126 Jamie Connelly F 11 Landrum 24:15.67
127 Savannah Fields F 10 Palmetto 24:16.37
128 Hannah Rahmen F Augusta Prep Hs 24:17.59
129 Kaitlyn O’Neill F 9 Aynor 24:20.86
130 Olivia Panasko F 8 Wren 24:22.28
131 Anna Thompson F 9 St Josephs 24:24.70
132 Leah Trusty F 11 Blue Ridge 24:25.29
133 Anna Loftus F 9 Walhalla 24:27.72
134 Oliva Esselman F South Aiken 24:28.68
135 Caroline Paulk F 10 Westminster Schools Of Aug 24:28.93
136 Kaylee Mayberry F 12 Palmetto 24:29.20
137 Bekah Woodard F 11 Travelers Rest 24:30.13
138 Samantha Kelley F 7 Waccamaw 24:30.62
139 Caroline Amrol F 11 Ac Flora 24:31.05
140 Jamie Bennett F 9 Greer Middle College Chart 24:35.03
141 Kelly Burns F 11 St Josephs 24:36.37
142 Emma Wetenhall F 11 St Josephs 24:36.78
143 Katelyn Hubbard F 11 Travelers Rest 24:37.42
144 Kylie Simms F 7 Travelers Rest 24:38.92
145 Kenslee Padgett F 7 Landrum 24:40.51
146 Maddie Dentler F 9 Greer Middle College Chart 24:43.21
147 Sara Lackey F 10 William A 24:44.89
148 Blake Ford F 9 Ac Flora 24:46.14
149 Daniela Warner F 9 Westside 24:46.78
150 Rebekah Parris F 8 Palmetto 24:47.61
151 Savannah Rex F 9 Walhalla 24:48.26
152 Jessica Boyce F 12 Covenant Day School 24:48.26
153 Christina Boyce F 11 Covenant Day School 24:52.56
154 Kat Goldfuss F 9 Hillcrest 24:53.03
155 Carly Altman F 11 Aynor 24:56.01
156 Holly Cannady F 10 Brashier Middle College 24:56.62
157 Shana Pereira F 8 Blue Ridge 24:59.23
158 Jetta Turner F 8 Broome 25:01.11
159 Hailey Wells F 8 Broome 25:03.16
160 Hannah Houston F 9 Greer Middle College Chart 25:03.74
161 Rebekah Johnstone F 11 Greer Middle College Chart 25:04.10
162 Carleigh Newman F 11 Greenville 25:07.40
163 Catherine Paulk F 11 Westminster Schools Of Aug 25:08.47
164 Rebekah Owen F 9 University School 25:09.28
165 Mary Garrett McLeod F 11 Westminster Schools Of Aug 25:09.36
166 Madison Crumley F 9 Palmetto 25:10.99
167 An-Mei Tow F 12 Wren 25:13.10
168 Elizabeth Demars F 12 St Josephs 25:13.27
169 Ryan Piller F 9 Brashier Middle College 25:15.13
170 Sydney White F 9 Hillcrest 25:17.19
171 Amelia Kemble F 8 Southside Christian 25:19.12
172 Ashley Blanton F 7 Landrum 25:22.42
173 Anna Dunn F 7 Travelers Rest 25:22.77
174 Aubrey Bailey F 12 Walhalla 25:24.34
175 Chandler Neal F 12 Wren 25:25.32
176 Alexis Graham F 11 Aynor 25:28.93
177 Makenna Hill F 11 Greer 25:32.03
178 Adeline Beeks F 9 Greenville 25:33.60
179 Lydia Swofford F 8 Christ Church 25:33.66
180 Eppie Huffman F 8 Ac Flora 25:34.53
181 Starla Sprouse F 12 Chapman 25:36.16
182 Mary Laurel Patrick F 7 Greenville 25:36.55
183 Caroline Daniels F 9 Waccamaw 25:37.01
184 Rachel Summers F 7 Spartanburg Day School 25:37.87
185 Chloe Epps F 9 Palmetto 25:39.84
186 Ashley Daniel F 9 University School 25:40.43
187 Haley Driest F 10 William A 25:41.28
188 Alison Geis F 9 Southlake Christian Academ 25:43.71
189 Madison Dumpert F 11 Greenville 25:44.10
190 Kerrington Manor F 10 Southlake Christian Academ 25:44.74
191 Allison Copsey F 11 Greenville 25:45.06
192 Kylee Hamby F 7 Tamassee-Salem 25:46.17
193 Chelsea Troutman F 9 Asheville High 25:48.50
194 Faith Haynes F Chesnee 25:51.04
195 Jennifer Croxton F 10 Westside 25:55.13
196 Morgan Odom F 12 Broome 25:57.18
197 Stephanie Warner F 7 Westside 25:57.79
198 Cierra Josey F 11 Jesse C. Carson 25:59.07
199 Kate Earle F 10 Brashier Middle College 25:59.49
200 Darcy Compton F 11 Emerald 25:59.79
201 Emily Goddard F 12 West Rowan 26:01.07
202 Kelly Jankowski F 11 West Rowan 26:01.45
203 Kimberly Torres F 7 Aynor 26:01.59
204 Mikayla Gregory F 12 Clinton 26:04.61
205 Caitlin Mulholland F 9 Greenville Tech Charter 26:06.24
206 Samantha Windham F 10 Waccamaw 26:07.99
207 Madison Pierce F 12 Tamassee-Salem 26:09.56
208 Mandy Farmer F 10 Greer 26:12.60
209 Caroline Gibbs F 11 Westminster Schools Of Aug 26:14.50
210 Aubrey Patterson F 9 Gaffney High School 26:15.66
211 Sarah Kelly Rowe F 9 Landrum 26:16.66
212 Zoe Verostek F 7 Southside Christian 26:17.42
213 Molly Mahon F 7 Spartanburg Day School 26:17.51
214 Caroline Witmer F 9 Brashier Middle College 26:21.18
215 Hannah Chumley F 12 Broome 26:22.85
216 McKenzie Boyd F 9 Hillcrest 26:23.71
217 Kayla Hayes F 11 Hillcrest 26:24.75
218 Mackenzie Hopkins F 10 Walhalla 26:25.79
219 Makayla Plummer F 11 Westside 26:26.21
220 Mackenzie Patterson F 11 Christ Church 26:28.68
221 Holly Stockhaus F 11 Woodruff 26:31.42
222 Jessica Pettit F 9 Broome 26:32.31
223 Shannon Dunn F 10 Wren 26:35.46
224 Emeline Peeler F 10 Emerald 26:37.89
225 Deegan Green F 12 Landrum 26:42.32
226 Haley Conway F 12 Southlake Christian Academ 26:42.37
227 Alex Hill F Augusta Prep Hs 26:43.94
228 Emilee Rabon F 8 Aynor 26:44.90
229 Abbey Barnwell F 10 Blue Ridge 26:45.87
230 Hannah Barringer F 11 Jesse C. Carson 26:50.33
231 Megan Seigler F 10 Augusta Prep Hs 26:51.70
232 Emma Marcengill F 8 Walhalla 26:55.73
233 Summer Brown F 9 Woodruff 26:59.12
234 Avery Rikard F 11 Southlake Christian Academ 26:59.62
235 Hannah Roller F 9 Brashier Middle College 27:00.99
236 Lacey Key F 9 Chapman 27:03.03
237 Brie Baur F 10 Jesse C. Carson 27:06.02
238 Tori Brady F 8 Woodruff 27:06.37
239 Rose Noel F 9 Walhalla 27:07.09
240 Bryn Mohn F 10 Hopewell 27:10.03
241 Abbie Posta F 11 Christ Church 27:14.40
242 Kelly Short F 12 Jesse C. Carson 27:15.66
243 Chloe Compton F 11 Emerald 27:18.94
244 Anna Hewitt F South Aiken 27:20.90
245 Katie Hay F 8 Spartanburg Day School 27:23.60
246 Amy Sheppard F Augusta Prep Hs 27:25.32
247 Savannah Ormand F 10 Hillcrest 27:26.98
248 Kathryn Child F 6 Spartanburg Day School 27:30.22
249 Samantha Lewis F 8 Aynor 27:32.38
250 Oksana Lutsik F 7 Chapman 27:32.49
251 Adrianne Niskanen F 7 Blue Ridge 27:36.74
252 Hannah Walter F 12 Greenville Tech Charter 27:38.40
253 Lexi Keesee F 11 Jesse C. Carson 27:40.43
254 Laura Setzer F 12 Greenville Tech Charter 27:43.19
255 Katie Newton F 9 Belton-Honea Path 27:44.62
256 Kelly Alexander F 10 Tamassee-Salem 27:45.17
257 Mary Smith F 7 Tamassee-Salem 27:53.63
258 Gracie Hall F 11 West Oak 27:55.80
259 Erin McNulty F 9 Covenant Day School 27:57.24
260 Kristen Nabors F 7 Tamassee-Salem 27:58.55
261 Gracie Minor F 11 Gaffney High School 27:59.07
262 Chloe Graves F 12 University School 27:59.81
263 Savannah Wilson F 11 Gaffney High School 28:00.95
264 Carrie Miller F 12 Tamassee-Salem 28:02.50
265 Maclaine Hanvey F 9 Walhalla 28:05.48
266 Adriana Webb F 8 Clinton 28:07.20
267 Sarah Ratliff F 9 Chapman 28:09.19
268 Camille Morris F 12 Southside Christian 28:15.34
269 Sydney Seferyn F 9 Southlake Christian Academ 28:16.70
270 Elise Beazley F 10 Augusta Prep Hs 28:17.84
271 Cameron Duke F 9 Walhalla 28:18.57
272 Ally Brown F 7 Landrum 28:20.45
273 Kaitlyn Owen F 10 Hopewell 28:20.76
274 Chastity Roach F 7 West Oak 28:22.01
275 Katherine Willis F 8 Woodruff 28:22.93
276 Amber Turpin F 11 Westside 28:26.85
277 Sophie Cuny F 11 Greenville 28:29.79
278 Emily Helms F 9 Greenville Tech Charter 28:30.29
279 Katherine Thompson F 7 Woodruff 28:34.22
280 Caitlyn Blais F 11 Jesse C. Carson 28:38.08
281 Elizabeth Peck F 12 South Aiken 28:45.06
282 Katelyn Norris F SR Laurens 28:46.81
283 Bailey Butler F 7 Landrum 28:50.11
284 Christy Newton F 10 Westminster Schools Of Aug 28:54.94
285 Olivia Loudermilk F 11 Hopewell 28:57.26
286 Madison George F 11 Hillcrest 29:03.26
287 Laura Gill F 10 Greenville Tech Charter 29:06.26
288 Emmy Roberts F 8 Greer 29:08.29
289 Morgan Gardner F 10 Greenville Tech Charter 29:08.87
290 Heather Wilson F 10 Southlake Christian Academ 29:15.43
291 Fedna Clark F 8 Greenville Classical Acade 29:15.59
292 Noemi Gutierrez F 10 Southside High School 29:18.65
293 Cathy Chi F 9 Southside High School 29:32.50
294 Jijie Fan F 11 Emerald 29:34.64
295 Audrey Atkinson F 11 Clinton 29:40.95
296 Kayleigh Standard F 10 Brashier Middle College 29:41.93
297 Emma Rackley F 10 West Oak 29:43.79
298 Abby Marcengill F 12 Broome 29:50.95
299 Alexandrea Pruitt F 9 Gaffney High School 29:51.94
300 Caden Hoyworth F 12 Greenville Tech Charter 29:53.14
301 Marlee Jones F 7 West Oak 30:00.16
302 Victoria Cannon F 12 Greenville Tech Charter 30:01.71
303 Alston Richardson F 7 Greenville 30:03.25
304 Maddison Scruggs F 7 Westside 30:03.38
305 Ashley Razewski F 12 Southlake Christian Academ 30:05.39
306 Malia Weinberg F 9 Southside Christian 30:18.06
307 Millrenne Clark F 12 Greenville Classical Acade 30:27.20
308 Brianna Williamson F 10 Greenville Classical Acade 30:30.97
309 Kelsey Ramey F 7 West Oak 30:38.30
310 Ashlyn Swintek F 10 Southlake Christian Academ 30:45.02
311 Emma Hay F 7 Spartanburg Day School 30:56.26
312 Madison Crooker F 12 Chapman 31:00.57
313 Ameila Gray F 10 Greenville Classical Acade 31:03.28
314 Dahlia Dendy F 9 Southside High School 31:09.65
315 Rachel Persall F 10 Hillcrest 31:16.10
316 Hailey Collins F 11 Blue Ridge 31:19.71
317 Abby Lea F 9 Greer 31:21.36
318 Alyssa Williams F 10 Emerald 31:22.08
319 Danielle Blair F 12 Greer 31:30.08
320 Anmeili Cambell F 10 Southside High School 31:31.27
321 Caitlyn Morris F 7 Woodruff 31:35.40
322 Charlotte Davis F FR Laurens 31:35.82
323 Julia Ross F 8 Blue Ridge 31:38.84
324 Hannah Rothrock F 8 Broome 31:55.98
325 Jessica Clark F 10 Emerald 32:09.12
326 Allison Gregg F 7 Travelers Rest 32:16.79
327 Sally Cathcart F FR Laurens 32:21.11
328 Sierra Attridge F 10 Brashier Middle College 32:26.31
329 Kaylee Sherburne F 10 Greer 32:28.66
330 Caroline Salm F 12 Hopewell 32:37.71
331 Jessica Reason F 11 Brashier Middle College 32:46.88
332 Baylee Turner F Union 32:54.63
333 Grace Owen F 10 University School 33:00.78
334 Brittany Mischer F 10 Southside High School 33:36.54
335 Maggie Hellams F 11 Clinton 33:39.09
336 Jasmine Robinson F Union 33:44.04
337 Julia Dempsey F 11 Westside 33:52.30
338 Charlie Prakit F 9 Greer 33:58.48
339 Morgan Davis F 10 Greer 34:00.64
340 Aleeza Masood F 8 Southside High School 34:06.22
341 Jenny Par F 10 Southside High School 34:12.70
342 Christina Perez F Augusta Prep Hs 34:36.37
343 Chloe Campbell F West Oak 34:36.71
344 Ashlee Gregg F 9 Travelers Rest 34:42.01
345 Stephen Braswell F 8 Clinton 34:47.09
346 Madeline Edwards F 10 Augusta Prep Hs 35:04.40
347 Hope Buzbee F FR Laurens 35:25.44
348 Jessie Lewis F 7 Belton-Honea Path 35:32.69
349 Emma Vincent F West Oak 35:33.05
350 Shelby Owens F 8 Tamassee-Salem 35:36.35
351 Lydia Martzin F 12 Greenville Classical Acade 35:51.50
352 Riley Clark F 10 Greenville Classical Acade 36:00.47
353 Peyton Dumortier F 10 Greenville Classical Acade 36:02.33
354 Marrisa Bowman F South Aiken 37:00.51
355 Alexis Calhoon F Union 38:47.44
356 Amanda Lee F 9 Laurens 39:32.71
********** JV Boys 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Nick Horre M 11 Sullivan Central 17:47.87
2 Jack Madsen M 10 Dorman 18:13.22
3 Byan Biggerstaff M 10 Dorman 18:15.19
4 Tito Faillard M 10 Eastside 18:19.03
5 Luke Horne M 11 Shannon Forest Christian 18:21.29
6 Brayden Leopold M 9 Mauldin 18:24.63
7 Nick Gregoire M 11 Shannon Forest Christian 18:35.31
8 Noah Spencer M 9 Wando 18:39.45
9 Angel Malagon M 9 Riverside 18:48.80
10 Dane Rudd M 11 Sullivan Central 18:50.85
11 Jon Spitznas M 11 Science Hill High School 18:51.10
12 Rowan Crowley M 9 Riverside 18:52.77
13 Harper Harris M 11 Riverside 18:59.43
14 Nathan Steele M 8 Riverside 19:05.20
15 Carl Strickland M 11 Wade Hampton (g) 19:10.11
16 Joseph Lannamann M 12 Dorman 19:12.36
17 Joe Gunst M 12 Riverside 19:13.93
18 Bryan Riordan M 9 Wade Hampton (g) 19:15.06
19 Caleb Labadie M 12 Wade Hampton 19:15.06
20 Cole Benedict M 10 Science Hill High School 19:17.16
21 Greydan Green M 7 Wando 19:17.28
22 Malick Gemechu M 10 Science Hill High School 19:17.55
23 Nicholas Haithcox M 7 Spartanburg 19:18.67
24 Jackson Dudley M 12 Wando 19:21.62
25 Fulton Garner M 12 Riverside 19:23.64
26 Dillon Young M 11 Riverside 19:28.53
27 Zach Davis M 10 Wando 19:29.95
28 Zach Williamson M 12 Wando 19:37.14
29 Dylan Riddell M 9 Providence Day 19:42.19
30 Justin Kearney M 8 J. L. Mann 19:44.51
31 Ryan Payne M 11 Providence Day 19:45.06
32 Colt Murphy M 8 J. L. Mann 19:45.15
33 Matt Sutherland M 10 Morristown West High Schoo 19:45.57
34 Landon Buff M 11 Wade Hampton (g) 19:48.35
35 Keyton Daniels M 9 J. L. Mann 19:48.67
36 Edward Mack M 12 Woodruff 19:52.59
37 Gafin Ledford M Science Hill High School 19:52.90
38 Ryan Stepp M 9 Riverside 19:53.25
39 Noah Reaves M 11 Science Hill High School 19:53.77
40 Avery Buskill M 9 Wando 19:53.95
41 John Mark Matthews M 10 Riverside 19:54.51
42 Khalid Richardson M 8 Dorman 19:56.17
43 Nelson Senn M 7 Riverside 19:56.66
44 Connor Laiewski M 10 Mauldin 20:00.27
45 Christopher Pitman M 11 J. L. Mann 20:02.07
46 Caleb Crockett M 11 Science Hill High School 20:03.10
47 Lucas Wall M 8 Wade Hampton (g) 20:05.65
48 Tyler Laugh M 12 Tl Hanna 20:05.90
49 Alex Smith M 11 Providence Day 20:07.02
50 John Murdter M 9 Providence Day 20:07.23
51 Joey Monroe M 9 Dorman 20:07.67
52 Brandon Torres M 10 Providence Day 20:08.09
53 Logan Bembry M 10 Science Hill High School 20:09.24
54 Patrick Starosto M 10 Dorman 20:09.36
55 Ian Hammond M 9 Wade Hampton 20:11.48
56 Nathan Jones M 7 Spartanburg 20:11.67
57 Bailey Rivers M 12 Mauldin 20:12.67
58 Corey Jenkins M 7 Riverside 20:13.45
59 Will Reid M 12 Providence Day 20:14.13
60 Donnie Mays M 8 Tl Hanna 20:14.85
61 Bradley Asher M 9 Riverside 20:15.65
62 Caleb Carithers M 10 Riverside 20:17.65
63 Hunter Shock M 9 Dorman 20:17.67
64 Jesus Ortiz M 11 Science Hill High School 20:18.59
65 Calvin Blubaugh M 12 William A 20:21.51
66 Alex Heintze M 12 Providence Day 20:22.29
67 Ross Ellison M 10 Tl Hanna 20:22.61
68 Karl Piepho M 9 Wade Hampton (g) 20:22.63
69 Spenser Schwalm M 9 Riverside 20:23.38
70 Jake Woo M 8 Dorman 20:23.79
71 Jacob Cannon M 10 Dorman 20:26.05
72 Thomas Richardson M 10 Science Hill High School 20:28.61
73 Harrison Moore M 9 Boiling Springs 20:29.10
74 Nat Ruark M 10 Providence Day 20:30.20
75 Erik Wuerfel M 8 J. L. Mann 20:31.28
76 Gabriel Ingmire M 10 Mauldin 20:33.65
77 William Arrington M 7 Spartanburg 20:35.06
78 Cameron Viney M 12 Riverside 20:37.21
79 Anthony Sergent M 11 Riverside 20:38.41
80 Andrew Richardson M 11 Eastside 20:38.41
81 Alex Graham M 10 J. L. Mann 20:39.34
82 Garrett Stevens M 7 Spartanburg 20:40.52
83 Noah White M 10 Eastside 20:40.62
84 Evan McKenna M Morristown West High Schoo 20:40.62
85 Spencer Lee M 11 J. L. Mann 20:41.32
86 David Schroder M 10 Mauldin 20:42.04
87 Carter Stewart M 9 Mauldin 20:42.19
88 Andrew Kelsey M 9 Tl Hanna 20:42.52
89 Quinn Cignarale M 12 Riverside 20:42.69
90 Nalhanie Rogers M Science Hill High School 20:47.05
91 Connor Smith M Morristown West High Schoo 20:48.42
92 Chris Koehler M 10 William A 20:49.67
93 Dylan Russell M 8 Riverside 20:50.34
94 Max Schang M 11 Morristown West High Schoo 20:50.92
95 Joseph Bowden M 10 William A 20:52.70
96 Jordan Courts M 9 Riverside 20:53.19
97 Brandon Bosh M 8 Boiling Springs 20:53.45
98 Vance Ayscue M 11 Providence Day 20:54.03
99 Conner Enloe M 10 East Rutherford High Schoo 20:55.99
100 Hunter Stewart M 9 Mauldin 20:57.06
101 Jackson Harmon M 9 Spartanburg 20:59.82
102 Alex Esteban M 9 J. L. Mann 21:00.07
103 Ryan Dillard M 11 Wade Hampton (g) 21:01.46
104 Jason Neet M 9 Spartanburg 21:01.78
105 Jackson Schoch M 12 Hough 21:02.58
106 Harrison Hodge M 8 Landrum 21:05.24
107 Daniel Reynolds M 10 Providence Day 21:06.02
108 Malik Lewis M 9 Hillcrest 21:06.75
109 Philip Scharfstein M 9 Science Hill High School 21:08.11
110 Charlie Raudat M 10 Science Hill High School 21:08.27
111 Alex Kanipe M 10 Wade Hampton (g) 21:09.45
112 Nick Koelndorfer M 9 Riverside 21:10.51
113 Joshua Rabiu M 11 Spartanburg 21:12.69
114 Tanner Stalun M 12 William A 21:13.21
115 Matthew Howard M 12 Providence Day 21:13.92
116 Wil Sexton M 8 Dorman 21:15.53
117 Jake Strange M 9 Wade Hampton (g) 21:16.55
118 Dallas Caton M 10 Providence Day 21:16.83
119 John Lee M 8 Dorman 21:17.41
120 Zach Wiles M 11 Travelers Rest 21:18.24
121 Hampton Ford M 10 Dorman 21:18.34
122 Brandon Goodman M 10 Science Hill High School 21:18.90
123 Ben Turner M 10 Tl Hanna 21:19.71
124 Cameron Woods M 11 Hillcrest 21:20.69
125 Gavin Belfry M 10 Morristown West High Schoo 21:21.21
126 Drew Amstutz M 12 Science Hill High School 21:21.60
127 Nick Boehm M 11 Riverside 21:23.89
128 Bakary Barton M 7 J. L. Mann 21:24.21
129 Zakiah Bassett M 11 South Aiken 21:24.77
130 Sinjin Seiber M 8 Westgate Christian 21:25.22
131 Ethan Herrick M 10 Hillcrest 21:26.03
132 Joseph Nimmons M 12 Wade Hampton (g) 21:28.01
133 James Power M 10 J. L. Mann 21:29.54
134 Matt Warlick M 9 Mauldin 21:30.15
135 Athan Kalogeros M 10 Science Hill High School 21:30.66
136 Max Cauthen M 10 Riverside 21:31.29
137 Dalton Tumblin M 7 Palmetto 21:31.79
138 Rivers Stone M 8 Shannon Forest Christian 21:32.95
139 Caleb White M 7 Riverside 21:35.67
140 Vishal Jindal M 10 Christ Church 21:35.96
141 Kevin Conner M 12 Providence Day 21:36.44
142 Alex Militello M 12 R-S Central H.S. 21:36.45
143 Joe Nagy M Science Hill High School 21:39.56
144 Cameron Davis M 10 Dorman 21:39.86
145 Justin Salemi M 8 Tl Hanna 21:41.08
146 Avery Canady M 11 J. L. Mann 21:43.16
147 Stephen Baucom M 10 Greer Middle College Chart 21:44.43
148 Joshua Gallman M 9 Hillcrest 21:50.10
149 Ian Tuesdale M 9 J. L. Mann 21:50.66
150 Jake Snipes M 8 J. L. Mann 21:50.83
151 Dylan Smith M 8 Riverside 21:51.27
152 Christian Sabert M 12 Providence Day 21:51.78
153 Micha Arnold M 10 Eastside 21:51.84
154 Bryce Jones M 8 Tl Hanna 21:52.56
155 Gehrig Black M 8 Riverside 21:52.59
156 Bryce Hill M 11 Morristown West High Schoo 21:53.09
157 Kasey Daniels M 10 J. L. Mann 21:53.17
158 Josh White M 7 Riverside 21:53.54
159 Alex Lonon M 8 Spartanburg 21:53.68
160 Chris Coker M 7 Travelers Rest 21:55.08
161 Matthew Watson M 7 Riverside 21:55.65
162 Lucas Price M 7 Boiling Springs 21:55.93
163 Parker Simmons M 7 Byrnes 21:56.42
164 Lucas Stroem M 11 William A 21:57.36
165 John Boyar M Belton-Honea Path 21:58.53
166 David Mahaffey M 12 Spartanburg 21:59.23
167 Nick Natterstad M 10 Eastside 22:00.37
168 Henry Graham M 8 Spartanburg 22:00.85
169 Donnie Castrellon M 12 Chase 22:01.27
170 Blake Cowart M Belton-Honea Path 22:02.82
171 David Watson M 10 Eastside 22:02.89
172 Adam Dillard M 11 Wade Hampton (g) 22:04.03
173 Lukas McClamrock M 9 Ac Flora 22:04.87
174 John Tarasidis M 10 Emerald 22:04.88
175 Elijah Dunn M 11 Greer Middle College Chart 22:05.51
176 Garrett Davidson M 9 J. L. Mann 22:06.43
177 Allen Geiger M 7 Wade Hampton (g) 22:06.85
178 Ben Fairchild M 9 Science Hill High School 22:07.89
179 Isaac Swofford M 9 Greenville 22:08.57
180 Xavier Swinger M 12 Tl Hanna 22:10.14
181 Alfredo Diaz-Santillan M 7 St Josephs 22:11.57
182 Liam Barr M 8 Christ Church 22:12.93
183 Chase Keller M 10 Hillcrest 22:14.71
184 Will Tapp M 10 Riverside 22:15.14
185 Evan Revis M 12 R-S Central H.S. 22:15.92
186 Aidan Riordan M 12 Landrum 22:16.76
187 Daniel Newman M 7 Spartanburg 22:17.88
188 Kenny Zaine M 11 J. L. Mann 22:18.40
189 Brian Winebrenner M 9 Boiling Springs 22:19.49
190 Zack Wilson M 9 Mauldin 22:19.71
191 Crawford Riddle M 10 Greenville 22:20.50
192 Colton Hunter M 9 Palmetto 22:21.52
193 Hayden Myles M 7 Riverside 22:21.73
194 Chandler Taylor M 12 Mauldin 22:23.17
195 Sean Stewart M 12 William A 22:23.80
196 Justin Riddle M 12 Gaffney High School 22:24.00
197 Carson Newberry M 12 Science Hill High School 22:24.66
198 Eddie Urban M 11 Dorman 22:25.33
199 Michael Pittman M 10 Gaffney High School 22:25.83
200 Will Cano M 9 Wade Hampton (g) 22:25.99
201 Aaron Lott M 9 South Aiken 22:26.78
202 Luke Diemer M 12 Shannon Forest Christian 22:26.85
203 Owens Grant M 12 Dorman 22:27.22
204 Paul Heebner M 9 Ac Flora 22:27.63
205 Cole Frazier M 11 Greer Middle College Chart 22:28.44
206 Marlin Young M 7 Riverside 22:29.78
207 Alex Reddings M 10 Travelers Rest 22:29.88
208 Austin Williams M 8 Tl Hanna 22:31.36
209 Conrad Pentaleri M 11 Christ Church 22:31.98
210 Freddy Matley M 10 Wren 22:33.53
211 Stephen Blackwell M 9 J. L. Mann 22:34.57
212 Jackson Riede M 12 Dorman 22:35.07
213 Justin Eisentrout M Morristown West High Schoo 22:38.15
214 Jonathan Loaiza M 10 Travelers Rest 22:38.96
215 Jackson Ezzell M 8 Tl Hanna 22:39.06
216 Sammy Ditesheim M 12 Providence Day 22:39.10
217 Rj Lee M 10 Gaffney High School 22:40.79
218 Taylor Whiteside M 10 East Rutherford High Schoo 22:41.60
219 Nicolas Garzone M 10 Travelers Rest 22:42.30
220 Sam Katz M 9 Providence Day 22:42.95
221 Clay Honeycutt M 12 Wade Hampton (g) 22:45.41
222 Toby Foster M 10 Travelers Rest 22:46.43
223 Zach Hiott M 10 Hillcrest 22:47.75
224 Luke Ferrell M 10 Science Hill High School 22:47.78
225 Kyle Wolfe M 12 J. L. Mann 22:48.74
226 Rob King M 10 Spartanburg 22:50.19
227 Ben Cook M 7 Tl Hanna 22:50.58
228 Christian Boulton M 6 Mt. Zion Christian School 22:50.91
229 Ross Mackenzie M 7 Wade Hampton (g) 22:50.93
230 Cameron Holbrooks M 12 Pendleton 22:51.42
231 Sam Miller-Polling M 10 Ac Flora 22:51.72
232 Hunter Oliver M 11 South Aiken 22:51.72
233 Avery Morris M 6 Stbg Christian Academy 22:53.05
234 Kazden Thrasher M 8 Mt. Zion Christian School 22:53.21
235 Matthew Howard M 10 Palmetto 22:53.30
236 Brayden Fults M 9 Mauldin 22:53.47
237 Kallam Ashemore M 10 J. L. Mann 22:54.54
238 Sean Simms M 12 Travelers Rest 22:54.93
239 Jake Yount M 10 Riverside 22:55.28
240 Jack Boyd M 8 Emerald 22:55.99
241 Frank Lapolla M 12 Woodruff 22:56.36
242 Milby Shaffer M 12 Sullivan Central 22:56.88
243 Lucas Raber M 8 Southside Christian 22:57.90
244 Colin Hucks M 8 Aynor 22:58.89
245 Andrew Byrne M 9 Palmetto 22:59.70
246 Naiquan Miles M 9 J. L. Mann 23:00.39
247 Christopher Anderson M 10 Woodruff 23:01.74
248 Adam Tingle M 10 Wade Hampton (g) 23:02.30
249 Joe Ellis M 11 J. L. Mann 23:02.91
250 Michael Stoddard M 8 Tl Hanna 23:03.36
251 Thomas Fodor M Morristown West High Schoo 23:05.40
252 Smith Metcalf M Tl Hanna 23:05.44
253 Preston Slate M Byrnes 23:05.68
254 Austin Dherit M 8 Dorman 23:06.15
255 Miles Burrell M 7 Spartanburg 23:07.10
256 Jacob Boles M 7 Mt. Zion Christian School 23:07.86
257 Tate Rosenblatt M 11 Providence Day 23:08.47
258 Jon-Luc Tourigny M 11 J. L. Mann 23:08.52
259 Nathan Gregory M 12 South Aiken 23:09.11
260 Leonel Morales M 9 Woodruff 23:09.21
261 Sam Freedman M 12 Spartanburg Day School 23:09.83
262 Brian Palumbo M 8 Dorman 23:10.33
263 Mykel Bell-Newton M 9 South Aiken 23:10.70
264 Freeman Stoddard M 9 Tl Hanna 23:11.15
265 Alex Cummings M 9 Riverside 23:11.44
266 Sebastian Estes M 7 Dorman 23:12.53
267 Seth King M 10 Travelers Rest 23:13.18
268 Sam Sutton M 8 Emerald 23:14.04
269 Jacob Lewis M 10 Belton-Honea Path 23:14.94
270 Jacob Babayan M 8 Wade Hampton (g) 23:15.71
271 Jack Gallivan M 9 Christ Church 23:16.04
272 John Clonce M 9 Science Hill High School 23:16.19
273 Alex Constantine M 9 Providence Day 23:19.94
274 Stephen Wavle M 9 Greer Middle College Chart 23:20.98
275 Tyler Remington M 6 Stbg Christian Academy 23:21.48
276 Michael Gallagher M 9 Riverside 23:22.40
277 Ryan Davis M 8 Dorman 23:22.40
278 Jorge Guerra M 10 Hillcrest 23:22.70
279 Cooper Hannah M 12 Spartanburg Day School 23:23.19
280 Randy Cline M JR Berea 23:23.39
281 Josh Link M 9 Mauldin 23:24.23
282 Adam Jones M 9 Landrum 23:24.47
283 Jared Dawis M 12 Sullivan Central 23:25.17
284 Riley Augustine M 10 Travelers Rest 23:25.71
285 Blake Houck M 12 Travelers Rest 23:26.33
286 Will Howell M 12 Wade Hampton (g) 23:27.00
287 Jesse O’Neill M 10 Aynor 23:27.80
288 Grayson Osborne M 7 Greer 23:27.94
289 Andrew Howard M 11 Palmetto 23:28.92
290 Tremaine Stewart M 9 R-S Central H.S. 23:30.66
291 Noah Billings M 7 Dorman 23:31.34
292 Harrison Reeves M 10 William A 23:32.00
293 Charlie Stiles M 7 Pendleton 23:32.75
294 Noah May M 6 Shannon Forest Christian 23:33.85
295 Konner Palacios M 10 Wren 23:34.20
296 David Conlin M 11 Providence Day 23:34.94
297 Zackery Hileman M 11 Greer Middle College Chart 23:35.11
298 Michael Cumbee M 12 South Aiken 23:37.61
299 Harrison Carmichael M 10 Spartanburg 23:38.51
300 Evan Mulkey M 7 Spartanburg 23:39.71
301 Austin Hall M 11 Greenville 23:40.17
302 Ian Wilde M 12 Gaffney High School 23:40.38
303 Alex Rollins M 12 Landum 23:40.63
304 Roman Ortiz M 7 Wade Hampton (g) 23:41.88
305 Alex McCracken M 9 Aynor 23:42.64
306 Jamison Evers M 6 Riverside 23:42.69
307 Seth Workman M 7 Woodruff 23:42.79
308 Dalton Hopper M 8 Gaffney High School 23:44.10
309 Joshua Hart M 10 Hillcrest 23:44.39
310 Winston Nguyen M 8 South Aiken 23:45.49
311 Christopher Myers M 9 Woodruff 23:45.59
312 Myles Hedgecock M 7 Ac Flora 23:46.31
313 Sam Robinson M 9 Ac Flora 23:46.65
314 Reed Scott M 12 Sullivan Central 23:46.67
315 Mong Thao M 12 Broome 23:48.12
316 Daly Jernigan M 10 Fox Creek High School 23:48.17
317 Cameron Hodges M 10 J. L. Mann 23:48.86
318 Drew Sellars M 8 Boiling Springs 23:49.95
319 Boatwright M Belton-Honea Path 23:50.25
320 Matthew Hembree M 9 Science Hill High School 23:51.12
321 Malik Smith M 12 R-S Central H.S. 23:51.32
322 Grant Hemsley M 9 Science Hill High School 23:52.55
323 Caleb Holley M 10 East Rutherford High Schoo 23:52.63
324 Harrison McDermott M 11 Mt. Zion Christian School 23:53.83
325 Brian Landrum M 7 Greenville 23:55.07
326 Ryan Fowler M Boiling Springs 23:56.39
327 Wilson Grant M 11 Spartanburg Day School 23:56.56
328 Christian Najjar M 11 Ac Flora 23:57.67
329 Leui Martin M Belton-Honea Path 23:57.80
330 Cole Frye M 11 Dorman 23:57.91
331 Cole Ray M 8 Spartanburg 23:58.96
332 Ben Pickens M 9 Spartanburg 23:59.63
333 Gray Harris M 9 Riverside 23:59.99
334 Colin Foley M 7 Shannon Forest Christian 24:00.02
335 Josh Pentti M 7 Southside Christian 24:02.77
336 Weston Hale M 12 Sullivan Central 24:03.08
337 Ryan Weaver M 12 Wade Hampton (g) 24:04.83
338 Fred Manning M 10 Ac Flora 24:05.29
339 Andrew Stokes M 8 Riverside 24:06.69
340 Casey Frock M 8 Pendleton 24:07.91
341 Austin Camp M 10 East Rutherford High Schoo 24:11.32
342 Kyle Terris M 10 Augusta Prep Hs 24:12.11
343 Thomas Vanadore M 10 Pendleton 24:13.51
344 Hank Barron M 7 Spartanburg Day School 24:14.25
345 Thomas McDonough M 12 J. L. Mann 24:15.35
346 Kenny Fish M 11 Wade Hampton (g) 24:17.28
347 Chad Elliott M 7 Dorman 24:20.11
348 Hampton Culler M 8 Greenville 24:22.37
349 Brandon Fowler M 8 Riverside 24:23.17
350 Brad Fayonsky M 12 Wade Hampton (g) 24:23.25
351 Tyler Willis M 11 Southside Christian 24:23.99
352 Isaac Hammond M 9 Wade Hampton 24:25.46
353 Jack Graham M 7 Spartanburg 24:26.53
354 Lucas Conti M 11 Hillcrest 24:29.04
355 Garrett Middleton M 9 Palmetto 24:29.61
356 Ben Fowler M 7 Byrnes 24:31.71
357 Jonathan Gundana M 9 J. L. Mann 24:32.10
358 Isaac McKitrick M 7 Travelers Rest 24:32.36
359 Ford Baehn M Spartanburg Day School 24:32.66
360 David Kim M 9 Woodruff 24:33.17
361 Nick Whitaker M Boiling Springs 24:33.80
362 Alex Turner M 9 Spartanburg 24:34.54
363 William Weinel M 9 Hillcrest 24:35.08
364 Logan Hunter M 9 Mauldin 24:36.32
365 Michael Bush M 11 Boiling Springs 24:36.41
366 Jordan Lawson M 11 Union 24:36.61
367 Brownlee Wakefield M Tl Hanna 24:37.20
368 Jakob Lawson M 8 Union 24:37.73
369 Josh Buffum M 10 Hillcrest 24:38.99
370 Steven Brown M 8 Aynor 24:39.28
371 Oliver Chartock M 7 Ac Flora 24:40.39
372 Logan Kroger M 8 Aynor 24:41.47
373 Riley Peavey M 9 Greenville 24:42.96
374 Michael Cristobal M 10 Palmetto 24:43.24
375 Devin Dehollander M 8 Southside Christian 24:44.43
376 Seth Owens M 10 Sullivan Central 24:45.40
377 Matthew Christopher M 11 Stbg Christian Academy 24:46.56
378 Kirk Stone M 11 Christ Church 24:47.03
379 Harrison Lackey M 8 Hillcrest 24:47.48
380 Nick Ferrell M 9 Science Hill High School 24:48.73
381 Jacob Nix M 10 Eastside 24:49.08
382 Van Vu M 7 Byrnes 24:49.48
383 Nicholas Mumford M 9 Emerald 24:50.83
384 Matt Watson M 8 Byrnes 24:51.46
385 Holden McCullough M 9 Ac Flora 24:52.14
386 Luke Long M 12 Aynor 24:52.47
387 Austin Hilt M Carolina Homeschool Cougar 24:54.76
388 Pearce Putnam M 10 St Josephs 24:55.28
389 Kenny Sonnefield M 9 Ac Flora 24:55.41
390 Walker Burns M 10 Greenville 24:58.60
391 Josh Gibson M 9 Boiling Springs 25:00.04
392 Bailey Timms M 7 Palmetto 25:01.64
393 Calen Raulerson M 7 Greenville 25:03.57
394 Emmanuel Flynn M 10 Gaffney High School 25:04.75
395 Thomas Hellams M 7 Clinton 25:07.65
396 Rusty Cuff M 12 Landrum 25:09.72
397 Trey Atkin M Belton-Honea Path 25:10.31
398 Evans Easler M 9 Greenville 25:11.05
399 Ryan Durham M 12 Union 25:11.87
400 Jackson Smith M 11 Shannon Forest Christian 25:12.37
401 Patrick McCarter M 8 Wade Hampton (g) 25:13.68
402 Jordan Laster M 9 Woodruff 25:14.03
403 John Ellis M 8 Southside Christian 25:14.70
404 Riley Guy M Boiling Springs 25:15.33
405 Austin Poole M 12 Gaffney High School 25:15.60
406 Christian Gold M 10 R-S Central H.S. 25:16.53
407 Sam Todd M 11 Dorman 25:18.29
408 Collin Scates M 10 Emerald 25:19.37
409 Will Gordon M 12 Emerald 25:20.79
410 Corey Baldauf M 9 Providence Day 25:21.79
411 Chance Eller M 10 Greenville 25:22.86
412 Ben Vitalie M 8 Spartanburg 25:23.47
413 Matthew Shields M 8 J. L. Mann 25:24.57
414 Josh Kersey M 11 R-S Central H.S. 25:25.52
415 Ben Bradham M 8 Riverside 25:26.75
416 Timothy Pack M 8 Stbg Christian Academy 25:29.05
417 Logan Solesbee M 9 Boiling Springs 25:29.76
418 Preston McQuinn M 8 J. L. Mann 25:30.37
419 Caleb Newton M 11 Woodruff 25:33.22
420 Sam Spencer M 11 Spartanburg Day School 25:34.02
421 Spencer Boylan M 10 J. L. Mann 25:37.68
422 Logan Kipling M 12 Woodruff 25:39.10
423 Matthew Brown M 9 Woodruff 25:39.54
424 Ned Horton M 9 Shannon Forest Christian 25:40.33
425 Harsha Srijay M 8 Dorman 25:40.63
426 Banks Connolly M 8 Spartanburg 25:41.18
427 Sam Boyd M 10 Emerald 25:42.25
428 Andy Ashworth M 10 Eastside 25:43.26
429 Kenneth Brainerd M 10 Gaffney High School 25:43.41
430 Jeremy Moore M 6 Stbg Christian Academy 25:44.38
431 Cody Lee M 8 Landrum 25:44.53
432 Xaiver Cash M 10 East Rutherford High Schoo 25:44.58
433 Tony Anthony Thorton M 9 Chapman 25:44.95
434 Jonathan Bethea M 6 Westgate Christian 25:46.43
435 Andrew Samenko M 11 Chapman 25:46.74
436 Reed Jerina M 8 Wade Hampton (g) 25:47.57
437 Prince Ngyuen M 12 South Aiken 25:48.20
438 Allen Manasas M 7 Spartanburg 25:48.50
439 Austin Modica M 11 Greer 25:49.54
440 Alex Malvern M 7 St Josephs 25:52.08
441 Robert Farner M 7 Greenville 25:52.26
442 Haralambos Papadonikos M 11 Woodruff 25:52.98
443 Aiden Odonnell M Carolina Homeschool Cougar 25:56.94
444 Lincoln Hargroue M 6 Mitchell Road Christian Ac 25:57.28
445 Jack Keilman M 11 Riverside 25:58.61
446 Seth Game M 8 Stbg Christian Academy 25:59.09
447 Joshua Boyle M 8 Southside Christian 25:59.49
448 Dalton Kevin Ard M 11 South Aiken 25:59.81
449 Tristan Krier M 8 Greer 26:00.57
450 Matthew Seay M 8 Boiling Springs 26:01.06
451 Blanton Newman M 10 Southside Christian 26:01.32
452 Sam Middleton M 12 Eastside 26:02.60
453 Will Cuny M 11 Greenville 26:06.34
454 Tanner Hicks M 12 Boiling Springs 26:07.04
455 Bryce Page M 12 Byrnes 26:07.95
456 Cade Sivers M Carolina Homeschool Cougar 26:09.44
457 Drew Waldschmidt M 6 Greenville Classical Acade 26:10.27
458 Thomas Holliday M 8 Tl Hanna 26:10.56
459 Drew Shippey M 12 J. L. Mann 26:11.25
460 Evan Denton M 8 Woodmont High 26:12.24
461 Will Demersseman M 7 Byrnes 26:15.16
462 Tre Dawkins M Boiling Springs 26:15.19
463 Samantha Euins M Spartanburg Day School 26:15.26
464 Ryan Turner M 12 Woodmont High 26:16.05
465 Tad Ray M 12 Clinton 26:16.58
466 Josh Farmer M 10 Liberty 26:17.41
467 Connor Christie M 7 Landrum 26:17.52
468 Matthew Brazell M 11 Riverside 26:21.71
469 Jordan Brown M 10 West Oak 26:22.44
470 Justin Asher M 10 Riverside 26:23.52
471 William Denney M 8 Southside Christian 26:25.36
472 Tomas Perez M 9 Augusta Prep Hs 26:26.79
473 Jonathan Pyle M 7 J. L. Mann 26:32.15
474 Jonathan Ward M 8 Wren 26:33.18
475 Graham Cline M 7 Travelers Rest 26:34.28
476 Cody Thompson M 11 East Rutherford High Schoo 26:35.64
477 Ramiro Rizo M 12 Southside High School 26:36.02
478 Cody Turner M 9 Riverside 26:36.19
479 Zachary Pruitt M 10 Woodruff 26:37.03
480 Jerod Tew M 11 Fox Creek High School 26:38.16
481 Cleve Wilson M 9 Greenville 26:38.31
482 Drew Cronin M Augusta Prep Hs 26:38.82
483 Cory Jackson M West Oak 26:38.94
484 A.J. Blanton M 12 Gaffney High School 26:39.10
485 Parker Langley M 10 Fox Creek High School 26:40.74
486 Garrett Miller M 8 Boiling Springs 26:43.94
487 Daniel Newton M 10 Woodruff 26:44.34
488 Jackson Holcombe M 7 Palmetto 26:45.35
489 Michael Czualina M 8 Palmetto 26:46.64
490 Austin Batchelor M 11 Fox Creek High School 26:47.46
491 Justin Nobles M 10 Clinton 26:48.90
492 Dylan Evans M 7 Dorman 26:51.59
493 Joshua Bridges M 10 Gaffney High School 26:52.04
494 Christian Showrenski M 12 Chapman 26:52.12
495 Carter Dowling M Carolina Homeschool Cougar 26:59.60
496 Cory Watson M 11 Eastside 27:01.47
497 Nathan Fish M 8 Boiling Springs 27:01.78
498 Bennett Rudolph M 7 Spartanburg 27:01.82
499 Ryan Herzberg M 10 Byrnes 27:02.76
500 John-Mark Pettit M 7 Broome 27:04.60
501 Marcus Wright M 10 Chapman 27:06.46
502 Grant Berry M 11 Union 27:07.05
503 William Kesler M 12 Dorman 27:10.06
504 Tradd Humphries M 7 Aynor 27:10.49
505 Eric Smith M 11 Sullivan Central 27:12.53
506 Jevon Scott M 9 Travelers Rest 27:12.68
507 Bailey Mook M 9 Riverside 27:13.16
508 Landon Lawson M 10 Aynor 27:14.96
509 Keegan Mazur M 9 Mauldin 27:16.09
510 Pace Brown M 11 Aynor 27:17.66
511 Collin Solesbee M 8 Southside Christian 27:17.99
512 Will Piepho M 9 Wade Hampton (g) 27:19.41
513 Jonathan Crunk M 8 Southside Christian 27:19.46
514 Ben Freedman M 6 Spartanburg Day School 27:20.46
515 Dorian Gregory M 12 Woodruff 27:23.65
516 Jon Evans M 7 West Oak 27:24.65
517 Cole Fesler M 9 St Josephs 27:25.06
518 Isaiah Waddell M 8 Woodruff 27:26.50
519 Nick Perkins M 7 Clinton 27:27.80
520 Alex Weaver M 12 Wade Hampton (g) 27:27.85
521 Chance Oliver M 9 Greenville 27:30.15
522 David Hammett M 12 Shannon Forest Christian 27:33.68
523 Holden Greene M 10 East Rutherford High Schoo 27:33.75
524 Austin Harrison M 8 Woodruff 27:34.37
525 Wales Dixon M 7 Spartanburg 27:34.49
526 Anthony Gentry M 11 Broome 27:36.77
527 Dawson Tucker M 9 Travelers Rest 27:38.60
528 Blake Laps M 7 Greenville Classical Acade 27:39.84
529 Garrett Hissom M 10 Eastside 27:49.13
530 Daniel Croke M 11 Greenville Tech Charter 27:53.36
531 Andrew Nesbetts M 12 Woodmont High 27:57.37
532 William Long M 7 Spartanburg 28:00.27
533 Ben Martin M 8 West Oak 28:01.69
534 Blackwells M 11 Southside Christian 28:06.20
535 Noah Clark M 11 Greenville 28:09.32
536 Sexton Seiber M 12 Westgate Christian 28:11.54
537 Ryan Bartel M 10 Greer Middle College Chart 28:13.61
538 Graham Herndon M 7 Mitchell Road Christian Ac 28:13.73
539 Graham Adams M 10 Fox Creek High School 28:14.29
540 Jacob Hawkins M 7 Clinton 28:16.13
541 Vince Monitto M 11 Dorman 28:17.06
542 Jacob Askins M 9 Byrnes 28:20.08
543 Dodson Woods M Belton-Honea Path 28:20.43
544 Torre Mayfield M 7 J. L. Mann 28:22.09
545 Noah Burton M 12 Broome 28:22.40
546 Tripp Hughey M 11 J. L. Mann 28:22.95
547 Dylan Sherer M 10 Greer 28:24.48
548 Taylor Bocchino M 8 Spartanburg 28:25.52
549 Luke Escalante M 10 Broome 28:26.00
550 Austin Greer M 11 Chapman 28:26.22
551 David Walter M 12 Gaffney High School 28:27.86
552 Josh Hopkins M 7 Woodmont High 28:29.34
553 Gage Lowman M 9 Clinton 28:30.58
554 Caleb Rikard M 6 Mitchell Road Christian Ac 28:30.77
555 Braeden Thompson M 9 Greenville 28:41.11
556 Sam Howiler M 7 Clinton 28:45.01
557 Mac Chapman M 10 Travelers Rest 28:46.06
558 Andrew Dowling M Carolina Homeschool Cougar 28:46.89
559 William Parham M 8 Riverside 28:50.46
560 Joseph Homyer M 11 Fox Creek High School 28:50.66
561 Jacob Garrison M 9 Wren 28:54.27
562 Ty Yep M 8 Chapman 28:54.93
563 Kaminer Cromer M 7 Emerald 28:55.12
564 Garrett Watts M 7 Landrum 28:56.24
565 Bradley Shaw M 10 Southside High School 28:56.79
566 Eric Gilreath M 7 Palmetto 29:00.94
567 Jon Dyar M 8 Mt. Zion Christian School 29:01.06
568 Landon Bridges M 9 Boiling Springs 29:07.13
569 Levi Kirk M 8 Woodruff 29:07.83
570 Dominick Martin M Byrnes 29:08.84
571 Jalen Sullivan M 11 Fox Creek High School 29:09.25
572 Tyler Hausman M 10 Riverside 29:10.30
573 Sean Robinson M 11 Riverside 29:10.78
574 Benjamin Felson M 7 Spartanburg Day School 29:13.19
575 Hoban Carney M 9 Providence Day 29:14.67
576 Jackson Pare M 10 Riverside 29:23.47
577 Ryan Willis M 7 Stbg Christian Academy 29:25.22
578 Daniel Retherford M 6 Westgate Christian 29:36.82
579 Gordon Elnagar M 7 Spartanburg Day School 29:38.51
580 Kyle Earley M 8 Westgate Christian 29:38.61
581 Josh Mintern M 11 Clinton 29:41.00
582 Toben Wright M JR Berea 29:44.27
583 Cole Bryant M 9 Wren 29:44.92
584 Isaiah Parks M SR Berea 29:48.40
585 Silas Newton M 7 Woodruff 29:50.90
586 Don Cape M 8 Palmetto 29:52.69
587 Landon Matley M 7 Wren 29:59.68
588 Samuel Phillips M 10 Stbg Christian Academy 30:12.43
589 Colin Burke M 11 Landrum 30:13.89
590 Eduardo Rizo M 10 Southside High School 30:17.48
591 Justin Satterfield M 8 Woodruff 30:19.13
592 Guy Benjamin M 7 Greenville 30:21.46
593 Christian Lee M 9 Broome 30:21.90
594 Andrew Martin M 11 West Oak 30:25.77
595 Carson McDowell M 12 Gaffney High School 30:40.10
596 Cameron Downey M 11 Gaffney High School 30:41.69
597 Vincent Velletta M 9 Hough 30:42.05
598 Sam Lloyd M 7 Westgate Christian 30:43.12
599 Darius Bigby M 10 Wren 30:52.72
600 James Martzin M 10 Greenville Classical Acade 30:55.31
601 Salvador Reig M 8 Riverside 30:57.46
602 Bryson Ellison M 9 East Rutherford High Schoo 30:57.57
603 Benjamin Ferguson M 8 Palmetto 30:59.43
604 Cameron Cooley M 7 Clinton 31:06.65
605 Clay Patterson M 10 Oakbrook Preparatory Schoo 31:07.29
606 Nick Mazen M 7 Oakbrook Preparatory Schoo 31:18.67
607 William Zimmerman M 12 Ac Flora 31:20.17
608 Michael McGaha M Liberty 31:23.94
609 Kyle Wilson M 9 Chapman 31:25.72
610 Sean Riordan M 10 Landrum 31:31.21
611 Josh Bryant M 12 Clinton 31:32.19
612 Tylor Spano M 10 Southside High School 31:35.25
613 Wade Morgan M 12 Westgate Christian 31:37.96
614 James Black M 12 Clinton 31:55.27
615 Nicholas Brown M 8 Palmetto 31:57.92
616 Grayson Halford M 8 Chapman 32:07.78
617 Jack Curtis M 9 Greer 32:14.83
618 Evan Gossett M 8 Woodruff 32:45.30
619 Jack Mason M 8 Liberty 32:47.35
620 Steven Dudar M 7 Woodmont High 32:50.55
621 Will Elliott M 10 R-S Central H.S. 32:56.60
622 Henry Sherrill M 7 Aynor 33:04.27
623 Adam Bujtor M Stbg Christian Academy 33:05.27
624 Sam Stathakis M 8 Spartanburg 33:17.98
625 Adam Denton M 11 Woodmont High 33:32.31
626 Kai Haskell M 7 Greenville Classical Acade 33:38.73
627 Zack Clark M 12 Fox Creek High School 33:53.62
628 Andrew Willis M 8 Woodruff 34:06.43
629 Dawson Waddell M 8 Woodruff 34:09.79
630 Jared Peck M 8 Mt. Zion Christian School 35:22.36
631 Grant Lucas M 7 Westgate Christian 35:34.09
632 Chris Patton M 6 Westgate Christian 37:03.48
633 James Honaker M 11 Riverside 38:08.75
-------------------------------------------------------------------------
---
Male Team Results
-------------------------------------------------------------------------
---
1. 83 Providence Day (16:37.96 83:09.82 2:11.23)
==========================================
1 2 Nick Linder M 12 15:37.47
2 5 Jack Paddison M 12 16:08.60
3 7 William Glenn M 12 16:16.43
4 25 Noah Dolhare M 12 17:18.62
5 44 Elias Eskind M 12 17:48.70
6 ( 53) Matthew McClelland M 9 18:06.18
7 ( 87) Reed Baker M 9 18:42.40
2. 117 Wando (17:12.92 86:04.61 0:46.50)
==========================================
1 12 Logan Veatch M 10 16:48.48
2 21 Matias Montiel M 9 17:09.75
3 22 Patrick Spychalski M 9 17:10.60
4 26 Bradley Sanders M 9 17:20.80
5 36 Luke Daniell M 8 17:34.98
6 ( 38) Jacob Spencer M 12 17:41.86
7 ( 48) Jarrod Bohr M 12 17:57.16
3. 190 Riverside (17:40.48 88:22.41 1:02.74)
==========================================
1 15 Kyle Mook M 11 17:03.56
2 28 Neel Taber M 9 17:22.02
3 41 Ben Cignarale M 12 17:44.45
4 52 Andrew Castano M 9 18:06.08
5 54 William Kennedy M 6 18:06.30
6 ( 75) Sammy Holcomb M 9 18:30.25
7 (104) Evans Harrison M 12 19:09.38
4. 212 Wade Hampton (g) (17:46.20 88:51.02 0:53.46)
==========================================
1 27 John Ward M 11 17:21.47
2 32 Alex Spencer M 11 17:28.08
3 43 Charles Ludlow M 12 17:47.26
4 50 Christopher Ludlow M 9 17:59.28
5 60 Hunter Foster M 11 18:14.93
6 ( 66) Brooks Hovis M 12 18:22.80
7 ( 76) R.J. Jerina M 10 18:30.55
5. 222 Science Hill High School (17:36.88 88:04.40 2:20.23)
==========================================
1 6 Noah Charles M 11 16:11.92
2 11 Alex Crigger M 10 16:46.84
3 55 Harrison Barrett M 11 18:06.37
4 72 Josh Simpson M 10 18:27.12
5 78 Alex Grajeda M 10 18:32.15
6 ( 84) Dan Henderson M 11 18:39.94
7 ( 95) Keaton Parr M 10 18:47.66
6. 224 Asheville High (17:44.06 88:40.30 2:32.19)
==========================================
1 16 Elijah Cartier M 11 17:04.38
2 23 Davis Turner M 10 17:10.74
3 29 Terry Young M 9 17:23.17
4 30 Collin Kemper M 9 17:25.44
5 126 Cade Wooten M 9 19:36.57
6 (153) Soloman Mouse M 10 20:33.80
7 (157) Gabe Lavisuer M 11 20:45.02
7. 226 J. L. Mann (17:49.16 89:05.80 1:31.11)
==========================================
1 13 Jack Zemp M 11 16:50.02
2 46 Billy Gist M 11 17:50.75
3 47 Deondre Durrah M 11 17:55.75
4 56 Walker Gibbs M 10 18:08.15
5 64 Christian Laboissonniere M 9 18:21.13
6 ( 73) Cameron Murr M 7 18:28.69
7 ( 82) Aaron Passmore M 10 18:36.77
8. 237 Spartanburg (17:43.08 88:35.44 2:22.68)
==========================================
1 8 Myers McKinney M 11 16:26.37
2 18 Matt Green M 8 17:06.43
3 40 Hudson McKinney M 10 17:44.02
4 74 Zane Austill M 9 18:29.57
5 97 Trevor Oyugi M 8 18:49.05
6 (102) Layton Davis M 8 19:04.39
7 (110) Heyward McPhail M 8 19:16.33
9. 287 Dorman (18:06.73 90:33.67 1:38.97)
==========================================
1 14 Wynn Johnson M 9 16:57.58
2 58 Noah McLain M 11 18:14.17
3 63 Philip Quillen M 8 18:19.32
4 71 Timmy Palumbo M 9 18:26.05
5 81 Carson Blick M 9 18:36.55
6 ( 83) Davis Belue M 11 18:38.21
7 ( 98) Zack Urban M 8 18:49.45
10. 291 Mauldin (17:59.46 89:57.32 2:13.32)
==========================================
1 9 Ryan Smith M 11 16:29.78
2 42 Jake Crow M 9 17:44.69
3 61 Zach Marion M 12 18:16.70
4 89 Scott Sweet M 9 18:43.05
5 90 Matthew Justus M 10 18:43.10
10. 291 Tl Hanna (18:02.27 90:11.37 2:15.73)
==========================================
1 17 Graham Borsum M 9 17:06.01
2 20 Griff Tolly M 7 17:08.93
3 45 Alex Cothran M 11 17:49.49
4 91 Nicholas Larson M 11 18:45.20
5 118 Hampton Lott M 9 19:21.74
6 (139) Austin Spencer M 8 19:56.29
7 (140) Clay Embler M 8 19:56.37
12. 313 Morristown West High School (18:14.53 91:12.66 1:11.97)
==========================================
1 33 Charles Holbrook M 10 17:28.88
2 59 Michael Sia M 12 18:14.34
3 67 Cruz Ramos M 11 18:23.11
4 69 Daniel Urquieta M 10 18:25.48
5 85 Kenneth Cole M 11 18:40.85
6 (101) Ian Seal M 11 18:56.98
7 (108) Tristin Lotivio M 11 19:14.92
13. 378 Ashley Ridge High School (18:20.64 91:43.24 3:42.71)
==========================================
1 4 Jackson Ellenburg M 11 16:00.37
2 62 James Williams M 10 18:19.00
3 68 Patrick Crotty M 10 18:23.36
4 112 Logan Ruddick M 10 19:17.43
5 132 Joshua Williams M 12 19:43.08
6 (135) Jacob Swartz M 11 19:50.39
7 (149) Allen Gravot M 11 20:14.46
14. 401 Boiling Springs (18:35.68 92:58.44 2:18.61)
==========================================
1 34 Tyler Fish M 11 17:31.93
2 39 Ryan Little M 9 17:43.67
3 80 Kade Gosnell M 7 18:35.04
4 111 Logan Miller M 9 19:17.26
5 137 Ethan Mills M 9 19:50.54
6 (138) Drew Thomas M 11 19:51.96
7 (154) Evan Hawkins M 10 20:34.17
15. 408 Eastside (18:35.16 92:55.81 0:48.66)
==========================================
1 49 Thomas Wade M 12 17:58.21
2 86 Daniel Fox M 10 18:41.54
3 88 Sam Kennedy M 10 18:42.63
4 92 Robert Tinsley M 12 18:46.56
5 93 Paul Windsor M 10 18:46.87
6 ( 99) Bryce Tessmann M 8 18:50.25
7 (120) Harrison MacDonald M 11 19:26.34
16. 445 Byrnes (18:46.07 93:50.36 3:18.64)
==========================================
1 10 Malik Epps M 7 16:44.17
2 51 Harry Stathakis M 9 18:04.38
3 119 Tj Thigpen M 8 19:25.55
4 123 Aiden Hearne M 7 19:33.45
5 142 Ridge Welch M 9 20:02.81
6 (160) Owen Cieluth M 9 21:13.95
7 (162) Matthew Ostheim M 11 21:26.23
17. 446 South Aiken (18:44.88 93:44.42 2:11.65)
==========================================
1 19 Andrew Emery M 12 17:08.38
2 100 Jonathon Jimenez M 9 18:54.98
3 103 Kendell Haley M 11 19:05.54
4 109 Johnathan Bowman M 9 19:15.49
5 115 Michael Allewelt M 9 19:20.03
6 (127) Brady Rafanan M 9 19:37.70
7 (131) Rion Longfellow M 12 19:42.00
17. 446 Greenville (18:51.08 94:15.44 2:48.76)
==========================================
1 35 Ben Baumgardner M 11 17:34.18
2 57 Jordan Scoval M 10 18:11.91
3 77 Talmage Bakker M 10 18:31.11
4 125 Sam McDonald M 7 19:35.30
5 152 Alexander Unterzaucher M 10 20:22.94
6 (155) Chandler McCarl M 9 20:39.11
7 (156) Christopher Riley M 11 20:44.65
19. 448 East Henderson High (18:30.24 92:31.21 4:26.03)
==========================================
1 1 Tanis Baldwin M 11 15:35.04
2 94 Nathan Brown M 10 18:47.04
3 96 Talon Gomek M 18:47.88
4 116 Wessley Culbertson M 10 19:20.18
5 141 Drew Winn M 10 20:01.07
6 (143) Dylan Stepp M 12 20:04.04
7 (151) Logan Burroughs M 11 20:20.63
20. 470 Greer Middle College Charte (18:46.53 93:52.68 4:15.99)
==========================================
1 3 Micah Williams M 10 15:55.39
2 70 Ryan Hofmann M 10 18:25.57
3 106 Chandler Schell M 11 19:12.31
4 145 Seth Corey M 10 20:08.03
5 146 Matthew Stiles M 10 20:11.38
6 (148) Christian Dunn M 11 20:13.87
7 (150) Micah Broome M 10 20:15.62
21. 476 Seneca High School (18:53.91 94:29.56 2:13.35)
==========================================
1 31 Josiah Thorsland M 9 17:25.51
2 79 Ryan Nation M 9 18:33.36
3 114 Sam Thorsland M 10 19:17.80
4 124 Isaac Arnold M 8 19:34.03
5 128 Christopher Barrick M 11 19:38.86
6 (129) Rayn Wittrock M 12 19:41.25
7 (130) Elijah Stewart M 8 19:41.79
22. 501 Woodmont High (19:14.42 96:12.13 4:03.08)
==========================================
1 24 Colt Griffith M 10 17:12.59
2 65 Antonio Williams M 10 18:22.62
3 107 Harrison Collier M 11 19:13.38
4 144 Ryan McDougal M 7 20:07.87
5 161 Evan Papier M 9 21:15.67
23. 589 Liberty (19:36.15 98:00.78 3:24.65)
==========================================
1 37 Abraham Balawi M 8 17:38.64
2 113 Matt Frey M 7 19:17.61
3 134 Dustin Davis M 8 19:48.72
4 147 Adam Balawi M 10 20:12.52
5 158 Ethan Harris M 9 21:03.29
24. 598 Pendleton (19:28.30 97:21.52 0:35.60)
==========================================
1 105 Brandon Tyson M 8 19:11.95
2 117 Jake Hollingsworth M 9 19:20.85
3 121 Austyn Sumerel M 8 19:28.28
4 122 Benja Mohr M 10 19:32.89
5 133 Bryson Gillespie M 9 19:47.55
6 (136) Luke Rochester M 8 19:50.46
7 (159) Matthew Ruzika M 9 21:06.93
********** MALE 8K OVERALL RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Daniel Samet M JR Davidson 26:20.92
2 Griffin Eubanks M JR Usc Upstate 26:25.03
3 John Mogen M SO Davidson 26:27.03
4 Ryan Phillips M JR Davidson 26:27.70
5 Alex Love M SO Usc Upstate 26:32.88
6 Sal Del Giudice M SR Davidson 26:37.34
7 Tanner Cook M SO King 26:40.28
8 Brent Swiney M JR King 26:57.06
9 Matthew Smith M FR Scad Savannah 27:13.92
10 Connor Hatfield M SR King 27:24.65
11 Aaron Forburger M JR Davidson 27:34.07
12 Jordan Smith M SR King 27:36.59
13 Mathew Biwott M FR Young Harris College 27:39.89
14 Wesley Laytham M JR Davidson 27:44.38
15 Emanuel Krieg M SO Scad Savannah 27:53.01
16 Patrick Rollo M JR Davidson 27:53.49
17 Shawn Smith M SR Limestone 28:01.21
18 Ramsay Ritchie M FR Davidson 28:02.39
19 Canaan Meester-Kitter M FR Scad Savannah 28:11.89
20 Noah Cook M FR Coker 28:13.79
21 Cody Decker M FR Young Harris College 28:17.08
22 Nathan Collier M SR Newberry 28:19.82
23 Dylan Bates M SR Coker 28:20.33
24 Alex Herron M SR Davidson 28:23.27
25 Martin Morrow M FR Usc Upstate 28:25.15
26 Joseph Macgown M FR Scad Savannah 28:29.52
27 Kyler Jourdan M FR Scad Savannah 28:36.25
28 Cory Tretsky M FR Limestone 28:39.53
29 Riley Doherty M SR Usc Upstate 28:43.22
30 Cody Ellison M SR Usc Upstate 28:50.74
31 Jeremy Webb M SO Young Harris College 28:52.67
32 Jordan Noe M SR King 28:55.59
33 Dan Castello M FR Usc Upstate 28:58.37
34 Richard Borrero M JR Erskine 29:00.46
35 Cord Sgaglio M SR Limestone 29:03.11
36 Joey Daversa M SR Usc Upstate 29:08.26
37 Jacob Collins M FR Usc Upstate 29:10.10
38 James Gregory M SO Coker 29:11.63
39 Charles Ramos M FR King 29:12.60
40 Charlie Cook M Newberry 29:23.56
41 Nicolas Mascardo M JR Coker 29:25.12
42 Stephen Spearman M Southern Wesleyan 29:29.58
43 Michael Darazi M SO Limestone 29:34.99
44 Raul Ramirez M FR Young Harris College 29:35.88
45 Sebastian O'Dell M SO Scad Savannah 29:48.89
46 Chase Steagall M JR Limestone 29:50.45
47 Erik Medina M Unattached 29:56.51
48 Vincent Harris M SO Erskine 29:56.57
49 Cody Parker M SO Piedmont 29:59.27
50 Corey Ross M FR Limestone 30:00.05
51 Scott Swing M SO Limestone 30:01.89
52 John Fredrickson M JR Southern Wesleyan 30:08.49
53 Micah Richards M SO Savannah State 30:12.19
54 Mark Fernandez M SO Young Harris College 30:17.36
55 Spencer Crow M FR Spartanburg Methodist 30:22.57
56 Cory Tate M FR Limestone 30:24.32
57 Jacob Rivera M FR Southern Wesleyan 30:33.46
58 Logan Ray M FR Usc Upstate 30:35.04
59 Joey Chairez M FR Unattached 30:45.11
60 Andrew Roberts M FR Wake Tech Cc 31:00.95
61 Robert Gwinn M Southern Wesleyan 31:01.80
62 Corey Jones M FR Savannah State 31:04.53
63 Reid McCandless M JR Presbyterian 31:04.56
64 Woody Lynn M SO Spartanburg Methodist 31:04.72
65 Bryson Dawkins M Una-Usc Upstate 31:08.76
66 Alex Holshoe M SR Newberry 31:09.32
67 Eli Schneider M SR Scad Savannah 31:09.91
68 Josh Lee M SO Usc Upstate 31:11.34
69 Chris Sacco M SO Presbyterian 31:13.89
70 Luke Allen M FR Wake Tech Cc 31:16.33
71 Dustin Corder M JR Erskine 31:21.12
72 Austin Sorensen M SR Newberry 31:22.28
73 Bryce Thorson M SR Piedmont 31:24.80
74 Cory McClung M SO Piedmont 31:28.54
75 Peter Hackett M JR Newberry 31:38.18
76 Ethan Dopp M SO Usc Upstate 31:38.81
77 Patrick Beekman M FR Wake Tech Cc 31:38.95
78 Austin Weaver M SO Newberry 31:41.33
79 Elijah Case M FR South Carolina St. 31:42.79
80 Chris Hawkins M FR Unattache 2 31:47.75
81 David Grant M SO Wofford 31:49.76
82 Jonathan Price M FR Wake Tech Cc 31:52.74
83 Connor Roudabush M Newberry 31:54.50
84 Edwin Mejia M FR Young Harris College 31:59.94
85 Andrew Hochhalter M Southern Wesleyan 32:05.12
86 William Stutts M FR Wofford 32:05.93
87 Chris Patterson M FR Spartanburg Methodist 32:08.07
88 Evan Alcorn M FR Coker 32:11.42
89 Cristian Slaton M FR Limestone 32:13.41
90 Morgan Woods M Newberry 32:17.16
91 Jon Gibbon M FR Southern Wesleyan 32:18.88
92 Kenneth Nealy M FR Savannah State 32:19.14
93 Harrison Myers M FR Young Harris College 32:24.30
94 Esteban Salazar M SO Piedmont 32:29.53
95 Glen Daniels M FR Spartanburg Methodist 32:32.77
96 Tanner Burnett M FR King 33:00.17
97 Kelvin Rosemond M FR Spartanburg Methodist 33:09.40
98 Victor Simpson M FR Wake Tech Cc 33:16.65
99 Trevor Rich M FR Young Harris College 33:20.15
100 Ian Matta M FR Scad Savannah 33:24.60
101 Tre Simons M SR Limestone 33:28.94
102 Caleb Weathers M JR Presbyterian 33:40.15
103 Erik Delgado M SR Southern Wesleyan 33:43.43
104 Carlos Unda-Galvan M JR Erskine 33:44.36
105 Theo White M SO Spartanburg Methodist 33:49.92
106 Alec Jameson M SR Piedmont 33:55.72
107 Brandon Davis M JR Savannah State 33:58.66
108 Brennan Cameli M FR Southern Wesleyan 34:01.09
109 Bj Young M Newberry 34:08.06
110 Kenneth Knowlin M SR Voorhees 34:13.14
111 Ryan Hall M FR Limestone 34:16.43
112 Joseph White M Una-Limestone 34:24.71
113 Jaron Pettis M SR Presbyterian 34:27.25
114 Brandon Singh M JR Piedmont 34:33.17
115 Brandon Lowery M JR South Carolina St. 35:15.23
116 Paul Rice M SR Presbyterian 35:25.66
117 Garret Conover M SR Presbyterian 35:27.43
118 Dominic Collins M SO Limestone 35:27.87
119 Rodrick Williams M SO Coker 35:49.41
120 Randolph Barratt M FR Savannah State 36:00.67
121 Zaunce Simmons M SO Voorhees 36:02.91
122 Collins King M FR Savannah State 36:22.91
123 Taylor Dennard M JR Newberry 36:34.60
124 Royce Rembert M FR Limestone 36:37.53
125 Glenn Singleton M SR Voorhees 36:57.92
126 Billy Joe Mullinax M SR Presbyterian 37:16.37
127 Christopher Andre M FR Coker 37:23.41
128 William Lewis M JR Voorhees 39:00.50
129 Bobby Pearson M FR Voorhees 41:18.81
130 Keshon Green M SR South Carolina St. 41:40.70
131 Logan Gibbons M SO Erskine 41:48.69
132 Khorvon Nelson M SO South Carolina St. 44:41.36
133 Taj Jones M SO South Carolina St. 46:47.64
********** International Girls 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Makenzie Jones F 10 Morristown West High Schoo 18:17.33
2 Chantal Wilson F 10 Morristown West High Schoo 18:59.79
3 Halle Hausman F 12 Science Hill High School 19:01.38
4 Cate Ambrose F 10 Riverside 19:05.39
5 Abigail Smith F 9 Riverside 19:12.61
6 Ashley Fallow F 11 Riverside 19:18.89
7 Cherie Wilson F 10 Morristown West High Schoo 19:23.13
8 Katlyn Haas F 10 Morristown West High Schoo 19:25.04
9 Rosa Marie Compton F 12 Wando 19:25.13
10 Logan Morris F 10 Stbg Christian Academy 19:31.67
11 Eliza Witherspoon F Brevard 19:38.66
12 Clare Landis F 9 Providence Day 19:49.84
13 Carter Marchbanks F 11 Riverside 19:51.23
14 Madison Ellis F 11 Eastside 19:54.12
15 Emma Deroberts F 9 Woodmont High 19:54.90
16 Katherine Kuisel F 9 Wando 19:56.74
17 Heather Elliott F 11 Eastside 19:58.49
18 Jessie Crowley F 8 Riverside 19:59.05
19 Olivia Evans F 9 Carolina Homeschool Cougar 19:59.53
20 Lydia Lee F 10 Science Hill High School 20:11.16
21 Katerina Hendrix F 7 Dorman 20:14.22
22 Carson Davis F 9 Eastside 20:14.89
23 Niki Plaus F 10 Providence Day 20:22.12
24 Jessica Lord F 10 Morristown West High Schoo 20:22.19
25 Rebeka Fadgyas F 12 Wade Hampton (g) 20:28.48
26 Madison Finley F 10 Dorman 20:32.88
27 Regan Cronk F 12 Providence Day 20:40.26
28 Katie Brown F 11 Providence Day 20:40.73
29 Mikie Harris F 11 Riverside 20:41.69
30 Emma Brown F 12 Providence Day 20:42.98
31 Emma Jennings F 11 Byrnes 20:47.32
32 Elizabeth Liposky F 9 Morristown West High Schoo 21:00.19
33 Bridget Wilson F 10 Eastside 21:01.45
34 Danae Ferguson F 10 Eastside 21:07.05
35 Madison Seay F 9 Stbg Christian Academy 21:12.95
36 Rachel Shaver F 9 Morristown West High Schoo 21:14.19
37 Madison Paraskeva F 12 Wando 21:14.55
38 Gabrielle Mardis F 12 Science Hill High School 21:16.25
39 Chandy Wilson F Carolina Homeschool Cougar 21:22.33
40 Cooper Young F 11 Spartanburg 21:22.40
41 Marley White F 11 Wade Hampton (g) 21:28.12
42 Kayla D'Onofrio F Dorman 21:29.36
43 Emma Spencer F 11 Riverside 21:29.95
44 Rebecca Faircloth F 10 Eastside 21:30.90
45 Delainey Baker F 11 Dorman 21:30.99
46 Kate Hamilton F 8 Dorman 21:32.99
47 Martha Coleman F 9 Carolina Homeschool Cougar 21:36.78
48 Kaleigh Roach F 11 Dorman 21:38.29
49 Lucy Cash F 10 Dorman 21:39.02
50 Hanan Balawi F 11 Liberty 21:40.43
51 Caroline Zeller F 12 Wade Hampton (g) 21:40.50
52 Jace Kosiorek F 8 Boiling Springs 21:41.23
53 Casey Miller F 10 Science Hill High School 21:42.15
54 Paige Yanity F 7 Mauldin 21:43.13
55 Jamie Kase F 11 Wando 21:43.86
56 Aly Pagano F 10 Brevard 21:49.20
57 Megan Pennala F 10 Morristown West High Schoo 21:49.76
58 Alexandra Lee F 12 Seneca High School 21:50.40
59 Victoria Nasim F 11 Wade Hampton (g) 21:53.94
60 Emma Driggers F 10 Mauldin 21:54.41
61 Anabel Debruhl F 10 Riverside 21:58.83
62 Jordan Radford F 8 Pendleton 22:00.11
63 Emma Hull F 11 Spartanburg 22:01.87
64 Julia Smith F Brevard 22:02.44
65 Dakota Morrow F 9 Seneca High School 22:03.51
66 Katie Simpson F 12 Science Hill High School 22:03.70
67 Jordan Onufer F 10 Boiling Springs 22:04.48
68 Micayla Moody F 11 Science Hill High School 22:06.43
69 Ruth Evans F 8 Carolina Homeschool Cougar 22:08.03
70 Georgia Price F 9 Spartanburg 22:09.07
71 Tara Hamilton F 10 Pendleton 22:10.03
72 Sarah-Paige Guerrant F 10 Eastside 22:10.74
73 Scout Clark F 9 Wade Hampton (g) 22:11.15
74 Andreia Wardlaw F 11 Wade Hampton (g) 22:12.70
75 Rebecca Ward F 12 Wade Hampton (g) 22:12.99
76 Angelica Gonzalez F 10 Dorman 22:13.39
77 Samantha Rush F 9 Boiling Springs 22:13.90
78 Sarah Feaster F 12 Mauldin 22:14.03
79 Rachel Strader F 7 Seneca High School 22:14.97
80 Rhylee Wittrock F 9 Seneca High School 22:16.26
81 Taylor Canfield F 9 Science Hill High School 22:17.75
82 Anna Kuiper F 10 Mauldin 22:18.82
83 Julia McElhinny F Mauldin 22:19.27
84 Amie Fish F 9 East Henderson High 22:19.70
85 Emily Moore F 8 Boiling Springs 22:20.54
86 Shelby Wright F 9 Stbg Christian Academy 22:21.04
87 Maggie Layer F 9 Morristown West High Schoo 22:22.09
88 Caroline Trembly F 12 Wade Hampton (g) 22:25.42
89 Meagan Caraway F 9 Wando 22:26.91
90 Sarah Fleckenstein F 12 Science Hill High School 22:27.45
91 Ava Findley F Brevard 22:30.41
92 Mia Tyler F Wando 22:34.19
93 Janna Imes F 8 Eastside 22:36.57
94 Megan Winningham F 11 Ashley Ridge High School 22:41.39
95 Heather Graci F 12 Providence Day 22:42.07
96 Blaire Barton F 10 Providence Day 22:43.99
97 Hailey Valeriano F 12 Providence Day 22:44.60
98 Katherine Lewis F 7 Wando 22:45.68
99 Julia Hollingsworth F 8 Pendleton 22:47.10
100 Victoria Xu F 11 Providence Day 22:47.42
101 Jade Baldwin F 9 East Henderson High 22:52.39
102 Juliana Jenkins F 8 Woodmont High 22:57.47
103 Elizabeth Turner F 12 Wando 23:00.38
104 Makayla Johnson F 11 East Henderson High 23:07.58
105 Emma Santor F 11 Wando 23:08.22
106 Susannah Coleman F 7 Carolina Homeschool Cougar 23:09.84
107 Allison Dunlap F 11 Dorman 23:10.11
108 Taylor Honaker F 11 Wade Hampton (g) 23:12.12
109 Sophia Schaffer F 9 Pendleton 23:13.18
110 Emily Ladines F 8 Pendleton 23:13.39
111 Maggie Black F 9 Pendleton 23:13.75
112 Julia Simpson F 11 Science Hill High School 23:14.66
113 Lydia Kolb F 12 Pendleton 23:14.70
114 Helen Nowatka F 8 Spartanburg 23:28.77
115 Debra Beringer F 7 Boiling Springs 23:29.40
116 Abby Mitchell F 12 Morristown West High Schoo 23:30.33
117 Allie Jenkins F 10 Eastside 23:31.12
118 Morgan Kitts F 7 Byrnes 23:31.60
119 Eliza Bishop F 10 Spartanburg 23:32.79
120 Courtney Trammell F 8 Stbg Christian Academy 23:33.49
121 Nina Young F 9 Boiling Springs 23:34.43
122 Alison Dickson F 9 Pendleton 23:34.47
123 Natalie Farr F 12 Wade Hampton (g) 23:36.85
124 Caitlin Casey F 9 Wando 23:40.71
125 Monica Grieshop F 9 Spartanburg 23:42.88
126 Hannah Ward F 9 Stbg Christian Academy 23:43.83
127 Shelby Hilt F Carolina Homeschool Cougar 23:44.71
128 Sadie Smith F 11 Mauldin 23:45.05
129 Julia Parr F 12 Science Hill High School 23:47.15
130 Alexus Cuttino F 12 Ashley Ridge High School 23:54.71
131 Anna Fox F 10 Eastside 23:55.94
132 Savannah Sutton F 9 Ashley Ridge High School 23:57.61
133 Anita Rhodes F 9 Woodmont High 23:58.09
134 Haley Thackston F 10 Byrnes 24:02.29
135 Molly Horton F 9 East Henderson High 24:03.96
136 Hannah Grace Hall F 9 Byrnes 24:07.15
137 Carson Savage F 8 East Henderson High 24:09.23
138 Samantha Faires F 8 Seneca High School 24:11.62
139 Bridget Walsh F 12 Mauldin 24:12.32
140 Abby Hughes F 12 Spartanburg 24:13.08
141 Rome Kosiorek F 7 Boiling Springs 24:15.34
142 Alden Risell F 7 Woodmont High 24:16.98
143 Christi Hill F 9 East Henderson High 24:21.17
144 Kelly Burchette F 9 Ashley Ridge High School 24:28.60
145 Louise Frankie F Spartanburg 24:43.67
146 Tiffany Hamilton F 11 Pendleton 24:52.03
147 Anna Evans F 9 Carolina Homeschool Cougar 24:58.28
148 Morgan Hunt F Ashley Ridge High School 25:23.77
149 Sariah Stewart F 8 Seneca High School 25:38.00
150 Elissa Brannon F 8 Byrnes 25:39.60
151 Ali Willoughby F 9 Pendleton 25:45.55
152 Sarah Raintree F Brevard 26:07.33
153 Tansha Moung F East Henderson High 26:38.56
154 Carly Papier F 9 Woodmont High 26:48.30
155 Savannah Walters F 9 Woodmont High 27:15.26
156 Nora Smith F 12 Spartanburg 27:32.73
157 Bonnie Smith F Brevard 27:54.72
158 Emily Morrow F 9 Seneca High School 27:59.24
159 Rielley Redman F 7 Woodmont High 27:59.87
160 Loren Smith F Brevard 28:10.83
161 Michaela Lenze F 9 Brevard 29:34.09
162 Regan Brookshire F 10 East Henderson High 29:37.80
163 Dakota Gillespie F 10 Woodmont High 29:57.70
-------------------------------------------------------------------------
---
Male Team Results
-------------------------------------------------------------------------
---
1. 25 Davidson (26:41.41 133:27.06 1:13.15)
==========================================
1 1 Daniel Samet M JR 26:20.92
2 3 John Mogen M SO 26:27.03
3 4 Ryan Phillips M JR 26:27.70
4 6 Sal Del Giudice M SR 26:37.34
5 11 Aaron Forburger M JR 27:34.07
6 ( 14) Wesley Laytham M JR 27:44.38
7 ( 16) Patrick Rollo M JR 27:53.49
2. 67 King (27:30.83 137:34.17 2:15.31)
==========================================
1 7 Tanner Cook M SO 26:40.28
2 8 Brent Swiney M JR 26:57.06
3 10 Connor Hatfield M SR 27:24.65
4 12 Jordan Smith M SR 27:36.59
5 30 Jordan Noe M SR 28:55.59
6 ( 36) Charles Ramos M FR 29:12.60
7 ( 81) Tanner Burnett M FR 33:00.17
3. 85 Usc Upstate (27:47.40 138:57.02 2:25.71)
==========================================
1 2 Griffin Eubanks M JR 26:25.03
2 5 Alex Love M SO 26:32.88
3 23 Martin Morrow M FR 28:25.15
4 27 Riley Doherty M SR 28:43.22
5 28 Cody Ellison M SR 28:50.74
6 ( 31) Dan Castello M FR 28:58.37
7 ( 34) Joey Daversa M SR 29:08.26
4. 91 Scad Savannah (28:04.91 140:24.59 1:22.33)
==========================================
1 9 Matthew Smith M FR 27:13.92
2 15 Emanuel Krieg M SO 27:53.01
3 18 Canaan Meester-Kitter M FR 28:11.89
4 24 Joseph Macgown M FR 28:29.52
5 25 Kyler Jourdan M FR 28:36.25
6 ( 42) Sebastian O'Dell M SO 29:48.89
7 ( 59) Eli Schneider M SR 31:09.91
5. 153 Young Harris College (28:56.57 144:42.88 2:37.47)
==========================================
1 13 Mathew Biwott M FR 27:39.89
2 20 Cody Decker M FR 28:17.08
3 29 Jeremy Webb M SO 28:52.67
4 41 Raul Ramirez M FR 29:35.88
5 50 Mark Fernandez M SO 30:17.36
6 ( 72) Edwin Mejia M FR 31:59.94
7 ( 78) Harrison Myers M FR 32:24.30
6. 159 Limestone (29:01.85 145:09.29 1:49.24)
==========================================
1 17 Shawn Smith M SR 28:01.21
2 26 Cory Tretsky M FR 28:39.53
3 33 Cord Sgaglio M SR 29:03.11
4 40 Michael Darazi M SO 29:34.99
5 43 Chase Steagall M JR 29:50.45
6 ( 46) Corey Ross M FR 30:00.05
7 ( 47) Scott Swing M SO 30:01.89
7. 189 Coker (29:28.45 147:22.29 3:57.63)
==========================================
1 19 Noah Cook M FR 28:13.79
2 22 Dylan Bates M SR 28:20.33
3 35 James Gregory M SO 29:11.63
4 38 Nicolas Mascardo M JR 29:25.12
5 75 Evan Alcorn M FR 32:11.42
6 ( 96) Rodrick Williams M SO 35:49.41
7 (102) Christopher Andre M FR 37:23.41
8. 245 Newberry (30:22.63 151:53.16 3:18.36)
==========================================
1 21 Nathan Collier M SR 28:19.82
2 37 Charlie Cook M 29:23.56
3 58 Alex Holshoe M SR 31:09.32
4 63 Austin Sorensen M SR 31:22.28
5 66 Peter Hackett M JR 31:38.18
6 ( 68) Austin Weaver M SO 31:41.33
7 ( 71) Connor Roudabush M 31:54.50
9. 266 Southern Wesleyan (30:39.69 153:18.45 2:35.54)
==========================================
1 39 Stephen Spearman M 29:29.58
2 48 John Fredrickson M JR 30:08.49
3 52 Jacob Rivera M FR 30:33.46
4 54 Robert Gwinn M 31:01.80
5 73 Andrew Hochhalter M 32:05.12
6 ( 76) Jon Gibbon M FR 32:18.88
7 ( 85) Erik Delgado M SR 33:43.43
10. 330 Erskine (33:10.24 165:51.2012:48.23)
==========================================
1 32 Richard Borrero M JR 29:00.46
2 44 Vincent Harris M SO 29:56.57
3 62 Dustin Corder M JR 31:21.12
4 86 Carlos Unda-Galvan M JR 33:44.36
5 106 Logan Gibbons M SO 41:48.69
11. 334 Wake Tech Cc (31:49.12 159:05.62 2:15.70)
==========================================
1 53 Andrew Roberts M FR 31:00.95
2 61 Luke Allen M FR 31:16.33
3 67 Patrick Beekman M FR 31:38.95
4 70 Jonathan Price M FR 31:52.74
5 83 Victor Simpson M FR 33:16.65
12. 341 Piedmont (31:51.57 159:17.86 3:56.45)
==========================================
1 45 Cody Parker M SO 29:59.27
2 64 Bryce Thorson M SR 31:24.80
3 65 Cory McClung M SO 31:28.54
4 79 Esteban Salazar M SO 32:29.53
5 88 Alec Jameson M SR 33:55.72
6 ( 92) Brandon Singh M JR 34:33.17
13. 344 Spartanburg Methodist (31:51.50 159:17.53 2:46.83)
==========================================
1 51 Spencer Crow M FR 30:22.57
2 57 Woody Lynn M SO 31:04.72
3 74 Chris Patterson M FR 32:08.07
4 80 Glen Daniels M FR 32:32.77
5 82 Kelvin Rosemond M FR 33:09.40
6 ( 87) Theo White M SO 33:49.92
14. 367 Savannah State (32:43.03 163:35.19 5:48.48)
==========================================
1 49 Micah Richards M SO 30:12.19
2 55 Corey Jones M FR 31:04.53
3 77 Kenneth Nealy M FR 32:19.14
4 89 Brandon Davis M JR 33:58.66
5 97 Randolph Barratt M FR 36:00.67
6 ( 99) Collins King M FR 36:22.91
15. 385 Presbyterian (33:10.30 165:51.51 4:21.10)
==========================================
1 56 Reid McCandless M JR 31:04.56
2 60 Chris Sacco M SO 31:13.89
3 84 Caleb Weathers M JR 33:40.15
4 91 Jaron Pettis M SR 34:27.25
5 94 Paul Rice M SR 35:25.66
6 ( 95) Garret Conover M SR 35:27.43
7 (101) Billy Joe Mullinax M SR 37:16.37
16. 482 South Carolina St. (40:01.54 200:07.7215:04.85)
==========================================
1 69 Elijah Case M FR 31:42.79
2 93 Brandon Lowery M JR 35:15.23
3 105 Keshon Green M SR 41:40.70
4 107 Khorvon Nelson M SO 44:41.36
5 108 Taj Jones M SO 46:47.64
17. 495 Voorhees (37:30.65 187:33.28 7:05.67)
==========================================
1 90 Kenneth Knowlin M SR 34:13.14
2 98 Zaunce Simmons M SO 36:02.91
3 100 Glenn Singleton M SR 36:57.92
4 103 William Lewis M JR 39:00.50
5 104 Bobby Pearson M FR 41:18.81
********** Championship Boys 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Carlos Oliver M 7 Belton-Honea Path 16:49.76
2 Zachary Marchinko M 12 Jesse C. Carson 16:55.51
3 Evan Downs M 11 Westminster Schools Of Aug 17:26.89
4 Duncan Wright M 12 Belton-Honea Path 17:41.00
5 Ford McCoy M 11 St Josephs 17:42.94
6 Charles Langley M 10 Travelers Rest 17:44.23
7 Garrett Ingold M 10 Jesse C. Carson 17:45.49
8 Jonathan Keller M 7 Gaffney High School 17:48.08
9 Shad McGrew M 11 Butler High School 17:51.25
10 James Dorris M 9 Asheville Trailblazers 17:51.87
11 Ben Boatwright M 9 Landrum 17:52.19
12 Zach Marti M 12 William A 17:53.44
13 Walker Cullen M 12 Christ Church 18:02.64
14 Eric Abdullah M 11 Stratford 18:08.53
15 Ben Christopher M 12 Stbg Christian Academy 18:09.95
16 Zach Ballard M 11 Southlake Christian Academ 18:11.00
17 Grant Smith M 11 Waccamaw 18:12.14
18 Steven Burroughs M 11 Palmetto 18:18.68
19 Jonathan Vines M 11 Covenant Day School 18:20.94
20 Joey O’Neill M 11 Aynor 18:21.20
21 Cade Harrill M 9 West Rowan 18:21.46
22 Coen Roberts M 7 Greer 18:21.63
23 Andrew Lamberson M 10 Ac Flora 18:22.86
24 John Earwood M 9 Augusta Prep Hs 18:23.61
25 Caleb Bouwkamp M 9 Landrum 18:25.51
26 Pablo Rivas M 11 University School 18:26.54
27 Worth Gentry M 8 Christ Church 18:27.72
28 Todd Mauney M 11 Waccamaw 18:28.46
29 Omari Bishop M 12 Woodruff 18:28.93
30 Eric Avalos M 9 Greer 18:29.35
31 Joey Harding M 11 William A 18:30.03
32 Cameron Owens-Hunter M 10 Wren 18:31.30
33 Noah Bridges M 9 Gaffney High School 18:34.12
34 Tyler Modica M 8 Greer 18:34.74
35 Jackson Stacy M 9 Waccamaw 18:34.93
36 Joey Obeid M 10 William A 18:35.13
37 Alex Goldsmith M 11 Christ Church 18:37.95
38 Nick Cox M 9 Jesse C. Carson 18:38.59
39 Matt Alfers M 12 William A 18:38.76
40 Jordan Bostian M 10 West Rowan 18:39.80
41 Michael Spearman M 10 West Oak 18:41.16
42 Ewan Hynes M 10 William A 18:43.93
43 Isaac Owen M 10 Broome 18:45.59
44 Dane Mohn M 10 Hopewell 18:47.31
45 Michael Burgess M 8 Stbg Christian Academy 18:48.22
46 Jake Hutchinson M 12 Butler High School 18:48.78
47 Clay Knight M 8 Landrum 18:50.54
48 Thomas Riordan M 9 Landrum 18:51.16
49 Adam Paquette M 9 Waccamaw 18:52.40
50 Conner Phillis M 10 Walhalla 18:55.44
51 Dylan Koontz M 9 Jesse C. Carson 18:56.49
52 Cameron Butler M 9 West Rowan 18:58.35
53 Andrew Burgess M 11 West Rowan 18:59.07
54 MacLaine Conti M 10 Hillcrest 19:00.76
55 Sam Mitchell M 12 Covenant Day School 19:01.92
56 Trent Stamey M 10 Westside 19:03.05
57 Jonah Evans M 9 Jesse C. Carson 19:04.73
58 Wyatt Weaver M 10 Travelers Rest 19:04.80
59 Will Bearden M 8 Palmetto 19:07.12
60 Kiernan Gordon M 8 Walhalla 19:08.17
61 Austin Bradberry M 11 Palmetto 19:08.45
62 Juan Castrellon M 12 Chase 19:09.28
63 Spencer Barnes M 12 William A 19:09.50
64 Lee Wardlaw M 10 Ac Flora 19:10.77
65 Daniel Hurren M 11 Broome 19:12.84
66 Ryan Adams M 12 Stratford 19:13.76
67 Ulises Jardon M 12 William A 19:14.06
68 Max McCurley M 10 Belton-Honea Path 19:16.43
69 Blair Bijeau M 11 Woodruff 19:17.41
70 Madison Ellis M 12 Stratford 19:17.97
71 Joseph Ward M 9 West Rowan 19:19.05
72 Andrew Hearl M 11 Walhalla 19:19.44
73 Zach Calvert M 11 Brashier Middle College 19:21.02
74 Caleb McClellan M 9 Aynor 19:21.59
75 Jacob Palmer M 9 Brashier Middle College 19:25.09
76 Devin Srivastava M 10 Spartanburg Day School 19:26.73
77 Alex Whisnant M 12 Greenville Tech Charter 19:28.99
78 Harrison Grant M 7 Palmetto 19:30.66
79 Mike Fowler M 12 Clinton 19:33.71
80 Hamp Burnside M 12 Augusta Prep Hs 19:35.51
81 Donavan Benson M 9 Clinton 19:36.06
82 Jared Keller M 12 Gaffney High School 19:37.42
83 Jace Roy M 9 William A 19:38.15
84 David Chen M 9 Augusta Prep Hs 19:39.07
85 Andrew Spearman M 10 West Oak 19:39.66
86 Antwan Clark M SO Laurens 19:39.83
87 Jack Cogdill M 12 Covenant Day School 19:40.13
88 Dylan Leatherwood M 11 Woodruff 19:40.18
89 Jacob Martin M 11 Gaffney High School 19:41.72
90 Will Dolven M 11 Christ Church 19:42.98
91 Andrew Cunningham M 10 Southside Christian 19:43.33
92 Alex Matlis-Lee M 10 Wren 19:43.61
93 Connor Turner M 9 Augusta Prep Hs 19:44.53
94 Matthew Burgess M 9 Stbg Christian Academy 19:45.80
95 Chad Duncan M 10 Woodruff 19:47.69
96 Joseph Ferguson M 9 Palmetto 19:48.11
97 Jaron Deming M 11 Greenville Tech Charter 19:48.26
98 Yanni Koutsioukis M 12 Greenville Tech Charter 19:48.27
99 Ricky Chavez M 9 Chase 19:49.19
100 Matthew Caldwell M 8 Union 19:49.35
101 Jack Moody M 11 Waccamaw 19:50.43
102 Austin Lane M 12 Woodruff 19:52.95
103 Joseph Dosher M 10 Greenville Tech Charter 19:54.05
104 D’Angelo Mori M 11 Gaffney High School 19:54.38
105 Zane Dunn M 12 Palmetto 19:55.62
106 David McCall M 10 William A 19:56.85
107 Andy Smithwick M 10 Stratford 19:56.98
108 Perrin Jones M 9 Waccamaw 19:57.07
109 Chandler Whittle M 12 Walhalla 19:58.14
110 John Robertson M 12 Southlake Christian Academ 20:00.65
111 Cody Stevens M 10 Brashier Middle College 20:02.39
112 Julian Assele M 10 Emerald 20:04.28
113 Jay Roberts M 10 Greer 20:06.36
114 Scott Rowe M 7 Landrum 20:06.72
115 Corey Burdette M 8 Palmetto 20:06.99
116 Daniel Negrete M 9 Gaffney High School 20:07.39
117 Tyler Adams M 12 Stratford 20:07.55
118 Braxton Logan M 10 Gaffney High School 20:07.91
119 Blake Butler M 9 Landrum 20:08.34
120 Jeremy Green M 8 Waccamaw 20:09.64
121 Asa Davis M 6 Spartanburg Day School 20:11.12
122 Blake Dickerson M 7 Belton-Honea Path 20:11.30
123 Cody Glass M 7 Emerald 20:11.79
124 Nick Ozmint M 8 Hillcrest 20:12.13
125 Alex Buddenberg M 11 Southside Christian 20:12.52
126 Graham Purcell M 10 Jesse C. Carson 20:13.07
127 Spencer Danley M 8 Southside Christian 20:14.50
128 Tyler Capps M 11 Travelers Rest 20:17.42
129 Elias Longenecker M 12 Greenville Tech Charter 20:17.91
130 Henry Burns M 12 Augusta Prep Hs 20:18.95
131 Luis Ibanez M 8 West Oak 20:19.86
132 Dagan Williams M 11 West Rowan 20:20.42
133 Alex Freedman M 9 Spartanburg Day School 20:20.76
134 Benjamin Decker M 12 Brashier Middle College 20:21.39
135 Quinn Wilson M 8 Hillcrest 20:22.05
136 Jacob Cavett M 10 Brashier Middle College 20:22.19
137 Jamie Seagrist M 11 Brashier Middle College 20:22.24
138 Byron Hurren M 8 Broome 20:23.52
139 Herberto Pliegot M 12 Travelers Rest 20:23.97
140 Cody Greer M 8 Spartanburg Day School 20:24.09
141 Jared Speed M 9 Westside 20:25.20
142 Hayes Huggins M 8 Aynor 20:27.31
143 Oscar Bautista M 9 West Rowan 20:28.35
144 Will Sanchelli M 9 Christ Church 20:28.66
145 Jaylon Irby M 10 Southside High School 20:30.28
146 Trey Matthews M 10 Wren 20:30.98
147 Ben Moore M 7 Hillcrest 20:31.10
148 Sydney Odac M 7 Ac Flora 20:31.98
149 Logan Childs M 8 Travelers Rest 20:32.48
150 Benjamin Blanks M 9 Southside Christian 20:32.87
151 Samuel Rennard M 12 Asheville Trailblazers 20:33.14
152 Paul Rennard M 11 Asheville Trailblazers 20:33.46
153 Noah McCutcheon M 8 Union 20:34.21
154 Cory Justice M 8 Broome 20:36.32
155 Trenton Pate M 10 Westside 20:36.37
156 Chandler Cooley M 7 Belton-Honea Path 20:37.13
157 Collin Czajka M 11 Greenville Tech Charter 20:38.66
158 Kiah Young M 9 Clinton 20:39.40
159 Jonathan Castillo M 9 Emerald 20:39.83
160 John Halasz M 12 Ac Flora 20:40.73
161 Raleigh Canup M 9 Oakbrook Preparatory Schoo 20:42.38
162 Charlie Ramey M 10 Woodruff 20:44.05
163 Caleb Veihman M 11 Fox Creek High School 20:46.45
164 Chris Mumblow M 10 Belton-Honea Path 20:46.70
165 Trip Crowley M 12 Brashier Middle College 20:48.07
166 Jake Ford M 10 Palmetto 20:48.50
167 Josh Hunt M 11 Wren 20:50.95
168 Matthew Dundorf M 10 Butler High School 20:51.74
169 Cannon Pack M 10 University School 20:51.74
170 Hayden Lawrence M 10 Covenant Day School 20:52.35
171 Ben Rheney M 7 Southside Christian 20:52.81
172 Jacob Higgins M 12 Jesse C. Carson 20:53.19
173 Ben Slimmer M 8 Emerald 20:53.81
174 Jackson Wall M 7 Spartanburg Day School 20:56.29
175 Chris Simun M 12 Southside Christian 20:57.79
176 Davis Ross M 10 Blue Ridge 20:58.51
177 Houston Osborne M 10 Greer 20:58.78
178 Jaren Law M 12 Southlake Christian Academ 20:59.03
179 Barrett Broome M 7 Blue Ridge 20:59.48
180 Spalding Latham M 10 St Josephs 21:00.09
181 Carter Vincent M SO Laurens 21:00.10
182 Matthew Harper M 10 Ac Flora 21:00.90
183 Trey Wardlaw M 10 Laurens 21:01.37
184 Charles Kang M 12 Broome 21:01.94
185 Paul Vanwingerden M 12 Southlake Christian Academ 21:02.59
186 Sam Snipes M 7 Belton-Honea Path 21:03.42
187 Ascension Ocampo-Rios M Chesnee 21:05.39
188 Jack Sheehan M 10 Spartanburg Day School 21:05.52
189 Christopher Hardin M 11 Covenant Day School 21:06.34
190 Luke Hager M 11 West Rowan 21:07.53
191 Chase Gagnon M 9 Walhalla 21:07.89
192 Vitally Rantsevich M 10 Chapman 21:08.26
193 Noah Owenby M 8 Chapman 21:08.34
194 Andrew Meadows M 8 Southside Christian 21:09.23
195 Sam Blackwell M 9 Landrum 21:09.47
196 Austin Soell M 11 Covenant Day School 21:11.13
197 Silas Phillips M 8 Landrum 21:11.27
198 Isaac Buckner M 11 Walhalla 21:12.02
199 Dylan Wright M 8 Stbg Christian Academy 21:12.89
200 Blake Medford M 7 Wren 21:14.17
201 Ricky Belue M Union 21:15.13
202 Cameron Tate M 11 West Oak 21:19.66
203 Jordan Collins M 11 West Rowan 21:20.00
204 Ryan Coon M 12 Hopewell 21:22.42
205 Jordan Barksdale M 11 Hopewell 21:22.93
206 Lee Aiken M 11 Spartanburg Day School 21:22.94
207 Nathan McDowell M 9 Oakbrook Preparatory Schoo 21:23.63
208 Jason Hicks M 9 Asheville Trailblazers 21:24.99
209 Merritt Green M Belton-Honea Path 21:26.99
210 Rollins Turner M 10 Spartanburg Day School 21:27.64
211 William Tierney M 9 St Josephs 21:28.48
212 Josh Zackarczyk M 10 Walhalla 21:28.97
213 Grant Lavore M 7 Wren 21:29.32
214 Ian Reagle M 11 Ac Flora 21:31.56
215 Joseph Wheeler M 10 William A 21:33.12
216 David Safir M 11 Butler High School 21:33.37
217 Coltin Bentz M 10 Walhalla 21:33.70
218 Ryan Kowalski M 11 Walhalla 21:35.55
219 Josh Hicks M 9 Greenville Tech Charter 21:35.98
220 Nathan Lamb M Chesnee 21:36.39
221 Joseph Kiser M 11 St Josephs 21:37.78
222 James Davis M 10 Ac Flora 21:38.37
223 Tye Yoder M 10 West Oak 21:39.26
224 Will Huckaby M 12 Woodruff 21:39.36
225 Connor Schockling M 9 Brashier Middle College 21:39.46
226 Nicholas Bain M 10 Southside Christian 21:41.40
227 Hunter Kimball M 10 Jesse C. Carson 21:42.57
228 Adam Thorsland M 8 Walhalla 21:44.81
229 Nicholas Porter M 12 Palmetto 21:46.04
230 Daniel Nett M 10 Brashier Middle College 21:47.12
231 Ryan Bryer M 11 Hopewell 21:48.13
232 Yancy Killian M 7 Landrum 21:48.99
233 MacKenzie Williams M 10 Southside Christian 21:51.43
234 Bennett Traylor M 10 Greenville Tech Charter 21:51.51
235 Seth Ledford M 10 Southside Christian 21:52.33
236 Bailey Thomason M 10 Woodruff 21:55.24
237 Tanner Hall M 8 Hillcrest 21:57.36
238 Nathan Bowers M 10 Hillcrest 21:58.40
239 Robert Christie M 8 Landrum 21:58.73
240 Michael Bertram M 8 Wren 22:00.62
241 Micah Lanford M 9 Chapman 22:01.64
242 Jackson Morris M 9 Blue Ridge 22:01.91
243 Brandon Mabry M 9 Gaffney High School 22:03.84
244 Bryson Patterson M 9 Clinton 22:05.13
245 Tyrin Briggs M 12 Union 22:06.03
246 Thomas Williamson M 11 Westminster Schools Of Aug 22:06.85
247 Lawrence Gojda M 10 Fox Creek High School 22:08.33
248 Will Patterson M 11 Oakbrook Preparatory Schoo 22:10.05
249 Trey Richardson M 12 Aynor 22:11.30
250 Nathan Petrofes M 9 St Josephs 22:12.02
251 Brendan Carr M 11 Butler High School 22:13.10
252 Brooks Threatt M 8 Clinton 22:13.78
253 Zachary Burton M 10 Belton-Honea Path 22:14.01
254 Mack Stancil M 9 Broome 22:14.02
255 Henry Frengel M 11 Greenville Tech Charter 22:16.61
256 Jonathan Hines M 12 Emerald 22:18.34
257 Wilson Wildeman M 11 Oakbrook Preparatory Schoo 22:18.49
258 Harrison Chase M 11 Covenant Day School 22:18.59
259 Jamison Gregg M 8 Travelers Rest 22:19.38
260 Forest Acuff M 10 Ac Flora 22:20.36
261 Jonathon Riddle M 11 Brashier Middle College 22:22.18
262 Sagen Oneil M 11 Asheville High 22:24.81
263 David Fagerburg M 9 University School 22:25.50
264 Ben Kirby M 8 Christ Church 22:26.33
265 Daniel Sewell M 7 Blue Ridge 22:27.24
266 Lance Gordon M 12 Wren 22:27.82
267 Danny Rosenblum M 9 Augusta Prep Hs 22:28.37
268 Lewis Wessner M 10 University School 22:28.49
269 Cameron Barringer M 9 Jesse C. Carson 22:28.82
270 Nick Pohlgeers M 9 University School 22:29.45
271 Trey Switzer M 9 Woodruff 22:30.05
272 Carson Sparks M 7 Broome 22:30.89
273 Bailey Moses M 9 Brashier Middle College 22:31.04
274 Marquise Hamilton M 10 Southside High School 22:32.71
275 Sawyer Marchman M 7 Belton-Honea Path 22:34.35
276 Jesse Baita M 8 Greer 22:34.78
277 Charlie Gray M 9 Greenville Classical Acade 22:35.03
278 Collin Sparkman M 10 Clinton 22:35.17
279 Seth Baugh M 7 Stbg Christian Academy 22:36.32
280 William Metcalf M 7 Blue Ridge 22:36.89
281 Harris Rodgers M 11 Ac Flora 22:43.78
282 Hampton Schlock M 11 West Oak 22:44.19
283 Peyton Lawter M Chesnee 22:44.88
284 Mitchell Abernathy M 11 Southlake Christian Academ 22:46.00
285 Jb Bryant M 10 Fox Creek High School 22:48.24
286 Renn Brissey M 10 Westside 22:48.89
287 Luke Ragin M 11 Clinton 22:49.63
288 Jameson Edwards M 8 Stbg Christian Academy 22:53.67
289 Oscar Hernandez M 11 Southside High School 22:54.50
290 John Linder M 10 Broome 22:54.90
291 Lane Hunter M 9 Palmetto 22:55.94
292 Konnor Harris M 10 Chapman 22:56.78
293 Dominik Itzigehl M 10 Hopewell 22:58.88
294 Caleb Turner M 10 University School 23:00.09
295 Hayes Pruitt M 11 Ac Flora 23:00.96
296 Trey Friesel M 8 Tamassee-Salem 23:03.58
297 Owen Pickens M 7 Westside 23:04.10
298 Will Sims M 10 Hillcrest 23:07.42
299 Mitchell Moreland M 10 Blue Ridge 23:09.80
300 Ben Parks M 12 Emerald 23:13.27
301 Ramiro Rodriguez M 12 University School 23:14.03
302 Joseph Castillo M 7 Emerald 23:15.11
303 Connor Smith M 7 Spartanburg Day School 23:20.87
304 Jordan Morrow M 7 Travelers Rest 23:21.89
305 Jeffrey Tutterow M 8 Chapman 23:24.14
306 McKay Alexander M 8 Tamassee-Salem 23:24.34
307 Brandon Le Clair M 12 Hopewell 23:26.87
308 Garrett McGuffin M 8 West Oak 23:28.84
309 Mac Fisher M 9 Asheville High 23:29.53
310 Andrews Gless M 11 Westminster Schools Of Aug 23:30.24
311 Jacob Brooks M 9 West Oak 23:30.65
312 Caleb Sowers M 9 Asheville High 23:32.06
313 Noah Chamberlain M 10 Augusta Prep Hs 23:33.08
314 Alex Bridges M 8 Oakbrook Preparatory Schoo 23:34.25
315 Jared Jacbos M Augusta Prep Hs 23:39.07
316 Ben Carter M FR Laurens 23:45.61
317 James Briest M 9 University School 23:48.91
318 Kaleb Bowers M 9 Oakbrook Preparatory Schoo 23:51.04
319 Ford Thomas M Chesnee 23:52.62
320 Gavin Kiley M 10 Clinton 23:53.70
321 Nick Sessions M 12 Greenville Tech Charter 23:53.82
322 Job Simon M 10 Emerald 23:54.62
323 Thomas Griffin M 10 Spartanburg Day School 23:55.17
324 Mark Dorris M 12 Asheville Trailblazers 23:56.65
325 Reece Snead M 8 Broome 24:02.36
326 Noah Parker M 6 Chapman 24:12.15
327 Drew Jacobs M 12 West Oak 24:12.43
328 Darious Warren M 9 Southside High School 24:14.48
329 Tommy Tramaglia M 9 Greer 24:17.81
330 Matthew Nassif M 11 St Josephs 24:25.43
331 Patrick McGovern M 8 Emerald 24:25.70
332 Clint Smallwood M 12 Union 24:26.50
333 Alex Farr M 9 Southlake Christian Academ 24:35.11
334 Seth Brewington M 7 Clinton 24:48.18
335 Sebastian Kirkland M 8 Union 24:48.68
336 Ben Bartel M 10 Southlake Christian Academ 24:53.83
337 Jace Blankenship M 10 West Oak 24:56.16
338 Alex Speed M 12 Westside 24:56.52
339 John Schafer M 11 Westminster Schools Of Aug 24:59.61
340 Zachary Snyder M 8 Westside 24:59.65
341 Conner Seholz M 9 Asheville High 25:01.87
342 Mathew Spears M 8 Chapman 25:03.82
343 Carter Rhodes M 10 Emerald 25:05.95
344 Harrison McDonough M 9 Augusta Prep Hs 25:06.86
345 Josh Searles M Augusta Prep Hs 25:07.42
346 Jose McDay M 12 Southside High School 25:12.14
347 Colton Bridges M Chesnee 25:19.98
348 Shayne Householder M 10 Hopewell 25:25.02
349 John Crowder M 12 Brashier Middle College 25:27.28
350 Jacob Mishio M 12 Tamassee-Salem 25:30.63
351 Henry Kilborne M 10 Asheville High 25:33.53
352 Garrett Bailey M 11 Butler High School 25:41.07
353 James Fuller M 10 Covenant Day School 25:46.59
354 Nathan Janowski M 9 Greenville Classical Acade 25:48.52
355 Daniel Ludeman M Chesnee 25:54.16
356 Mason Burrell M 10 Hopewell 25:58.70
357 Robert Clark M 9 Greenville Classical Acade 26:04.43
358 Corbin Burgess M 10 Tamassee-Salem 26:08.38
359 Hunter Laps M 10 Greenville Classical Acade 26:09.09
360 Preston Timms M 6 Greenville Classical Acade 26:30.09
361 Tanner Roach M 8 Tamassee-Salem 26:37.89
362 Jacob Canupp M 10 Clinton 26:44.15
363 Moses Talbert M 11 Fox Creek High School 26:53.40
364 Cody Durham M 9 Westside 26:57.33
365 Matthew Norris M SO Laurens 27:07.10
366 Caleb Coxey M 11 Chesnee 27:13.99
367 Christian Newton M Chesnee 27:16.17
368 Yan Cooper M 9 Asheville High 27:29.75
369 Jonathan Esposito M 10 Greenville Classical Acade 27:30.97
370 Curtis Stacey M 10 Chesnee 27:38.22
371 Daniel Esposito M 10 Greenville Classical Acade 27:57.54
372 Kalin Sokell M 10 University School 29:15.39
373 Zeke Blackwell M Chesnee 30:25.42
374 Josh Bas M 12 Southlake Christian Academ 31:30.73
375 Joey Dacosta M 10 Tamassee-Salem 33:06.19
376 Mitchell Davidson M 11 Westminster Schools Of Aug 33:13.82
-------------------------------------------------------------------------
---
Female Team Results
-------------------------------------------------------------------------
---
1. 42 Morristown West High School (19:17.49 96:27.48 2:04.86)
==========================================
1 1 Makenzie Jones F 10 18:17.33
2 2 Chantal Wilson F 10 18:59.79
3 7 Cherie Wilson F 10 19:23.13
4 8 Katlyn Haas F 10 19:25.04
5 24 Jessica Lord F 10 20:22.19
6 ( 32) Elizabeth Liposky F 9 21:00.19
7 ( 36) Rachel Shaver F 9 21:14.19
2. 46 Riverside (19:29.43 97:27.17 0:53.66)
==========================================
1 4 Cate Ambrose F 10 19:05.39
2 5 Abigail Smith F 9 19:12.61
3 6 Ashley Fallow F 11 19:18.89
4 13 Carter Marchbanks F 11 19:51.23
5 18 Jessie Crowley F 8 19:59.05
6 ( 29) Mikie Harris F 11 20:41.69
7 ( 43) Emma Spencer F 11 21:29.95
3. 120 Providence Day (20:27.18 102:15.93 0:53.14)
==========================================
1 12 Clare Landis F 9 19:49.84
2 23 Niki Plaus F 10 20:22.12
3 27 Regan Cronk F 12 20:40.26
4 28 Katie Brown F 11 20:40.73
5 30 Emma Brown F 12 20:42.98
6 ( 87) Heather Graci F 12 22:42.07
7 ( 88) Blaire Barton F 10 22:43.99
3. 120 Eastside (20:27.20 102:16.00 1:12.93)
==========================================
1 14 Madison Ellis F 11 19:54.12
2 17 Heather Elliott F 11 19:58.49
3 22 Carson Davis F 9 20:14.89
4 33 Bridget Wilson F 10 21:01.45
5 34 Danae Ferguson F 10 21:07.05
6 ( 44) Rebecca Faircloth F 10 21:30.90
7 ( 69) Sarah-Paige Guerrant F 10 22:10.74
5. 176 Science Hill High School (20:50.92 104:14.64 3:02.32)
==========================================
1 3 Halle Hausman F 12 19:01.38
2 20 Lydia Lee F 10 20:11.16
3 38 Gabrielle Mardis F 12 21:16.25
4 52 Casey Miller F 10 21:42.15
5 63 Katie Simpson F 12 22:03.70
6 ( 65) Micayla Moody F 11 22:06.43
7 ( 77) Taylor Canfield F 9 22:17.75
6. 180 Dorman (21:04.08 105:20.44 1:18.77)
==========================================
1 21 Katerina Hendrix F 7 20:14.22
2 26 Madison Finley F 10 20:32.88
3 42 Kayla D'Onofrio F 21:29.36
4 45 Delainey Baker F 11 21:30.99
5 46 Kate Hamilton F 8 21:32.99
6 ( 48) Kaleigh Roach F 11 21:38.29
7 ( 49) Lucy Cash F 10 21:39.02
7. 199 Wando (20:57.43 104:47.19 3:01.78)
==========================================
1 9 Rosa Marie Compton F 12 19:25.13
2 16 Katherine Kuisel F 9 19:56.74
3 37 Madison Paraskeva F 12 21:14.55
4 54 Jamie Kase F 11 21:43.86
5 83 Meagan Caraway F 9 22:26.91
6 ( 85) Mia Tyler F 22:34.19
7 ( 89) Katherine Lewis F 7 22:45.68
8. 243 Wade Hampton (g) (21:32.43 107:42.19 1:42.67)
==========================================
1 25 Rebeka Fadgyas F 12 20:28.48
2 41 Marley White F 11 21:28.12
3 50 Caroline Zeller F 12 21:40.50
4 57 Victoria Nasim F 11 21:53.94
5 70 Scout Clark F 9 22:11.15
6 ( 71) Andreia Wardlaw F 11 22:12.70
7 ( 72) Rebecca Ward F 12 22:12.99
9. 265 Carolina Homeschool Cougars (21:39.30 108:16.51 3:10.31)
==========================================
1 19 Olivia Evans F 9 19:59.53
2 39 Chandy Wilson F 21:22.33
3 47 Martha Coleman F 9 21:36.78
4 66 Ruth Evans F 8 22:08.03
5 94 Susannah Coleman F 7 23:09.84
6 (107) Shelby Hilt F 23:44.71
7 (123) Anna Evans F 9 24:58.28
10. 336 Stbg Christian Academy (22:04.59 110:22.98 4:12.16)
==========================================
1 10 Logan Morris F 10 19:31.67
2 35 Madison Seay F 9 21:12.95
3 82 Shelby Wright F 9 22:21.04
4 103 Courtney Trammell F 8 23:33.49
5 106 Hannah Ward F 9 23:43.83
11. 338 Brevard (22:25.60 112:08.04 6:28.67)
==========================================
1 11 Eliza Witherspoon F 19:38.66
2 55 Aly Pagano F 10 21:49.20
3 61 Julia Smith F 22:02.44
4 84 Ava Findley F 22:30.41
5 127 Sarah Raintree F 26:07.33
6 (131) Bonnie Smith F 27:54.72
7 (134) Loren Smith F 28:10.83
12. 342 Mauldin (22:05.93 110:29.66 0:36.14)
==========================================
1 53 Paige Yanity F 7 21:43.13
2 58 Emma Driggers F 10 21:54.41
3 74 Sarah Feaster F 12 22:14.03
4 78 Anna Kuiper F 10 22:18.82
5 79 Julia McElhinny F 22:19.27
6 (108) Sadie Smith F 11 23:45.05
7 (117) Bridget Walsh F 12 24:12.32
13. 368 Spartanburg (22:30.98 112:34.90 2:10.39)
==========================================
1 40 Cooper Young F 11 21:22.40
2 60 Emma Hull F 11 22:01.87
3 67 Georgia Price F 9 22:09.07
4 99 Helen Nowatka F 8 23:28.77
5 102 Eliza Bishop F 10 23:32.79
6 (105) Monica Grieshop F 9 23:42.88
7 (118) Abby Hughes F 12 24:13.08
14. 369 Boiling Springs (22:21.91 111:49.55 1:48.17)
==========================================
1 51 Jace Kosiorek F 8 21:41.23
2 64 Jordan Onufer F 10 22:04.48
3 73 Samantha Rush F 9 22:13.90
4 81 Emily Moore F 8 22:20.54
5 100 Debra Beringer F 7 23:29.40
6 (104) Nina Young F 9 23:34.43
7 (119) Rome Kosiorek F 7 24:15.34
15. 385 Seneca High School (22:31.35 112:36.76 2:21.22)
==========================================
1 56 Alexandra Lee F 12 21:50.40
2 62 Dakota Morrow F 9 22:03.51
3 75 Rachel Strader F 7 22:14.97
4 76 Rhylee Wittrock F 9 22:16.26
5 116 Samantha Faires F 8 24:11.62
6 (125) Sariah Stewart F 8 25:38.00
7 (132) Emily Morrow F 9 27:59.24
16. 408 Pendleton (22:40.76 113:23.81 1:13.28)
==========================================
1 59 Jordan Radford F 8 22:00.11
2 68 Tara Hamilton F 10 22:10.03
3 90 Julia Hollingsworth F 8 22:47.10
4 95 Sophia Schaffer F 9 23:13.18
5 96 Emily Ladines F 8 23:13.39
6 ( 97) Maggie Black F 9 23:13.75
7 ( 98) Lydia Kolb F 12 23:14.70
17. 467 Woodmont High (23:35.14 117:55.74 6:53.40)
==========================================
1 15 Emma Deroberts F 9 19:54.90
2 92 Juliana Jenkins F 8 22:57.47
3 111 Anita Rhodes F 9 23:58.09
4 120 Alden Risell F 7 24:16.98
5 129 Carly Papier F 9 26:48.30
6 (130) Savannah Walters F 9 27:15.26
7 (133) Rielley Redman F 7 27:59.87
18. 484 Byrnes (23:37.59 118:07.96 4:52.28)
==========================================
1 31 Emma Jennings F 11 20:47.32
2 101 Morgan Kitts F 7 23:31.60
3 112 Haley Thackston F 10 24:02.29
4 114 Hannah Grace Hall F 9 24:07.15
5 126 Elissa Brannon F 8 25:39.60
19. 492 East Henderson High (23:18.57 116:32.86 1:49.53)
==========================================
1 80 Amie Fish F 9 22:19.70
2 91 Jade Baldwin F 9 22:52.39
3 93 Makayla Johnson F 11 23:07.58
4 113 Molly Horton F 9 24:03.96
5 115 Carson Savage F 8 24:09.23
6 (121) Christi Hill F 9 24:21.17
7 (128) Tansha Moung F 26:38.56
20. 551 Ashley Ridge High School (24:05.21 120:26.08 2:42.38)
==========================================
1 86 Megan Winningham F 11 22:41.39
2 109 Alexus Cuttino F 12 23:54.71
3 110 Savannah Sutton F 9 23:57.61
4 122 Kelly Burchette F 9 24:28.60
5 124 Morgan Hunt F 25:23.77
----------------------------------------------------------------------------
Male Team Results
----------------------------------------------------------------------------
1. 152 Jesse C. Carson (18:16.16 91:20.81 2:09.22)
==========================================
1 2 Zachary Marchinko M 12 16:55.51
2 7 Garrett Ingold M 10 17:45.49
3 37 Nick Cox M 9 18:38.59
4 50 Dylan Koontz M 9 18:56.49
5 56 Jonah Evans M 9 19:04.73
6 (120) Graham Purcell M 10 20:13.07
7 (163) Jacob Higgins M 12 20:53.19
2. 156 William A (18:28.25 92:21.29 0:50.49)
==========================================
1 12 Zach Marti M 12 17:53.44
2 30 Joey Harding M 11 18:30.03
3 35 Joey Obeid M 10 18:35.13
4 38 Matt Alfers M 12 18:38.76
5 41 Ewan Hynes M 10 18:43.93
6 ( 61) Spencer Barnes M 12 19:09.50
7 ( 65) Ulises Jardon M 12 19:14.06
3. 222 Waccamaw (18:47.67 93:58.36 1:38.29)
==========================================
1 17 Grant Smith M 11 18:12.14
2 27 Todd Mauney M 11 18:28.46
3 34 Jackson Stacy M 9 18:34.93
4 48 Adam Paquette M 9 18:52.40
5 96 Jack Moody M 11 19:50.43
6 (102) Perrin Jones M 9 19:57.07
7 (114) Jeremy Green M 8 20:09.64
4. 231 West Rowan (18:51.54 94:17.73 0:57.59)
==========================================
1 20 Cade Harrill M 9 18:21.46
2 39 Jordan Bostian M 10 18:39.80
3 51 Cameron Butler M 9 18:58.35
4 52 Andrew Burgess M 11 18:59.07
5 69 Joseph Ward M 9 19:19.05
6 (126) Dagan Williams M 11 20:20.42
7 (136) Oscar Bautista M 9 20:28.35
5. 236 Landrum (18:49.22 94:06.12 2:14.53)
==========================================
1 11 Ben Boatwright M 9 17:52.19
2 24 Caleb Bouwkamp M 9 18:25.51
3 46 Clay Knight M 8 18:50.54
4 47 Thomas Riordan M 9 18:51.16
5 108 Scott Rowe M 7 20:06.72
6 (113) Blake Butler M 9 20:08.34
7 (185) Sam Blackwell M 9 21:09.47
6. 298 Christ Church (19:03.99 95:19.95 2:26.02)
==========================================
1 13 Walker Cullen M 12 18:02.64
2 26 Worth Gentry M 8 18:27.72
3 36 Alex Goldsmith M 11 18:37.95
4 86 Will Dolven M 11 19:42.98
5 137 Will Sanchelli M 9 20:28.66
6 (228) Ben Kirby M 8 22:26.33
7. 303 Gaffney High School (19:07.14 95:35.72 2:06.30)
==========================================
1 8 Jonathan Keller M 7 17:48.08
2 32 Noah Bridges M 9 18:34.12
3 79 Jared Keller M 12 19:37.42
4 85 Jacob Martin M 11 19:41.72
5 99 D¦ýngelo Mori M 11 19:54.38
6 (110) Daniel Negrete M 9 20:07.39
7 (112) Braxton Logan M 10 20:07.91
7. 303 Palmetto (19:10.60 95:53.02 1:29.43)
==========================================
1 18 Steven Burroughs M 11 18:18.68
2 58 Will Bearden M 8 19:07.12
3 60 Austin Bradberry M 11 19:08.45
4 75 Harrison Grant M 7 19:30.66
5 92 Joseph Ferguson M 9 19:48.11
6 (100) Zane Dunn M 12 19:55.62
7 (109) Corey Burdette M 8 20:06.99
9. 336 Belton-Honea Path (18:55.12 94:35.62 3:47.37)
==========================================
1 1 Carlos Oliver M 7 16:49.76
2 4 Duncan Wright M 12 17:41.00
3 66 Max McCurley M 10 19:16.43
4 116 Blake Dickerson M 7 20:11.30
5 149 Chandler Cooley M 7 20:37.13
6 (156) Chris Mumblow M 10 20:46.70
7 (177) Sam Snipes M 7 21:03.42
10. 358 Stratford (19:20.95 96:44.79 1:59.02)
==========================================
1 14 Eric Abdullah M 11 18:08.53
2 64 Ryan Adams M 12 19:13.76
3 68 Madison Ellis M 12 19:17.97
4 101 Andy Smithwick M 10 19:56.98
5 111 Tyler Adams M 12 20:07.55
10. 358 Greer (19:18.17 96:30.86 2:37.15)
==========================================
1 21 Coen Roberts M 7 18:21.63
2 29 Eric Avalos M 9 18:29.35
3 33 Tyler Modica M 8 18:34.74
4 107 Jay Roberts M 10 20:06.36
5 168 Houston Osborne M 10 20:58.78
6 (235) Jesse Baita M 8 22:34.78
7 (273) Tommy Tramaglia M 9 24:17.81
12. 367 Woodruff (19:25.43 97:07.16 1:24.02)
==========================================
1 28 Omari Bishop M 12 18:28.93
2 67 Blair Bijeau M 11 19:17.41
3 84 Dylan Leatherwood M 11 19:40.18
4 91 Chad Duncan M 10 19:47.69
5 97 Austin Lane M 12 19:52.95
6 (155) Charlie Ramey M 10 20:44.05
7 (207) Will Huckaby M 12 21:39.36
13. 393 Augusta Prep Hs (19:32.33 97:41.67 1:55.34)
==========================================
1 23 John Earwood M 9 18:23.61
2 77 Hamp Burnside M 12 19:35.51
3 80 David Chen M 9 19:39.07
4 89 Connor Turner M 9 19:44.53
5 124 Henry Burns M 12 20:18.95
6 (230) Danny Rosenblum M 9 22:28.37
7 (265) Noah Chamberlain M 10 23:33.08
14. 460 Travelers Rest (19:36.58 98:02.90 2:48.25)
==========================================
1 6 Charles Langley M 10 17:44.23
2 57 Wyatt Weaver M 10 19:04.80
3 122 Tyler Capps M 11 20:17.42
4 133 Herberto Pliegot M 12 20:23.97
5 142 Logan Childs M 8 20:32.48
6 (225) Jamison Gregg M 8 22:19.38
7 (257) Jordan Morrow M 7 23:21.89
15. 462 Walhalla (19:41.81 98:29.08 2:12.45)
==========================================
1 49 Conner Phillis M 10 18:55.44
2 59 Kiernan Gordon M 8 19:08.17
3 70 Andrew Hearl M 11 19:19.44
4 103 Chandler Whittle M 12 19:58.14
5 181 Chase Gagnon M 9 21:07.89
6 (187) Isaac Buckner M 11 21:12.02
7 (198) Josh Zackarczyk M 10 21:28.97
16. 482 Greenville Tech Charter (19:51.49 99:17.48 0:48.92)
==========================================
1 74 Alex Whisnant M 12 19:28.99
2 93 Jaron Deming M 11 19:48.26
3 94 Yanni Koutsioukis M 12 19:48.27
4 98 Joseph Dosher M 10 19:54.05
5 123 Elias Longenecker M 12 20:17.91
6 (150) Collin Czajka M 11 20:38.66
7 (202) Josh Hicks M 9 21:35.98
17. 497 Covenant Day School (19:48.33 99:01.68 2:45.40)
==========================================
1 19 Jonathan Vines M 11 18:20.94
2 54 Sam Mitchell M 12 19:01.92
3 83 Jack Cogdill M 12 19:40.13
4 161 Hayden Lawrence M 10 20:52.35
5 180 Christopher Hardin M 11 21:06.34
6 (186) Austin Soell M 11 21:11.13
7 (224) Harrison Chase M 11 22:18.59
18. 506 Brashier Middle College (19:54.41 99:32.08 1:01.17)
==========================================
1 71 Zach Calvert M 11 19:21.02
2 72 Jacob Palmer M 9 19:25.09
3 105 Cody Stevens M 10 20:02.39
4 128 Benjamin Decker M 12 20:21.39
5 130 Jacob Cavett M 10 20:22.19
6 (131) Jamie Seagrist M 11 20:22.24
7 (157) Trip Crowley M 12 20:48.07
19. 551 Ac Flora (19:57.44 99:47.24 2:38.04)
==========================================
1 22 Andrew Lamberson M 10 18:22.86
2 62 Lee Wardlaw M 10 19:10.77
3 141 Sydney Odac M 7 20:31.98
4 153 John Halasz M 12 20:40.73
5 173 Matthew Harper M 10 21:00.90
6 (200) Ian Reagle M 11 21:31.56
7 (205) James Davis M 10 21:38.37
20. 559 Broome (20:00.04 100:00.21 2:16.35)
==========================================
1 42 Isaac Owen M 10 18:45.59
2 63 Daniel Hurren M 11 19:12.84
3 132 Byron Hurren M 8 20:23.52
4 147 Cory Justice M 8 20:36.32
5 175 Charles Kang M 12 21:01.94
6 (221) Mack Stancil M 9 22:14.02
7 (233) Carson Sparks M 7 22:30.89
21. 575 Stbg Christian Academy (20:06.63 100:33.18 4:26.37)
==========================================
1 15 Ben Christopher M 12 18:09.95
2 44 Michael Burgess M 8 18:48.22
3 90 Matthew Burgess M 9 19:45.80
4 188 Dylan Wright M 8 21:12.89
5 238 Seth Baugh M 7 22:36.32
6 (245) Jameson Edwards M 8 22:53.67
22. 605 Wren (20:10.20 100:51.01 2:42.87)
==========================================
1 31 Cameron Owens-Hunter M 10 18:31.30
2 88 Alex Matlis-Lee M 10 19:43.61
3 139 Trey Matthews M 10 20:30.98
4 158 Josh Hunt M 11 20:50.95
5 189 Blake Medford M 7 21:14.17
6 (199) Grant Lavore M 7 21:29.32
7 (211) Michael Bertram M 8 22:00.62
23. 614 Spartanburg Day School (20:15.79 101:18.99 1:29.56)
==========================================
1 73 Devin Srivastava M 10 19:26.73
2 115 Asa Davis M 6 20:11.12
3 127 Alex Freedman M 9 20:20.76
4 134 Cody Greer M 8 20:24.09
5 165 Jackson Wall M 7 20:56.29
6 (179) Jack Sheehan M 10 21:05.52
7 (194) Lee Aiken M 11 21:22.94
24. 632 Southside Christian (20:19.20 101:36.03 1:09.48)
==========================================
1 87 Andrew Cunningham M 10 19:43.33
2 119 Alex Buddenberg M 11 20:12.52
3 121 Spencer Danley M 8 20:14.50
4 143 Benjamin Blanks M 9 20:32.87
5 162 Ben Rheney M 7 20:52.81
6 (166) Chris Simun M 12 20:57.79
7 (184) Andrew Meadows M 8 21:09.23
25. 633 Butler High School (20:15.64 101:18.24 4:21.85)
==========================================
1 9 Shad McGrew M 11 17:51.25
2 45 Jake Hutchinson M 12 18:48.78
3 159 Matthew Dundorf M 10 20:51.74
4 201 David Safir M 11 21:33.37
5 219 Brendan Carr M 11 22:13.10
6 (289) Garrett Bailey M 11 25:41.07
26. 643 West Oak (20:19.92 101:39.60 2:58.10)
==========================================
1 40 Michael Spearman M 10 18:41.16
2 81 Andrew Spearman M 10 19:39.66
3 125 Luis Ibanez M 8 20:19.86
4 191 Cameron Tate M 11 21:19.66
5 206 Tye Yoder M 10 21:39.26
6 (240) Hampton Schlock M 11 22:44.19
7 (261) Garrett McGuffin M 8 23:28.84
27. 649 Hillcrest (20:24.68 102:03.40 2:56.60)
==========================================
1 53 MacLaine Conti M 10 19:00.76
2 118 Nick Ozmint M 8 20:12.13
3 129 Quinn Wilson M 8 20:22.05
4 140 Ben Moore M 7 20:31.10
5 209 Tanner Hall M 8 21:57.36
6 (210) Nathan Bowers M 10 21:58.40
7 (252) Will Sims M 10 23:07.42
28. 707 Southlake Christian Academy (20:35.85 102:59.27 4:35.00)
==========================================
1 16 Zach Ballard M 11 18:11.00
2 104 John Robertson M 12 20:00.65
3 169 Jaren Law M 12 20:59.03
4 176 Paul Vanwingerden M 12 21:02.59
5 242 Mitchell Abernathy M 11 22:46.00
6 (276) Alex Farr M 9 24:35.11
7 (278) Ben Bartel M 10 24:53.83
29. 739 Clinton (20:49.61 104:08.08 2:40.07)
==========================================
1 76 Mike Fowler M 12 19:33.71
2 78 Donavan Benson M 9 19:36.06
3 151 Kiah Young M 9 20:39.40
4 214 Bryson Patterson M 9 22:05.13
5 220 Brooks Threatt M 8 22:13.78
6 (237) Collin Sparkman M 10 22:35.17
7 (244) Luke Ragin M 11 22:49.63
30. 761 Emerald (20:49.61 104:08.05 2:14.06)
==========================================
1 106 Julian Assele M 10 20:04.28
2 117 Cody Glass M 7 20:11.79
3 152 Jonathan Castillo M 9 20:39.83
4 164 Ben Slimmer M 8 20:53.81
5 222 Jonathan Hines M 12 22:18.34
6 (254) Ben Parks M 12 23:13.27
7 (256) Joseph Castillo M 7 23:15.11
31. 765 Asheville Trailblazers (20:52.02 104:20.11 6:04.78)
==========================================
1 10 James Dorris M 9 17:51.87
2 144 Samuel Rennard M 12 20:33.14
3 145 Paul Rennard M 11 20:33.46
4 196 Jason Hicks M 9 21:24.99
5 270 Mark Dorris M 12 23:56.65
32. 795 St Josephs (20:48.26 104:01.31 4:29.08)
==========================================
1 5 Ford McCoy M 11 17:42.94
2 171 Spalding Latham M 10 21:00.09
3 197 William Tierney M 9 21:28.48
4 204 Joseph Kiser M 11 21:37.78
5 218 Nathan Petrofes M 9 22:12.02
6 (274) Matthew Nassif M 11 24:25.43
33. 832 Westside (21:11.52 105:57.61 4:01.05)
==========================================
1 55 Trent Stamey M 10 19:03.05
2 135 Jared Speed M 9 20:25.20
3 148 Trenton Pate M 10 20:36.37
4 243 Renn Brissey M 10 22:48.89
5 251 Owen Pickens M 7 23:04.10
6 (279) Alex Speed M 12 24:56.52
7 (281) Zachary Snyder M 8 24:59.65
34. 875 University School (21:20.34 106:41.72 4:02.91)
==========================================
1 25 Pablo Rivas M 11 18:26.54
2 160 Cannon Pack M 10 20:51.74
3 227 David Fagerburg M 9 22:25.50
4 231 Lewis Wessner M 10 22:28.49
5 232 Nick Pohlgeers M 9 22:29.45
6 (249) Caleb Turner M 10 23:00.09
7 (255) Ramiro Rodriguez M 12 23:14.03
35. 884 Hopewell (21:15.93 106:19.67 4:11.57)
==========================================
1 43 Dane Mohn M 10 18:47.31
2 192 Ryan Coon M 12 21:22.42
3 193 Jordan Barksdale M 11 21:22.93
4 208 Ryan Bryer M 11 21:48.13
5 248 Dominik Itzigehl M 10 22:58.88
6 (260) Brandon Le Clair M 12 23:26.87
7 (286) Shayne Householder M 10 25:25.02
36. 921 Union (21:38.24 108:11.22 4:37.15)
==========================================
1 95 Matthew Caldwell M 8 19:49.35
2 146 Noah McCutcheon M 8 20:34.21
3 190 Ricky Belue M 21:15.13
4 215 Tyrin Briggs M 12 22:06.03
5 275 Clint Smallwood M 12 24:26.50
6 (277) Sebastian Kirkland M 8 24:48.68
37. 992 Laurens (22:30.80 112:34.01 7:27.27)
==========================================
1 82 Antwan Clark M SO 19:39.83
2 172 Carter Vincent M SO 21:00.10
3 174 Trey Wardlaw M 10 21:01.37
4 267 Ben Carter M FR 23:45.61
5 297 Matthew Norris M SO 27:07.10
38. 1018 Blue Ridge (21:48.80 109:04.03 1:38.38)
==========================================
1 167 Davis Ross M 10 20:58.51
2 170 Barrett Broome M 7 20:59.48
3 213 Jackson Morris M 9 22:01.91
4 229 Daniel Sewell M 7 22:27.24
5 239 William Metcalf M 7 22:36.89
6 (253) Mitchell Moreland M 10 23:09.80
39. 1055 Oakbrook Preparatory School (22:01.76 110:08.80 2:51.87)
==========================================
1 154 Raleigh Canup M 9 20:42.38
2 195 Nathan McDowell M 9 21:23.63
3 217 Will Patterson M 11 22:10.05
4 223 Wilson Wildeman M 11 22:18.49
5 266 Alex Bridges M 8 23:34.25
6 (268) Kaleb Bowers M 9 23:51.04
40. 1065 Westminster Schools Of Augu (24:15.48 121:17.4115:46.93)
==========================================
1 3 Evan Downs M 11 17:26.89
2 216 Thomas Williamson M 11 22:06.85
3 263 Andrews Gless M 11 23:30.24
4 280 John Schafer M 11 24:59.61
5 303 Mitchell Davidson M 11 33:13.82
41. 1082 Chapman (22:07.83 110:39.16 2:15.88)
==========================================
1 182 Vitally Rantsevich M 10 21:08.26
2 183 Noah Owenby M 8 21:08.34
3 212 Micah Lanford M 9 22:01.64
4 247 Konnor Harris M 10 22:56.78
5 258 Jeffrey Tutterow M 8 23:24.14
6 (271) Noah Parker M 6 24:12.15
7 (283) Mathew Spears M 8 25:03.82
42. 1174 Southside High School (23:04.82 115:24.11 4:41.86)
==========================================
1 138 Jaylon Irby M 10 20:30.28
2 234 Marquise Hamilton M 10 22:32.71
3 246 Oscar Hernandez M 11 22:54.50
4 272 Darious Warren M 9 24:14.48
5 284 Jose McDay M 12 25:12.14
43. 1176 Chesnee (22:55.85 114:39.26 4:14.59)
==========================================
1 178 Ascension Ocampo-Rios M 21:05.39
2 203 Nathan Lamb M 21:36.39
3 241 Peyton Lawter M 22:44.88
4 269 Ford Thomas M 23:52.62
5 285 Colton Bridges M 25:19.98
6 (291) Daniel Ludeman M 25:54.16
7 (298) Caleb Coxey M 11 27:13.99
44. 1322 Asheville High (24:00.36 120:01.80 3:08.72)
==========================================
1 226 Sagen Oneil M 11 22:24.81
2 262 Mac Fisher M 9 23:29.53
3 264 Caleb Sowers M 9 23:32.06
4 282 Conner Seholz M 9 25:01.87
5 288 Henry Kilborne M 10 25:33.53
6 (299) Yan Cooper M 9 27:29.75
45. 1385 Tamassee-Salem (24:56.96 124:44.82 3:34.31)
==========================================
1 250 Trey Friesel M 8 23:03.58
2 259 McKay Alexander M 8 23:24.34
3 287 Jacob Mishio M 12 25:30.63
4 293 Corbin Burgess M 10 26:08.38
5 296 Tanner Roach M 8 26:37.89
6 (302) Joey Dacosta M 10 33:06.19
46. 1407 Greenville Classical Academ (25:25.43 127:07.16 3:55.06)
==========================================
1 236 Charlie Gray M 9 22:35.03
2 290 Nathan Janowski M 9 25:48.52
3 292 Robert Clark M 9 26:04.43
4 294 Hunter Laps M 10 26:09.09
5 295 Preston Timms M 6 26:30.09
6 (300) Jonathan Esposito M 10 27:30.97
7 (301) Daniel Esposito M 10 27:57.54
Like·Comment·Share·E-mail·473702 views
|